Šmentana čebula

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:09

Dušanka pa sploh ne morem verjeti, da bi se kaj takega tebi dogajalo, ker si zame sodeč po receptih, mnenjih in slikah- profi v kuhinji. Lep dan jaša

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

17. mar 2008 11:21

Zanimivo, kaj vse ne počnemo s čebulo. Tako nepomembna stvar, pa tako zelo pomembna... Jaz pa s čebulo delam tako: Posodo z maščobo dam na ogenj, med tem sesekljam čebule (ali na drobno ali samo na kolobarje), vržem na vročo maščobo, tako da se zasliši cvrčanje in da zadiši. Premešam, pustim pražiti (zelo pomembno: posoda je odkrita), premešam... čebula se praži, premešam... čebulo posolim, premešam... čebula se praži... Dodam curek vode in sedaj posodo pokrijem ter ogenj zmanjšam. Curek vode dodam še 2x. Ko je čebula mehka in je spremenila barvo, temperaturo zvišam in čeblo mešam dokler ni čisto suho. Čez minutko dodam ostale stvari. Postopek s čebulo traja skoraj 15-20 minut. Za pražena jetrca je pa še posebna pozornost na praženju čebule, ki je narezana samo na kolobarje. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 17. mar 2008 11:23:45

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. mar 2008 11:22

tanya017 je napisal/a:
Sol čebulo zmehča. tanya017

 

Saj jo zmehča tudi brez soli...

Anamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. mar 2008 11:26

Jaz čebulo solim, kadar delam kaj takega, da bi me motil sladkast okus (če je čebule dosti) - največkrat je to za čebulni kruh - takrat jo kar dobro solim. Sicer pa jo pražim najprej malo bolj na močni, potem pa počasi na šibkejši vročini skoraj vedno v stari teflonski kozici in to pokrito, ker mi že itak potem cela kuhinja diši po čebuli. Če je pokrito, ostane v kozici tudi vsa para, tako, da dostikrat ni treba niti z vodo zalivat. mamaF

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. mar 2008 22:50

Jaz tudi pražim v teflonski posodi na malo olja in ne premočni vročini. Pravzaprav redkokdaj vztrajam do zlatorumene barve  in se tolažim s tem, da je čisto malo popražena - toliko da ovene oz. postekleni - menda bolj zdrava  Če rabim raziuščeno, jo pa potem zalijem in zmešam s paličnim mešalnikom...

Nasja

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

18. mar 2008 13:02

Ko smo že ravno pri čebuli. Ali katera uporablja praženo čebulo, ki se kupi v trgovini v 1 kg pvc kozarcih? Morda za kakšne golaže, da je ni treba toliko sekljati in če, v kakšnem razmerju z svežo čebulo pa se jo uporablja? lp limona

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

18. mar 2008 13:17

Jaz pa čebulo vedno zalivam z mlekom.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

18. mar 2008 13:34

Čebulo pražim na visoki temperaturi. Ko močno zacvrči, temperaturo zmanjšam in med stalnim mešanjem še malo porpažim. Zlato rumeno barvo dobi zelo hitro - po parih minutkah. Odvisno je seveda tudi od količine čebule in pa kvalitete posode - ozirom debeline njenega dna. Posolim jo zato, ker se čebula potem povsem razpusti. Ne le zmehča. To je dobrodošlo za tiste, ki ne marajo v jedi koščkov čebule. Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 18. mar 2008 13:34:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti