Doma narejena lazanja

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

17. mar 2008 11:15

O, losos ja, tune pa ne morem, ker sem se svojčas preveč trudila z njo. Losos mi je pa zelo dober. Tudi ingver imam rada, to moram poskusit. Hvala! ovčka

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:18

Mi pomaga katera poiskati najboljše doma narejeno testo za npr. lazanjo ipd. ,da tudi zmeraj uspe. Hvala. Lep dan jaša

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. mar 2008 12:17

Ovčka, lahko poskusiš narediti pa bešamelno omako malo drugače - v mleku stopiš sir (npr. jošt), malo ohladiš in dodaš jajce - seveda če smeš te sestavine. Mislim, da bi bila bolj okusna in paradižnika sploh ne boš pogrešala. Dokler nisem prišla na kulinariko, sploh nisem vedela, da se bešamel v resnici dela iz moke. Pri nas smo jo vedno delali s sirom - za pastičo, musako, lazanjo, zelenjavo... matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. mar 2008 12:19

Matilda, tudi sama delam s sirom in smetano, mlekom... (pa sem "vedela", da je original iz moke), samo meni to ne sede. Daj mi razloži ta pastičo - to imate primorci, pa sem mislila, da je to pač lazanja. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. mar 2008 12:31

katka, jaz sem pastiču vedno rekla lazanja:)) V bistvu namesto lazanj (testa) uporabiš kuhane rezance, seveda samo ena plast mesa, ker drugače bi bila stvar previsoka (rezanci, malo bešamela, meso, malo bešamela, rezanci in preostali bešamel). matilda

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. mar 2008 12:43

matilda je napisal/a:
katka, jaz sem pastiču vedno rekla lazanja:)) V bistvu namesto lazanj (testa) uporabiš kuhane rezance, seveda samo ena plast mesa, ker drugače bi bila stvar previsoka (rezanci, malo bešamela, meso, malo bešamela, rezanci in preostali bešamel). matilda
...ker pa Primorci ne kompliciramo kaj dosti, uporabljamo večinoma zmeraj izraz "paštičo" tako za lazanjo kot tudi za "lazanjo" iz drugih vrst testenin, kar omenja že Matilda. Itak pride beseda "paštičo" od italijanske pasta, po naše "pašta", kakor pravimo testeninam. Jušne testenine so pri nas, recimo, "paštka za u župo". Ker smo vsi blizu Italije je takih izpeljank in popačenk, ki so nam že čisto domače, ogromno - sploh v kuhinji - tako kot na Štajerskem pri mehanikih kraljujejo nemške izpeljanke. mamaF

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. mar 2008 17:14

preverjeno je! Jaz delam testenine po tem receptu, tudi za lazanjo.. lp robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti