Švedski laponski pes

Mali varaš  

član od: 8.1.2008

sporočila: 71

19. mar 2008 9:30

Ognjič je napisal/a:

Mali varaš je napisal/a:
ežoj je napisal/a:

Pasi gor, pasi dol, ni ga čez mucke!

Tumpika, pusti ti MV, mene ti vpraši, pesa je treba scat pelat ob pol šestih!

ežoj

Ežoj, pri kakšni starosti se pa to začne dogajat ? Imam čisto drugačne probleme ob pol šestih (s pesekom) :) :)) :)))L Mv P

kaj pa takrat počne? A joka [solze]?

Bogi pesek [joj], še dobro, da ima takšnega skrbnega gospodarja! Se mi je kar zdelo, da nisi takšen seljo...Evo, najboljš bo, da ežoja poslušaš in peseku eno mucko za družbo pripelješ.

Ognjič [vrtnica]

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 17. mar 2008 18:01:16
Ta moja žvalca je en taki dobrovoljček, prava carta. Nikoli ne joka in cvili. Po drugi strani pa pravi nagajivček, poln energije. Nikoli mu ni nič odveč in težko. Vedno pripravljen na igro. Pravijo, da se z leti unese :( Mucko ? Ni slaba ideja. Ne hvalijo zastonj ta forum, da se tukaj vse izve in vsakemu pomagajo. Moderatorka, lahko kar tukaj vprašam, če je slučajno kakšna muca ... ? Ali moram odpreti novo temo ? L Mv P

Angela08  

član od: 19.3.2008

sporočila: 6

19. mar 2008 18:35

Res je, mešančki so res zanimivi. Tudi mi imamo mešanko, prijetno, razigrano, prijazno psičko. Ne znam si predstavljati življenja brez naše male nagajivke, ki pa zna pokazati vso ljubezen in pripadnost naši družini. Angela08

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. mar 2008 14:17

***amy*** je napisal/a:
Mali varaš! Ne, VELIKI varaš! Kaj se pa to pravi?Hehe, grozno!Mestnac2, ceno švedskega laponskega psa natančno nevem, ti pa lahko povem ceno špicev, kar pa je v bistvu isto, saj švedski lapphund spada med špice: 400 - 600 eurov za mladiča. (vir: H. H. Kawich - Pasme psov od A so Ž, str. 205)***amy***

Si ti prepričana o teh cenah? Ker cene rodovniških psov se začnejo pri tam nekje pri 1000 evrih in gredo v nebo. Moj bivši sodelavec npr. redi višavce in pri njemu je mladiček 800 evrov. Za laponca, ki je redka pasma pri nas - na strani slovenskega kluba za špice in pratipske pse je en sam rejc v Sloveniji, pa bo cena zagotovo višja.

400 evrov so cene psov pri preprodajalcih.

Preden kupiš "poceni" rodovniškega psa, si preberi tole: http://www.bolha.com/oglas3147513

Prekopirano z zgodnjega linka:

Kupci psov pozor!!

Opozarjam vas na preprodajalca psov, ki se je v zadnjih tadnih pojavlja pod uporabniškimi imeni:-lagnomer-anasuha-alenmali-vecno-martinblinc-markojanij-goliman-hrligovelikonja-bogdanveliki-FIKERUS-SOBOTUS (5.3.2008)-BARBARAKOSEC-PETEKUS (5.3.2008)-BOŠTJANMARHOLD (5.3.2008)-NINOCKA55 (5.3.2008)-JANEZNEDELKO (5.3.2008)-SOBUTES-JANEZVRTAČNIK (8.3.2008)-NINAGOMBEK(10.3.2008)-NOXICA(10.3.2008)-BOJANPODBREGAR(8.3.2007)...de ne omenjam njegovih različnih telefonskih številk

Se je spet pojavil pod novimi uporabniškimi imeni:-PODGILA(12.3.2008)-VRHOLIN(12.3.2008)

in pod temi imeni prodaja veliko število različnih pasem psov!!!!

Bodoči kupci naj to vzamejo kot opozorilo, da naj se pred nakupom psa dobro pozanimajo iz kje ta pes prihaja. Ne kupujte psov pri preprodajalcih, ki vam ponujajo veliko pasem psov in vam lahko dobavijo psa v najkrajšem možnem času. S kupovanjem psov pri takih preprodajalcih spodbujate trgovino z živalmi, ki jo lahko z dvema besedama opišem kot MUČENJE ŽIVALI.Te psi so potencialni nosilci raznoraznih dednih in ne dednih bolezni, saj njihovi starši niso veterinarsko pregledani, nimajo vzrejnega dovoljenja in v večini primerov nimajo ustrezne oskrbe.Premislite, zakaj bi se ena oseba na Bolhi pojavljala pod tolikimi uporabniškimi imeni in 6 telefonskimi številkami, če bi resnično imela poštene namene???

Morda se odgovor skriva v naslednjih povezavah:http://zavetisca.mojforum.si/zavet...http://med.over.net/forum5/read.ph...http://www.stoppuppymills.org/

 

Od prvega Kupci psov pozor!! Opozarjam vas na preprodajalca psov, ki se je v zadnjih tadnih pojavlja pod uporabniškimi imeni: -lagnomer -anasuha -alenmali -vecno -martinblinc -markojanij -goliman -hrligovelikonja -bogdanveliki -FIKERUS -SOBOTUS (5.3.2008) -BARBARAKOSEC -PETEKUS (5.3.2008) -BOŠTJANMARHOLD (5.3.2008) -NINOCKA55 (5.3.2008) -JANEZNEDELKO (5.3.2008) -SOBUTES -JANEZVRTAČNIK (8.3.2008) -NINAGOMBEK(10.3.2008) -NOXICA(10.3.2008) -BOJANPODBREGAR(8.3.2007)...de ne omenjam njegovih različnih telefonskih številk Se je spet pojavil pod novimi uporabniškimi imeni: -PODGILA(12.3.2008) -VRHOLIN(12.3.2008) in pod temi imeni prodaja veliko število različnih pasem psov!!!! Bodoči kupci naj to vzamejo kot opozorilo, da naj se pred nakupom psadobro pozanimajo iz kje ta pes prihaja. Ne kupujte psov pripreprodajalcih, ki vam ponujajo veliko pasem psov in vam lahko dobavijopsa v najkrajšem možnem času. S kupovanjem psov pri takihpreprodajalcih spodbujate trgovino z živalmi, ki jo lahko z dvemabesedama opišem kot MUČENJE ŽIVALI. Te psi so potencialni nosilci raznoraznih dednih in ne dednih bolezni,saj njihovi starši niso veterinarsko pregledani, nimajo vzrejnegadovoljenja in v večini primerov nimajo ustrezne oskrbe. Premislite, zakaj bi se ena oseba na Bolhi pojavljala pod tolikimiuporabniškimi imeni in 6 telefonskimi številkami, če bi resnično imelapoštene namene??? Morda se odgovor skriva v naslednjih povezavah: http://zavetisca.mojforum.si/zavet... http://med.over.net/forum5/read.ph... http://www.stoppuppymills.org/

tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2008 16:09

KAr pravi Tjas, drži kot pribito. Mi smo našega psa sicer nabavili v tujini, v leglu, ki so nam ga priporočali tisti, ki so iz tega legla že imeli psa. Za naše razmere je bil bullmastiff neverejtno poceni, dva krat manj smo dali zanj kot bi dali v Sloveniji, pes je bil pa res vrhunski. Vzreditelj nam je dal garancijo, da vzame psa nazaj, če se pokažejo kakšna odstopanja od standardov pasme (celo po kateri liniji nam je navedel) ali vrne denar in da drugega psa. Mi bi psa obdržali tudi, če bi se pokazala kakšna napakica, saj ga nismo kupili zaradi kazanja, pač pa zaradi veselja do psa. Na prošnjo vzreditelja smo ga peljali na tri razsatve (za mlade pse in dva krat za odrasle), ker je želel vedeti, kakšne bodo ocene, že zaradi legla. Pes je dva krat dobil najvišje možne ocene (od angleških sodnikov, od koder pasma izvira; slovenski sodnik mu je dal oceno manj, je imel dober razlog, se je kasneje izkazalo). Tako da če vzreditelj ponudi takšne pogoje, kot jih je omenjeni nam, pomeni, da je leglo dobro. Cena je bila pa za nas nizka, a izjemno visoka za državo, iz katere je bil pes. Tako da ne bi bilo napak poiskati direktno povezavo z vzreditelji, mimo preprodajalcev. Sem pa brala o psu, ki bi ga imela ***amy***. Glede na to, da jim bo to prvi pes, je morda treba upoštevati opozorilo, da zavoljo svojega značaja potrebuje zelo doslednega in strogega gospodarja. Česar se je težko držati. mamamia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. mar 2008 16:46

in nabavna cena je šele začetek stroškov.... robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2008 18:20

***amy***, o teh psih sem brala v sredini prilogi dela Delo in dom, o psih je govorila lastnica dveh psov te pasme. Je v bistvu idealna ponazoritev pasme: navajajo vse, kar piše v knjigah, potem pa pogovor z nekom, ki ima psa in kako mu je z njim. Če želiš, ti pošljem izvod te priloge, smao na zasebna sporočila mi napiši naslov. In to, kar pravi Robida, drži kot pribito. Vsak pregled pri verterinarju, cepljenja, hrana, šolanje...pes je pol otroka, z dodatkom, da ti otroka lahko popazi vsak sosed ali sorodni, za psa pa je že malo težje. Vse to navajam zato, da ne bi preveč hiteli pri nabavi psa. Če o vsem, kar je tu navedenega, doma premislite in predebatirate, pa še vedno vztrajate, ste na pravi poti. Sploh, če odkrito debatirate tudi o stvareh, kot so: kdo po prevzel hranjenje psa, kdo bo hodil z njim v šolo, kdo ga bo treniral doma, kdo bo zanj skrebl, ko gre kdo iz hiše na dopust...to niso nepomembne stvari. Sploh, ker pes priznava enega samega gospodarja nad seboj, in v hiši mora to biti eden. Vsi drugi so potem nižji po rangu, pa naj je pes videti še tako prijazen, ubogljiv in krotek do vseh. Tak je samo, dokler to njemu odgovarja. Ne ma razumeti, da vas odvračam od psa. Nasprotno, vedno sem za to, da imajo družine ali posamezniki tega štirinožca ob sebi, ampak v primernih razmerah. Pozdrav, mamamia mamamia

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

20. mar 2008 19:21

Ja, mamamia, saj vem, kaj hočeš povedati. In se popolnoma strinjam s tabo. Res je boljše še kakšno leto počakati s psom in pred tem zares dobro informirati, kot pa hiteti in na koncu kupiti napačnega psa - prezahtevnega za začetnike (kar jaz nedvomno sem), neprimeren za okolje, ki mu ga lahko nudimo, itd. itd. Skratka, tudi jaz se popolnoma strinjam z vsemi vami in se vam še enkrat zahvaljujem za vse nasvete in pripombe. ***amy***

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

3. apr 2008 16:32

Kontaktirala sem z psarno Garisdene, ki mi jo je priporočila Cila, pa sem ugotovila naslednje: imajo samo dva švedska lapphunda (odrasla), ki pa nista za oddati. Povedali so mi naslov še ene psarne, kjer so jih kupili oni. Z njimi še nisem stopila v stik. Ampak veste kaj so mi povedali?! Namreč, da naj bi bilo v Sloveniji registriranih samo pet (pet! si predstavljate?!) švedskih laponskih psov! Pa to je nemogoče..... ***amy***

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2008 16:45

***amy***, je mogoče. Pred osmimi leti, ko smo mi nabavili našega psa, smo bili tudi šele peti v Sloveniji, ki smo ga imeli, potem pa se jih je v nekaj letih kar nabralo. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti