Šamrole

ncvelb  

član od: 23.7.2002

sporočila: 9

tema odprta - 2. okt 2002 9:35 | ogledi: 9.133 | odgovori: 12

Živjo! Mene zanima, če ima kdo res dober recept za kremo za šamrole.

Najlepša hvala! Nataša

Nataša Cvelbar

neznan uporabnik

2. okt 2002 10:49

1/2 l mleka 6 žlic ostre moke 20 dag sladkorja 2 vanilija 10-15 dag margarine 1 rumenjak Od 1/2 l mleka odvzameš 2 dcl v katerem razmešaš moko. Ostalo mleko zavreš in vanj vsipleš zmešano moko. Vse skupaj še kuhaš 3-5 minut, da se zgosti. Odstaviš in vmešaš rumenjak. Ohladiš. Ko je masa ohlajena dodaš sladkor, vanili in margarino ter vse skupaj zmešaš. S tem nadevaš šamrole do polovice, drugo polovico pa nafilaš s smetano. Po želji. Če je masa preredka dodaj še eno žlico moke pri kuhanju. To filo jaz uporabljam za fine rezine, pa tudi za princeske. Dober tek! vesna

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

2. okt 2002 12:44

Kakor se jaz spomnim to sploh ni krema za šamrole, krema je iz beljakov in sladkorja v pravilnem razmeru, segrevana nad paro.

neznan uporabnik

2. okt 2002 13:00

Mislim, da je od vsakega posameznika odvisno kakšen okus ima. Za vsak recept se verjetno najde sto različic in ne samo ena. Vsak pač uporabi tisto, ki se muzdi najboljša. vesna

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

2. okt 2002 13:05

Lahko pa v šamrole nabrizgate samo osladkano stepeno smetano. martina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. okt 2002 17:19

Ja pravzaprav je res osnovna krema za šamrole beljak+slador. Sem pa jedla tudi nadevane samo s stepeno sladko smetano in kremfix da je bilo bolj kompaktno. Jast sem za klasiko. Anča

a  

član od: 16.5.2002

sporočila: 7

3. okt 2002 9:50

Nekje imam pravi recept za kremo, mislim, da sem ga dobila nekje iz Bosne. Če želiš, ga poiščem in ti ga posredujem. Anka a

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. okt 2002 10:21

Evoti recept, ki sem ga dobila na nekem srbskem serverju. Nisem ga še preizkusila, vendar je gospa, ki ga je posredovala, napisala, da je to njen dolgoletni recept in že mnogokrat preverjen. 6 beljakov stepi z 1 žlico sladkorja v zelo trd sneg. Sladkorni sirup: ½ kg sladkorja, 1 dcl vode kuhaj približno 10 minut, da dobiš gost sirup. Dobljeni sirup počasi dodajaj snegu in neprestano mešaj z mešalnikom. Ko porabiš ves sladkorni sirup, mešaj še 10 minut. Ta krema je uporabna za šamšnite in šamrole.

neznan uporabnik

3. okt 2002 12:50

Lahko pa poskusite takole: - pripravimo sladkor in sicer za vsak beljak 50 g - beljake stepamo nad paro, skupaj z žlico sladkorja na vsak beljak (sladkor vzamemo od pripravljenega) - stepamo tako dolgo, da je masa topla - v maso vsujemo polovico pripravljenega sladkorja in stepamo dalje tri, štiri minute (še vedno nad paro) - v maso vsujemo drugo polovico sladkorja in stepamo tako dolgo (nad paro), da se sladkor popolnoma raztopi - stepamo dalje (ne več na pari) tako dolgo, da se krema ohladi - takoj uporabimo To je čisto klasična krema, verjetno podobna tisti, ki jo je zapisala mimika. Enako dobra ostane tudi drugi dan (če ne pohrustate vsega že isti dan). Če pa se zgodi, da krema naslednji dan teče, je to verjetno zato, ker nismo dovolj dolgo stepali nad paro (da se sladkor raztopi) in še potem (da se krema ohladi). Marjetka.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. okt 2002 5:35

Šamrole nadevam z klasično kremo za kremšnite ,s tem da, ko je krema že skoraj ohlajena ji dodam stepeno sladko smetano ,polnim jih z slaščičarsko vrečko . POZDRAV MARTIKA Marta

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

4. okt 2002 7:42

MIMIKA, tvoj recept je sicer lahko dober, ampak beljaki niso termično obdelani in kaj lahko imate doma zastrupitev s salmonelo, ali listerijo, ali......????? MARJETKAK, na koliko stopinj celzija segreješ beljake, ali kaj meriš temperaturo.... Herman Teron

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti