Črna barva za tičino maso - jutri v lj

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

4. apr 2008 21:02

Ali lahko imam torto z tičino v hladilniku? renata69

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

4. apr 2008 22:28

No ja. Vidim, da imamo različne kriterije. Jaz torto vedno naredim en dan prej. Lepo okrašena počaka v hladilniku na naslednji dan. Nikakor pa si ne bi upala narediti torte (predvsem za otroke) 4 dni prej E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. apr 2008 22:32

Morska medvedka, vse torte, pa jih nisem naredila malo, mi stojijo v hladilniku vsaj tri dni. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 04. apr 2008 22:32:56

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

4. apr 2008 23:19

Sicer tudi sama ne bi pustila torte v hladilniku toliko dni, mogoče samo kak košček, ki ostane. Sveža torta pa se mi zdi, da bi po toliko dneh ne bi bila več "sveža". No, kar se pa tiče tičine - jaz sem jo neobdelano hranila v hladilniku zadnje pol leta (nimam nobenega drugega hladnega prostora). Ko sem jo rabila, sem jo brez težav pregnetla, obarvala in razvaljala. Tako da brez pomislekov lahko daš torto oblečeno v tičino v hladilnik.

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

4. apr 2008 23:23

Katka, to bi bilo res precej lažje, ampak, ali se ti biskvit ne posuši? Ali pa ga toliko namočiš? unicorn

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. apr 2008 23:57

Anaa je napisal/a:
Katka lopatka.....no to ravno nisem mislila... ;) Bom pogledala še malo po trgovinah.....Hvala vsem. Anaa
Če ne pa kupi tiste v tubicah od schwartau - a, pa zmešaj malo rumene in rdeče. Meni so tiste barve zelo v redu. Pa ni , da ti jutri ne boš pobarvala smetane oranžno;) matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. apr 2008 0:15

Tudi sama sem prej mislila, da ne bo dobro, če je toliko dni v hladilniku. Potem pa enkrat ni šlo drugače, ker sem imela res eno večje praznovanje za pripravit praktično sama in je tako prišlo...Torta je bila, vsaj po mojem mnenju, ista kot prvi dan. Verjetno vsi mislimo enako, da se bo pač pokvarilo, sem se takrat res zelo bala, ampak zdaj vem, da ni strahu in nisem več obremenjena s tem in tudi dela nimam več toliko naenkrat. Večinoma je tako, da prvi dan spečem testo, drugi dan naredim kreme in torto zložim skupaj (navlažim čisto normalno, s "tušem"), tretji pa pride krašenje s tičino, četrti dan jo pa oddam oz. gre za dan dogodka. Ampak drugače je tudi, ker imam s tem osebno izkušnjo, verjetno, če sama tega ne bi izkusila, tega ne bi prakticirala, tudi če bi mi kdo rekel, da je to OK. Res je tudi, da si čez teden časovno ne morem privoščiti, da bi lahko torto naredila v enem dnevu ali dveh in iz tega posledično izvira tudi ta praksa. Večinoma delam tudi torte z obilico kreme, sadjem, smetanaste (sacherca recimo mi je blaaak in je nikoli ne delam, tudi nisem ljubitelj čokolade nekako in tako mi tovrstne torte niso blizu, zato se mogoče tudi toliko ne izsušijo...) Sicer pa vsak po svoje, nimam namena nikogar zavajat, zakaj le, mogoče pa tudi moji jedci niso tako "aklih", so že čisto navdušeni nad samo obliko in izgledom, okus je potem MORDA postranski, tisto kar imam možnost sama pokusit, pa mi je všeč. No, meni je bila zelo všeč tudi Goljatova torta iz tečaja okraševanja, ki so jo skoraj vsi skritizirali. Sicer pa, verjetno me tudi tolliko že poznate, da ne kompliciram preveč, kar se tiče prehranjevanja Adios katec lopatec Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. apr 2008 00:22:54

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

5. apr 2008 1:05

Aja, sem mislila, da torto najprej delaš dva do tri dni, nato pa jo še štiri dni hraniš. Oprosti, moja napaka. Glede okusa sem pa prepričana, da je super - ne bodi tako skromna. No, si me pa razočarala - sem že mislila, da sem našla rešitev iz večnih časovnih zagat pri pečenju tort, pa očitno ne bo šlo. p.s. - tudi jaz skoraj nikoli ne pečem saher-c. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 05. apr 2008 01:06:42

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. apr 2008 9:31

Zanimivo, meni pa večina hoče sacherco ali pa vsaj kakšno čokoladno torto. Prav rada bi naredila kakšno sadno, pa bom zgleda morala le sama sebi naredit... Drugače pa mislim, da bi lahko torto zamrznila v fazi, ko je že nafilana z nadevom (če seveda ni sveže sadje), potem pa jo dan prej odmrzneš in okrasiš. V hladilniku je nebi več upala imeti, vsaj za druge ne. Potem ko je enkrat poleti že drugi dan smrdela po plesni (sicer razrezana), nebi več rada probala... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti