Mlado goveje stegno

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2008 21:35

Ognjič je napisal/a:

mamamia je napisal/a:
ja pouhek se je oglasil, glej, glej....Mamamia mamamia

Ja, potem se je pa res že precej ogrelo, če so se pouhki zbudili...[jezik][grin]

Ognjič [vrtnica]
Ga imava pogruntanega, kaj Ognjič? Toplo, je toplo...Mamamia mamamia

tine66  

član od: 16.1.2009

sporočila: 3

16. jan 2009 22:27

fuksija je napisal/a:
Rostbif ponavadi narežem za več kot prst debele zrezke jih teden ali deset dni staram v olju. fuksija
Prvič poizkušam narediti rostbif. Mesar mi je odrezal tri lepe kose, dal sem jih v stekleno posodo, prelil v celoti z oljem (navadno jedilno) in pustil starati. Obračal sem jih približno na dva dni. Po enem tednu namakanja v olju, se mi je olje začelo želirati oziroma je postalo gosto. Vseskozi je bila posoda v hladilniku. Sedaj pa me zanima, ali se je meso pokvarilo oziroma ali je želiranje olja normalen pojav pri staranju rostbifa. Hvala za vse odgovore! tine66

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

16. jan 2009 23:58

tine66, rostbif sem imela v olju tudi dva tedna pa mi olje ni želiralo. Uporabila sem sončnično olje, ali tudi kakšno drugo. Je pa res, da ponavadi staram rostbif, ki ga nabavim v jeseni ali zimi na kmetiji, kjer sem že stalna stranka.Meni je najboljše meso od mladega bikca, okoli dveh let. Če si meso dobro prelil z oljem, se ni pokvarilo. Ponavadi dobi malo drugačen vonj, odvisno koliko časa je v olju, ampak kar korajžno, da se prepričaš, popeci en zrezek za poizkus. Moram pa povedati, da sem tudi na Hrvaškem (dopust) kupila zelo dober rostbif, katerega sem ravno tako shranila v olje in v hladilnik. Tako, da s kosilom ni bilo nobenega problema. Lahko sem ga vrgla na žar ali pa na hitro popekla na maščobi, naredila solato iz zelja in v manj kot pol ure sva že jedla. Če se ne motim, pa je bila tema o rostbifu tudi že na forumu, kjer so člani in članice napisali, da uležan rostbif naročijo kar pri mesarju. Oglasi se še in poročaj o svojih izkušnjah in uspehih. Lep pozdrav fuksija

tine66  

član od: 16.1.2009

sporočila: 3

18. jan 2009 20:17

Fuksiji hvala za odgovo, vsem ostalim pa informacija: olje je želiralo zaradi mraza v hladilniku. Mogoče je bila kakšna posebna mešanica olja, ki se hitreje zgosti ali pa slabša kakovost olja. Skratka meso je bilo OK. Po sedmih dneh v olju je imelo lep izgled in vonj, tako da sem se lotil priprave. Opral, osušil, solil, popral in malo premazal z zenfom. Hitro popekel z obeh strani, dodal v naprej pripravljeno omako iz zenfa in .... odlično! Meso je bilo sočno, mehko, odličnega okusa in ravno prav pečeno (v sredini rožnato). Po odzivu družine, ki je bila navdušena, bom zadevo kmalu ponovil! l.p. Tine tine66

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2009 20:52

tineašestinšesdesetu, če se že hvališ, da je bilo dober, lahko tudi kaj več poveš, veš, da nas vse zanima, časi, temperature............

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2009 22:42

tine66 je napisal/a:
Fuksiji hvala za odgovo, vsem ostalim pa informacija: olje je želiralo zaradi mraza v hladilniku. Mogoče je bila kakšna posebna mešanica olja, ki se hitreje zgosti ali pa slabša kakovost olja. tine66

Dvomim, da bi šlo za slabšo kakovost, kvečejmu obratno. Če se olivno/oljčno olje na hladnem ne strdi, je slabe kvalitete. Bi znalo tudi z drugimi olji biti podobno.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti