Kokosova smetana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. mar 2008 18:28

aaaaaaaaaaaaaa, sem se spet nekaj novega naučila. Kje jo bom pa v prihodnosti uporabila, bom pa še videla...pri curryu bi se znala spomniti nanjo. katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. mar 2008 18:34

katjuska, tudi če je ne boš imela, kosovo mleko je čisto dovolj za dober curry, tako tajski kot indijski. Izkušnje, pa tečaj pri indijskih kuharjih so me prepričali v to. Mamamia mamamia

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

14. mar 2008 8:20

Sem hotela samo dodati, da sem zadnjič, ko sem odpirala tisto vijolično konzervo kokosovega mleka, opazila, da je bil bolj mastni del kokosovega mleka popolnoma ločen od spodnjega dela, ki je bil čisto prozoren (konzerva je tudi nekaj dni stala pri miru). Jaz sem potrebovala kokosovo mleko in ne smetano (za curry), zato sem te dve plasti pač zmešala, ampak bi bila pa zgornja plast (obsegala je ene 2/3 konzerve) po moje super nadomestilo za kokosovo smetano. Jaz tudi v trgovinah še namreč nisem opazila drugega kot to kokosovo mleko, vem pa da v tujini prodajajo zelo različne "frakcije". piščanec

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

14. mar 2008 8:49

mamamia je napisal/a:
Pa saj kokosova smetana ni smetana, kot poznamo mi sladko smetano, ampak zelo zgoščeno kokosovo mleko. Tudui kokosovo mleko se malce strdi (ko odpreš konzervo to lepo vidiš), smetana pa toliko bolj, ker je bolj gosta. Jo pač na sobni temepraturi zmehčas ali kar trdo vržeš v jed in se potem stopi. Kokosove smetane ne moreš stepati kot naše, če si jo morda zato potrebovala. Mamamia mamamia
O, mamamia ... hvala ti ....nisem vedela tega ... ne obvladam preveč vzhodnjaških jedi .... sem samo videla po TV ene super palačinke s kokosovo smetano (sva bili celo na liniji glede recepta...ne vem, če se boš še spomnila), ampak tam je bila ta smetana v palačinki istega izgleda kot je naša smetana, se pravi, lepa, bela, napihnjeno stepena ....in sem seveda tako potem tudi iskala . Zdej pa res ne vem kako so uspeli iz te njihove smetane oz. kreme (ker v receptu je bila navedena) narediti tak lep, bel sneg ? No, kakorkoli....dobro, da vsaj vem, da taka smetana kot je naša, ne obstaja...jo vsaj ne bom več iskala....za tiste palačinke bo tako potrebna neka improvizacija.... Andreia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

14. mar 2008 15:32

mamamia je napisal/a:
Sem pozabila prej dodati: kokosova smetana se uporablja ... za pripravo sladic, a ne za stepanje kot naša sladka smetana. Mamamia
Ne znam nemško in se priporočam za kakšen recept za sladico (poleg palačink). Vnaprej hvala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2008 11:07

rdkapica, en čisto preprost recept: banane zrežeš na dva do tri cm velike kose, jih malo opečeš na maslu, zaliješ s kokosovo smetano, dodaš malo kardamoma ali cimeta, po želji sladkorja, na zmernem ognju malo pokuhaš in je že gotovo. Lahko pripraviš tudi riž z mangom in kokosovo smetanovo, pa pito s kokosovo smetano, sladoled.... če ti angleščina ne dela težav, vpiši v googla coconut cream recipes in se odpre nekaj strani, na katerih najdeš precej receptov za sladice in druge jedi s kokosovo smetano. Lahko pa ti kakšnega tudi prevedem in pošljem v slovenščini, ni problem. Mamamia mamamia

MmNjam  

član od: 9.1.2016

sporočila: 1

9. jan 2016 17:38

Eno je kokosova smetana za kuhanje, obstaja pa v trgovinah tudi kokosova smetana (z dodatki sicer, maščobe, sladkorja, emulgatorjev...) za stepanje po kateri se sprašuje!

MmNjam

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

29. jan 2016 15:02

mamamia je napisal/a:
Kokosove smetane ne moreš stepati kot naše, če si jo morda zato potrebovala.

No, to pa ni res. Če zgoščeno kokosovo mleko (tisto, kar je na vrhu konzerve) stepaš, dobiš stepeno kokosovo smetano: http://tasty-yummies.com/2014/03/04/make-w

---Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2016 18:39

MmNjam je napisal/a:
Eno je kokosova smetana za kuhanje, obstaja pa v trgovinah tudi kokosova smetana (z dodatki sicer, maščobe, sladkorja, emulgatorjev...) za stepanje po kateri se sprašuje!

MmNjam

 

No, v osmih letih od zadnjega zapisa v temi se je marsikaj našlo in spremenilo ... in naučilo.

Meni sicer ni uspelo stepsti kokosove smetane (en poskus se je izjalovil, potem pa nisem več poskušala),  ampak če pravite, da gre, potem gre.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29. 2016 18:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti