Lazanja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

tema odprta - 12. mar 2008 13:18 | ogledi: 16.662 | odgovori: 24

A mogoče kdo ve, če lahko lazanjo "sestavim" že zvečer, drugi dan pa jo za kosilo le spečem.

Dopoldne sem v precejšnji časovni stiski, sama doma s hčerko, popoldne pa delam.

Če imate še kašno idejo, kaj lahko pripravim že en dan prej (razen enolončnic: golaž, pasulj, segedin... - to imam že v skrinji), bi bila zelo hvaležna.

Lep dan!

E.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. mar 2008 13:25

Ne vem zakaj ne. Lahko pa jo spečeš in jo drugi dan pogreješ. Glede idej kaj skuhat pa sem precej bosa, ker se nabor tudi pri meni konča pri golažu pa segedinu. Žal. alexis

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

12. mar 2008 13:29

Brez skrbi. Tudi sama zaradi pomanjkanja časa večkrat pripravim lazanjo že zvečer, naslednji dan pa le prižgem pečico. Prav tako je okusna.

Večkrat si pripravim za v skrinjo  kanelone (palačinke polnjene s sirom in šunko in spanirane), pripravljam si v velikih količinah mesne polivke za špagete, meso za makaronflajž, polnjene paprike, krompirjeve svaljke (nekateri ne odobravajo krompirja zmrznjenega), skutine štruklje..

Kar precej stvari se lahko zamrzne. Upam, da sem dala saj kakšno idejo.

 

Nana

Nana

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

12. mar 2008 13:38

pa tudi dosti stvari je v 20min pripravljenih ane :) drugače pa kako juhico, mineštrco, polnjene paprike, sarme, pizzo nekateri na pol spečejo in dajo v skrinjo ko so je voljni pa samo v pečico dokler ni lepa zapečena..., ma dosti je tega pa mi na pamet zdaj ne pride ;) ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2008 15:30

Jaz glavnino omak za testenine naredim vnaprej. Enkrat za štirikrat. Enkrat takoj, in tri pakete za v zmrzovalnik. Tudi moj famozni piščanec s paradižnikom (v bazi) naredim po enakem principu. Bazična resnica je naslednja: vse, kar v trgovini prodajajo kot zmrznjeno hrano, lahko vnaprej pripraviš tudi v lastni režiji. Vendelina jr.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. mar 2008 16:07

Lazagna je za moj okus še boljša, če se jo zloži zvečer in naslednji dan speče, sploh če testenin predhodno ne kuhaš. Tako ima vsa čas, da se fino prepoji in prepaca. Res je dobro. Njam!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. mar 2008 16:33

Lazanjo lahko brez skrbi narediš tudi v več manjših ognjevarnih posodah ali pekačih, jo daš zamrznit, potem pa daš porcijo zvečer ali zjutraj pred službo odmrzovat v hladilnik in spečeš v pečici, ko prideš domov . Moja tašča zamrzne tudi že pečeno lazanjo, potem pa jo samo odtali in pogreje v mikrovalovki. Vnaprej lahko pripraviš vse možne mesne ali zelenjavne zavitke, njoke, kruhove ali krompirjeve cmoke (vse to te čaka lepo v zamrzovalniku), En dan v hladilniku pa počaka tudi jota in druge zelenjavne mineštre. Zanimivo je, da nas je moja štajerska stara mama zmeraj učila, da se minešter s krompirjem ne sme pogrevati oz. jesti naslednji dan. Zdaj pa živim na Krasu, kjer pravijo, da so ravno te mineštre naslednji dan še boljše! Jaz se kar strinjam, le pri pogrevanju pazim, da se mi ne prismodi! mamaF

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

12. mar 2008 17:20

tudi z zrezki v omaki niso problem oz. so naslednji dan še boljši, rižotka, ki jo ugasneš par minut prej, panirani zrezki, polpeti, čufte, polenta (popečena naslednji dan - njami), ajmoht... katinka

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

12. mar 2008 18:09

Meni je lazanja veliko boljša, če "odstoji". Nikoli je sicer še nisem tako delala, kot bi jo ti. Če bi jo recimo delala danes za kosilo, bi mi bila veliko boljša, če bi se ohladila in bi si jo potem le pogrela za večerjo. Okusi se prepojijo, bolj kompaktna je ... Edino ne hrusta, ampak se preživi.

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

12. mar 2008 18:09

Jaz pripravim vsak večer za nasledni dan kosilo. Lazanjo samo pogrejejo v mikrovalivki. Vse pripravljam v naprej, razen krompirja ali zreske brez omake (so suhi). breskva

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

12. mar 2008 20:19

morska medvedka nekateri pravijo da je lazanja še boljša če jo pripraviš dan prej. pri nas ponavadi naredimo tako, da lazanjo sestavimo in pripravimo dan prej, na vrh narežemo koščke masla in pokrijemo s krpo. samo še neki čeprav tega ni noben vprašal. lazanja pride dobra tudi če že pečeno damo v zamrzovalnik. K jo želimo jesti jo le pogrejemo in pojemo. lp ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti