Lazanja

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

12. mar 2008 20:23

Jaz lasagno vedno pripravim zvečer, potem pa jo naslednji dan spečem. Če sem jo kdaj spekla takoj po pripravi, so bile pripombe, da je presuha. Če pa se ta ne poje takoj, pa jo pogrejemo v mikrovalovki, ampak vseeno ni več tako dobra. LENČA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. mar 2008 6:34

Trik lazanje je v bešamelu (Reca se ne bo strinjala, haha, pa morda še kdo), ker ga daš toliko, da se testo v njem "kuha", zato ga predhodno ni treba kuhati. Bešamel polijemo tudi na dno pekača, predno damo notri prvo plast testa. Med mleto meso pa pride nariban korenček. Taka lazanja, tudi če jo delamo takoj, ne bo suha. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13. mar 2008 06:34:22

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. mar 2008 7:33

Ko smo ravno pri lazanjah....Ali pozna kdo dober - preizkušen recept za zelenjavno lazanjo?

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

13. mar 2008 8:28

Vem,da je doma skuhano res najbolj dobro,ampak pri nas ,ko smo na tesnem s časom za kosilo,tudi večkrat kupim že pripravljeno lazanjo v lidlu,ki jo dam samo v pečico za pol urce in nam je tudi zelo dobra. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. mar 2008 8:34

Dobra je zmiksana masa iz naslednjih sestavin: kuhana ali prepražena zelenjava po želji (koruza, grah, sezam, malo pelatov) skuta jajce edamec sladka smetana sol poper Ostalo narediš isto kot mesno lazanjo. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. mar 2008 10:04

TORTICA je napisal/a:
Ko smo ravno pri lazanjah....Ali pozna kdo dober - preizkušen recept za zelenjavno lazanjo?
Ni problema, vso zelenjavo, ki jo rabiš v rižotah oz. s testeninami lahko uporabiš. važne so kombinacije okusov. Jaz imam najraje "mediteransko"- plasti lazanj, plast paradižnika, paprike, bučk, popečenih rezin jajčevca (+ priljubljene začimbe), plast bešamela....ponavljaj, dokler ne zmanjka - vse enako kot pri mesni lazanji. Lahko pa se odločiš bolj za "vrtno kmečko " kombinacijo zelenjave: brokoli, korenček, grah ali mlad stročji fižol, špinača + bešamel... Zame je lazanja ena od jedi, ki nikoli ne rata enako...odvisno od letnega časa in zalog v hladilniku ali na vrtu. Daj si duška in uživaj! mamaF

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

13. mar 2008 12:53

TORTICA je napisal/a:
Ko smo ravno pri lazanjah....Ali pozna kdo dober - preizkušen recept za zelenjavno lazanjo?
Meni je zmagovalna lazanja s popečeno zelenjavo, recept se nahaja v bazi. Vanilija

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. maj 2012 8:25

ZELO, ZELO ste mi dame pomagale in me rešile iz zagate. Ufff, sem se že bal, da moje prvo vabilo mojih staršev na kosilo pade v koš.
Kar kamen se mi je odvalil od srca . Za ziher sem jo danes zgodaj zjutraj pripravil, sedaj pa lepo počiva v hladilniku in čaka, da se nežno zapeče v pečici

Hvala še enkrat

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. maj 2012 10:34

Ti si pa pravi pesnik, MBrando!

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. avg 2013 16:17

Nadaljujem kar v tej temi...

Ker mi je ostalo nekaj kupljenega vlečenega testa, pa ga ne bi zamrzovala (ker ga potem vedno pozabim in na koncu gre v smeti) me zanima, če bi lahko kar iz tega testa naredila lazanjo. Ali je boljše, da iz tega testa naredim mesni zavitek?

Hvala pa lep dan

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti