Kostna juha

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. nov 2013 8:32

Kurje kosti jaz sproti zmrzujem in jih potem dajem kuhat v zelenjavne juhe, da dajo malo okusa, tako za ozadje. V govejo juho pa paše košček jetrc. Za kostno juho (za juho - za obirat seveda ne) pa se mi zdijo najboljše lopatice oziroma kosti, v katerih je veliko rdečega mozga. Beli je že dober za pojest s soljo in veliko kruha ali pa za cmočke za zakuho, ampak k sami juhi pa za moj okus ne pripomore kaj veliko.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 26.nov 2013 08:32

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. nov 2013 12:34

Jaz tudi ostanke od obrezovanj, kosti od piščanca z dodatkom še kake kosti pokuham za jušno osnovo. Ob sredah ponavadi hodim po telečje kosti. Če pride preveč motna, dodam še lupino jajca. 

Sicer pa skuham tudi juho iz puranje krače, pa potem meso filetiram in popečem, ali pa kosti od piščančjega hrbta, pa še kako govejo in se tako izognem kockam.

Občasno kupim tudi telečja rebra in razsekane manjše koščke dodam v zelenjavne juhe, meso pa na koncu drobňo narežem. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. nov 2013 12:42

Trixi je napisal/a:

 

Sicer pa skuham tudi juho iz puranje krače,

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

Če le dobim, za juho kupim puranje vratove (pa jih redkokje dobiš). Puranova juha je res odlična, na vratu je pa vsaj toliko mesa ali še več kot na kurjem bedru.

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. nov 2013 13:13

 za cel kup delov prvic slisim.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. nov 2013 18:18

Danes sem kupila kilo govejih kosti. Mraz je ravno pravšenj za eno krepko kostno župco.

 

naor

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

26. nov 2013 18:53

Še nikoli nisem kuhala kostne juhe. Če sem že kuhala govejo, sem jo bolj zaradi kuhane govedine, ki jo obožujem, kot pa juhe. Saj jo jem, ampak mi ne pomeni kaj dosti. Imam raje vse vrste zelenjavnih.

pirnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. nov 2013 19:05

Ja pirinca,

če imaš rad zelenjavne, zelo jih izboljšaš, če jih " obogatiš " s kostno juho. V velikih kuhinjah ( karkoli to pomenilo ), zmeraj kuhajo od kosti, obrezkov mesa in še česa nekaj, čemur rečejo fon, ali jušna osnova ali kako drugače, in to uporabljajo za zalivanje namesto vode. Ponekod s tem tako pretiravajo, da če večkrat ješ iz take kuhinje, pogruntaš, da vse jedi imajo podoben okus, kar se v domači kuhinji ( naj ne bi ) ne naredi.

Torej, kostna juha je dobra kot nekakšna osnova za obare, čorbe in druge juhe, jaz je pogosto prakticiram.

 

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. nov 2013 22:07

Pirnica, tudi jaz sem namensko kupila kosti in to prvič za kostno juho. Mene je najbolj pritegnilo to, da ta juha deluje zdravilno. V to pa verjamem. Tudi nisem velika fenica goveje juhe, jo imam rada, a zelenjavnim dam prednost. Zdaj jo bom skuhala in naredila eno krajšo kuro, pa da vidimo. Zima je bolj primeren čas kot pomlad, poletje.

 

naor

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

27. nov 2013 5:46

Bom pa še jaz kupila kakšno kilco kosti, pa da vidimo. Jušna osnova iz kosti mi je poznana, pa se mi zdi škoda časa in denarja, da bi jo pripravljala. Ker imamo pri nas vegetarijance, si jo k zelenjavnim jedem seveda ne morem privoščiti. Samo zase, kot sem že navedla, pa.... (Pa da me ne bi kdo k psihiatrom pošiljal, ker se nimam dovolj rada, ...)

pirnica

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

27. nov 2013 6:17

Hvala vsem za nasvete (dodajanje piščanca, purana). Bom danes ali jutri poiskusila, ampak že sliši se .

mačka27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti