Slan nadev za pastetke

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

tema odprta - 11. mar 2008 21:40 | ogledi: 6.382 | odgovori: 9

Živjo!

V trgovini sem si nagledala skledice iz testa in me mika, da bi jih kupila. V glavi se mi mota misel, da bi jih napolnila z nekim slanim nadevom. Nekako imam občutek, da bi bil skutin nadev pretežek, maslen premasten oziroma bi ga bilo preveč - pastetke imajo premer cca 6 cm). V glavnem, rada bi jih napolnila z nečim rahlim, puhastim, slanim, po možnosti bi bile celo 3 različice ;-)

Uf, sem zahtevna ... Sem iskala z iskalnikom, pa žal našla le sladke. Ima kdo izmed vas morda kakšno idejo?

Hvala in lp,

veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. mar 2008 21:45

Spomnim se, da Katka Lopatka omenja(š) slane nadeve pri labodih, ampak nič ne napiše(š) kako jih narediš. Bom zelo vesela kakšne ideje. Tudi neke rolce iz listnatega testa imam v spominu, pa jih žal ne najdem. veverica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. mar 2008 22:41

Pa si prepričana, da tiste posodice niso sladke

F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. mar 2008 23:18

Posodice so slane, vsaj tiste, ki jih sama večkrat kupujem. tule so šamrole http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10887 ali pa slana torta http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10864 Veverica, res nisem nikjer točno napisala, ker večinoma tele namaze delam na oko. No, ravno včeraj smo imeli abrahama, za katerega sem pripravljala nekaj v tem duhu. Pastetke sem imela celo s seboj, vendar jih nisem napolnila, ker je bilo preveč vsega. Na koncu zabave, ko so pa spet postali lačni in ni bilo več kruha, pa malo namazov je še ostalo, sem jih pa ven privlekla in so jih veselo zobali z namazi. Naredila sem domačo pašteto iz svinjskih jetrc s pinjolami, potem pa en sirov namaz (smetanov namaz Tamar, notri malo kisle smetane, kanček majoneze in gorčice, zmiksano trdo kuhano jajce, malo naribanega trdega sira, drobnjak, peteršilj in česen, lahko daš tudi malo pesta, dosoliš, popopraš). Namaz ni težek po zgradbi in je primeren za pastetke. No, potem tunin namaz, nekaj receptov imaš tudi v bazi, generalno pa daš tuno iz konzerve, koruzico, kumarice, trdo kuhano jajce, malo kisle smetane in sirčka...ustrezne začimbe, nimaš kaj falit. Naslednji namaz je bil iz bučnic, v sirovo-skutno osnovo sem zamežala zmleta bučna semena in malo bučnega olja. Pa tudi francoska je OK. Upam, da sem ti kaj pomagala, sicer pa si lahko ogledaš fotografije prvih par strani mojega albuma. http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5 katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

12. mar 2008 7:50

Kapo dol, Katka. Bi bila prav rada zraven vašega abrahama. Zaupaš, koliko časa si žrtvovala za vse te dobrote? Rolada je narejena po vzoru Štefani pečenke?

 

Mic

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. mar 2008 9:24

Mic, hvala. Porabila sem 3 dni, delala pa sem sama (imam rada pri delu mir, haha . Veliko idej dobim iz slik na internetu, večkrat brskam za slikami v googlu, vtipkam dekoriranje hrane, party food, cocktail food...in podobno. Potem vidim sliko in si v glavi ustvarim svoj recept, kako bi sama to naredila. Kar se mi zdi dobro in mi uspe, potem dam recimo tudi na kulinariko, tako, da morda si lahko kdo misli, da sem kje kaj skopirala, samo kar je iz interneta je samo viziuelna podoba, ker recepta sploh ne pogledam. Rolado sem videla na sliki in potem naredila po svoje. Saj sem recept poslala sem in bo čez kak teden. Popražila sem mleto meso na čebuli, narejenega še na bolj drobno zmlela, dodala začimbe in ga na foliji oblikovala v pravokotnik, gor položila na sredino dve palačinki, zviti s sirom in šunko, potem palačinke okoli in okoli preklrila z mletim mesom, da je nastala štruca, zavila v folijo in čez noč hladila, drugi dan rezala. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. mar 2008 10:33

Hvala za odgovore! Katka, misliš, da je tisti nadev iz Tamarja in kisle smetane res dovolj lahek za pastetke? No, vsekakor je bolje, da ga naredim in se sama prepričam, kajne!!?! Ne morem pa si iz glave izbit ideje, da bi nadev naredila iz stepene (sladke) smetane z dodatki. Ta zagotovo ne bi bil manj masten, puhast pa menda malo bolj Če bom tako naredila, poročam ... veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2008 11:18

veverica, pastetke prenesejo marsikaj, brez skrbi jih polni s vsem, kar tipride na misel. Če pa se vseeno bojiš, pa nareži šunko na kockice, dodaj grašek, pokapaj z balzamičnim kisom, dodaj sol in poper, s tem nadevaj pastetke in potem daj samo na vrh nadeva žličko kakšnega preliva (jogurtni, majoneza, kak iz tube - rio mare ), pa vejico petrešilja za okras ali kos rdeče paprike, črno olivo in podobno. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti