Kruh pečen v kruhomatu

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

tema odprta - 11. mar 2008 20:55 | ogledi: 7.139 | odgovori: 10

Vem. da ponavljam temo, vendar bi bila hvaležna drage pekarice, če bi mi pomagale. Danes sem dobila kruhomat Severin in prva poizkušnja je bila katastrofalna, zato vas prosim za kakšen dober recept. Iskala sem že pri kruhu, vendar nisem dobila nič konkretnega. Zdi se mi, da je bil tudi Recin recept, vendar ga nisem našla. Hvala.

lili_stef

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2008 21:15

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8185 Če te zanima kaj bolj nenavadnega, poskusi tole.. Sicer pa, bolj kompliciraš, slabše je. Sama sem po porvem totalno ponesrečenem poskusu začela s pripravljenimi mešanicami in je bilo v redu, potem sem se pa lotila lastnih projektov: krouzni kruh in ajdov z orehi. Ugotovila sem, da je 4 dl tekočine (lahko mešanica mleka in vode, sploh za beli in koruzni kruh dam mleko) dovolj za pol kg moke, od tega pol kg naj bo 200 g bele, 300 g pa koruzne ali ajdove, če gre za kruhe iz te vrste moke, pa vrečka kvasa ter čajna žlička soli. V tekočino dam vedno nekaj žlic olja ali košček mehkega masla, sploh za koruzni kruh. Pri ajdovem pa dodam še pest grobo strtih orehovih jedrc. Kruh ima vedno lepo hrustljavo skorjico (tudi nastavim kruhomat natemno skorjo). Črne kruhe pečem iz pripravljenih mešanic in se ravnam po navodilu na vrečki, le sezam, sončnična semena ali strte bučnice dodam mešanici, ali pa prepraženo čebulo in malo zrnatega ali praženega česna. Mamamia mamamia

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

11. mar 2008 21:44

Lili_stef, jaz sem se ravno pred kratkim spopadala z avtomatom, preizkusila sem preverjene recepte s tega foruma, iz priloženih navodil, od prijateljic... Vse skup je bilo precej žalosto za pogledat, če je že užitno nekako bilo. Ugotovila sem, da ima očitno vsak avtomat svoja pravila. S poskušanjem sem ugotovila, da je bilo v vseh receptih preveč tekočine in kvasa, tako da sem zmanjševala količine, dokler nisem bila zadovoljna. Na kratkem programu ni bilo nič od kruha, ker mi ne vzhaja dovolj v tako kratkem času. Predlagam, da poiščeš na tem forumu eno obširno temo Aparat za peko kruha, kjer so zapisane vse mogoče težave in rešitve zanje, predvsem pa ne obupat. V nekaj poskusih ti bo zagotovo uspel super kruh! Vanilija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. mar 2008 23:41

Tako, vsak aparat ima svoje fore in ga moraš pogruntat. Na kratkem programu jaz absolutno ne delam nič. Imam aparat za 750 g kruh. moj osnovni recept po poizkušanju: 250 ml tekočine - to je pri meni en priložen kozarček in pol (večinoma dam pol vode pol mleka, včasih mleko nadomestom z jogurtom, vendar nikoli več tekočine kot to) ščep soli 1 jajce pol dl olivnega olja 540 g moke (katerokoli pač uporabim, tudi mešanice večih mok) navrh pa suh kvas ali navadnega nadrobljenega in ostale dodatke (semena, praženo čebulo, sušene paradižnike...) Pečem na navadnem programu. Pri kupljenih mešanicah pa dam le 250 ml tekočine in 540 g mešanice. Upam, da ti uspe, kakorkoli že! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Majcika  

član od: 21.1.2008

sporočila: 14

12. mar 2008 0:25

Preizkušen recept za polnozrnat kruh iz Severin kruhomata. Recept: 0,47 l vode kapljica belega olja 500 g polnozrnate moke 200 g bele moke 1,25 žličke soli 1,5 žličke sladkorja vrečka suhega kvasa 2 žlički mletega lanenega semena 2 žlici sončničnega semena 2 žlici sezamovega semena Program 5 - za polnozrnat kruh Zapečenost - srednje Veliko užitkov pri peki. Lp, Maja

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

12. mar 2008 8:00

Tudi jaz uporabljam podoben recept kot Maja, vendar mešam moko v različnem razmerju (koruzno, rženo, belo, temno), pečem pa vedno na hitrem programu in tudi zelo lepo naraste, kruh pa ni premočno zapečen - imamo rajši mehkejšo skorjico. Lp, Simona

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. mar 2008 12:03

No če te tolaži- mene je od vsega najbolj motil format kruha, pa to da sem vedno pozabila tisto lopatko ven vzet in je imel za povrh še luknjo. Pa moj SEverin ne zapeče na vrhu nič... v glavnem nikakor mi ni bilo prav. Tako zdaj vržem v kruhomat vodo in mešanico (hofer, lidl), še kakšne dodatke in vklopim na program za testo, ki samo gnete in vzhaja (uro in pol traja). Ko zapiska za konec programa samo še pretresem v navaden pekač za štruco in prižgem pečico. V času, da se pečica segreje, kruh še enkrat vzhaja, pečen je na 200C v dobre pol ure (štručka iz pol kile moke). Tak nam je prva liga. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

4. apr 2008 22:04

No, tako , po dolgem času se vam zahvaljujem za pomoč. V tem času sem že napekla nekaj kruha. Je pa res kot praviš katka lopatka, da ima vsak aparat svoje fore,Prijateljica ima tudi Severina pa sem morala spremeniti njene količine vode, pečem pa na najmanj zapečeno, ker mi je bilo na srednjem preveč zapečeno. Skratka naučiti se moram še polnozrnate, ker so nam dobri. Hvala za pomoč. lili_stef

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

4. apr 2008 22:23

Tudi jaz imam aparat za peko kruha znamke Severin.Prvi kruhi,ki sem jih spekla,so bili katastrofa.No,potem mi je le uspelo speči soliden kruh po tem receptu,bolj enostaven za začetek:270 ml tekočine(pol vode,pol mleka),priložena mala žlička in pol soli,večja žlička sladkorja in olja,420 g moke in pol kocke kvasa. Program št.1,hitra peka,ki traja malo čez 2 uri. tanya017

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti