Namaz za obložene kruhke

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

tema odprta - 11. mar 2008 20:07 | ogledi: 4.816 | odgovori: 5

Živjo,

vem da je preprosta varianta skutin namaz (skuta+kisla smetana+suha paprika+peteršilj+poper+česen itd. po želji) ali samo majoneza oz. maslo ali margarina.

Sem pa že jedla namaz iz masla in zraven neke začimbe (tako mi je bilo rečeno). Nisem pa spraševala kakšne začimbe (ne vprašat zakaj)... sama pa ne znam opisat okusa. Videti pa je bilo takšne milimeter velike rdeče in zelenkaste in rjavkaste koščke. To pa je bilo le kot osnova, čez je bila poli salama. Je mogoče kateri znano?

tanyči

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

11. mar 2008 20:14

Hm, morda zeliščno maslo Megle? Pakirano je kot neka klobasa (valjaste oblike in ne v obliki kvadra kot običajno). če so bili pa kruhki popečeni, je pa možno, da so bili to Megle ali Spar bagete z zelišči ali česnom, ki jih le vzameš iz ovitka in daš v pečico za cca. 20 minut.

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

11. mar 2008 20:21

Ni bilo nič popečeno. Kruhki so bili doma narejeni. Namaz pa menda tudi doma zmešan. Maslo se je okusilo, to sem prepoznala, začimbe pa so dale tak fin okus, ne premočen, ne pikanten, bolj blag a tako poseben, da ne znam opisati. Smo pa to jedli v Mariboru, če to kaj pomeni.... tanyči

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

11. mar 2008 20:23

Bom kupila zeliščno maslo Megle. Nisem še poskusila, mogoče je pa podobno ali pa ravno to, kar iščem. Hvala tanyči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. mar 2008 21:03

A ste jedli v kakšnem lokalu? Če poveš v katerem, se da pomagat. Mamamia mamamia

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

12. mar 2008 16:54

Ne, smo jedli privat. Sem tudi kupila ta Megle maslo z zelišči ampak to ni to. tanyči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti