Kavna torta

ančolina  

član od: 18.1.2008

sporočila: 8

tema odprta - 11. mar 2008 17:27 | ogledi: 4.203 | odgovori: 6

sem se kar potrudila in preiskala večino tem na forumu, ampak vseeno nisem zasledila nobene, ki bi karkoli svetovala v zvezi s kavnimi tortami.

zanima me, če ima kdo kakšen dober recept za tako torto?

tudi tisto v bazi sem našla, ampak mi ni preveč všeč. tako da zbiram še kakšne druge predloge.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. mar 2008 18:25

Meni je zelo dobra iz knjige  Slovenska kuharica F. Kalinšek pod imenom mandljeva torta s kavno kremo. Včasih  je bila pri nas redno na sporedu, zdaj je že par let nisem delala. Napiši, če nimaš te knjige in ti prepišem recept.

Lijana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. mar 2008 18:51

Med starimi recepti naše babice je tale: Testo spečeš iz: 6 jajc, 25 dag sladkorja, 25 dag masla, 10 dag čokolade, 1/8 l mleka, 25 dag moke, 5 dag kakava, 1 vanili sladkor, 1 pecilni prašek, ščepec soli. Ohlajeno prereži in namoči z razredčenim viskijem. krema: 4 žlice sladkorja, 1/4 l močne kave, 1/4 l mleka, 3 žlice gustina, 1 rumenjak, 15 dag masla, 10 dag sladkorja (oziroma po okusu). Karameliziraj sladkor in zalij z vročo kavo. Zmešaj 6 žlic mleka, gustin in rumenjak. Ostalo mleko prilij h kavi in pokuhaj, primešaj razmešan gustin in pokuhaj, da se zgosti. Med hlajenjem večkrat premešaj. Ko je hladno, primešaj penasto zmešano maslo in sladkor. Lep pozdrav Sonja

ančolina  

član od: 18.1.2008

sporočila: 8

11. mar 2008 18:59

hvala lepa obema. lijana, nimam te knjige. tako da bi bila vesela, če bi mi prepisala recept. prosim. ančolina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. mar 2008 19:51

Testo:

10 jajc

28 dag sladkorja z lim. lupino

8 dag drobtin, namočenih v močni oslajeni črni  kavi

28 dag zmletih mandeljev

Mešaš 2 jajca, 8 rumenjakov in sladkor z lim. lupino toliko časa, da postane zelo penasto in zamešaš noter namočene drobtine, mandeljne  in trd sneg beljakov . Daš v model in pečeš eno uro na 180 st.C .  Droptine namočiš  toliko, da so vse navlažene, ne sme biti tekoče.

Sama sem testo delila na dva dela, ker bolj naraste, oz. sem ga delala 2x, se pa potem peče krajši čas. Treba je biti previden pri vmešanju  stepenih beljakov, da se res previdno umešajo. Če nimaš dveh modelov, moraš obvezno 2x delat testo, ker hitro upade.

 

Krema je podobnaSonjini, oz. si jo izbereš po želji.

Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 11. mar 2008 19:52:21

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 11. mar 2008 19:53:11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2008 21:25

Če želiš okus biskvita po kavi, potem razmešaj žličko instant kave z malo mlačne vode in to dodaj rumenjakom, ko jih stepaš s sladkorjem. Za kremo pa lahko dodaš instant kavo (količina po okusu, odvisno kako močno aormo želiš) v čokoladno mleko (dva dl) in v tem ter treh dl sladke smetane topiš jedilno čokolado. Pustiš, da se ohladi, in potem stepaš, da nastane krema. Lahko dodaš še sladko smetano ali utrjevalec za smetano, lahko pa mešanici mleka in smetane ter kave in čokolade dodaš želatino, ki si jo, potem ko si jo namakala 10 do 15 minut, najprej ožela, potem pa stalila v instant kavi (pol dl je potrebuješ). Kremo naložiš na biskvit, ki je namešečn v tortenm modlu, in pustiš nekaj ur ali čez noč v hladilniku. Tale torta bo kavna bomba. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti