Pirhi

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. mar 2008 2:32

[citat=--katka lopatka--]Lupino kuhanega jajca sem tudi že s čopičem premazala z beljakom in potem povaljala v različnih suhih začimbah, v peteršilju, baziliki ali timijanu, so lepo zeleni, v papriki v prahu pa za rdečo barvo. Nad temi so bili vsi še posebno navdušeni, ker je nekaj nenavadnega, a naravnega. Začimbe se lepo gor prilepijo in tam ostanejo.

To me pa zanima Katka , bom mogoče probala.A imaš kako fotko morda?

Aki

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

12. mar 2008 7:18

Aki, tvoji pirhi se mi zdiju super lepi. Kako si pa pri čebulnih dobila takše lepe lise? Tiste gravure predvidevam so kar s šivanko ali čim podobnim, ampak s čim pa so pobarvane. A pride to skozi jajčno lupino? Hvala in lp KetyP

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. mar 2008 7:25

aki,  , več kot simpatišno ! Mi je kar v duši zaplesalo.

Praskanko delaš z nožkom, ali uporabiš kaj drugega?

kobra 1

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

12. mar 2008 9:14

No punce, kaj pa naredite, da vam jajca ne počijo? Jaz imam vedno probleme s tem.

SILVA

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. mar 2008 9:22

Rimljanka, to je tudi že meni kapnilo. 1x sem na TV gledala oddajo, kjer so risali z neko snovjo na jajčke in le-te potem skuhali v čeb. olupkih. Kaj bi pa potem to bilo? tisdno, jaz rešim to tako, da skuham več jajčk (kuhati jih moraš v večji posodi, da se preveč ne dotikajo ena druge) in počena uporabim za hren, francosko in jajčni namaz. katjushka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. mar 2008 9:48

tisdno je napisal/a:

No punce, kaj pa naredite, da vam jajca ne počijo? Jaz imam vedno probleme s tem.

SILVA

 

Mene so učili, da jih je potrebno dati v mrzlo vodo in počakati do vretja, potem pa zmanjšati temperaturo (pa načeloma kar deluje, kakšen res poči, to pa je odvisno od debeline lupine in predhodnega transporta).

Lep dan in veliko se smejte

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

12. mar 2008 10:09

Torej jaz sem se odločila ,da bom letos jajčka dala kuhat v refošk(ta je na zalogi doma)in dodala olupke od rdeče čebula,nekaj pa jih bom obdelala s servietno tehniko.Pa da vidimo rezultat...lp vijolca73

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. mar 2008 10:37

KetyP čebulbe marmorirane sem naredila tako, da sem čebulne olupke različnih barv nadrobila kolikor se da, nato sem jih dala v nogavico, v to vložila surovo jajce, zavezala in dala kuhat. Sem jih pa nanizala v eni dokolenki tudi po šest, tako da ni bilo toliko zavezovanja. Meni osebno so zelo lepi. Vmes pa dam tudi olupke od česna in raznih barv čebule.

Tiste praskanke so najprej skuhane v čebuli, nato pa sem jih s svedrom "risala". Če imate nek strojček za hobi ali za nohte bi mogoče tudi šlo. Ali tudi oster nož bi se verjetno obnesel.

Katka, zanimajo me tvoja jajčka z beljakom in začimbami...a to nič na rokah ne pušča sledov? Imaš kako fotko?

Najlepše pirhe obdržim (ene je pač škoda pojest...ha,ha) in jih med letom hranim v tistem predalu za delikatese in potem imam za prvo silo že polno košarico najlepših pirhov iz preteklih let. Seveda niso užitni, se pa z leti sušijo in so vsako leto bolj lahki. Vsako leto se kakšen zgodovinski tudi razbije.

Aki

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. mar 2008 10:46

katjushka je napisal/a:
nola, tudi to bo v redu.... Atina, kaj pa potem delaš s temi "svinčniki"... Jaz bi pa rada z voskom pokapljala jajček pred kuhanjem, da se potem na te dela jajčka ne bi prijela barva. Kakšen vosek bi morala kupiti? 1x sem že poskusila in uporabila navadno dišečo barvasto svečko in se mi je vosek med kuhanjem stopil.... katjushka
Po še toplih jajcih gor enostavno pišeš in gel se sproti topi. Leto in pol star fantek je izdelal "umetnijo". Glede voska: skuhaj jajca, jih ohladi, pokapljaj z voskom in potem pobarvaj. Samo jih boš še enkrat morala pogreti, da bo šel vosek dol. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 12. mar 2008 10:47:51

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. mar 2008 10:53

Atina, nekaj bomo poskusili, kaj bo pa nastalo bomo pa videli. katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti