Pirhi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2008 22:00

Sivo vijoličasta, z drobnimi kristalčki. Tapravega terana je pa škoda za barvanje, saj zelo podoben učinek dosežeš s katerimkoli temnordečim vinom. 

nola

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. mar 2008 22:00

Jaz pa zadnja leta kupujem "svinčnike" iz gela. Otroka sta navdušena in vsi veselo packamo. Atina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. mar 2008 22:09

nola, tudi to bo v redu.... Atina, kaj pa potem delaš s temi "svinčniki"... Jaz bi pa rada z voskom pokapljala jajček pred kuhanjem, da se potem na te dela jajčka ne bi prijela barva. Kakšen vosek bi morala kupiti? 1x sem že poskusila in uporabila navadno dišečo barvasto svečko in se mi je vosek med kuhanjem stopil.... katjushka

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

11. mar 2008 22:11

Kaj so to potem " pijana jajčka? ITA RINA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. mar 2008 22:16

Jaz jih bom pa letos skuhala s petršiljem in koprivami z malo črne mete, druge pa bom skuhala v mleti rdeči papriki in malo vina, se razume, da domačo rdečko, ene pa bodo kuhane v žafranu, ki sem ga lani prinesla iz Turčije. Pa da ne bo preveč medlena barva, bom dodala malo mletega čilija. Kakšne bodo, pa pofotkam in pokažem.

Kyara

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

11. mar 2008 22:17

V Beli Krajini uporabljajo za vosek neke vrste pisalo. Včasih se ga da kupiti. vdolin

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. mar 2008 23:31

Nekaj jajc pobarvam v čebuli z listki, nekaj s kupljenimi barvami v prahu (recimo zelena, modra, da je bolj pestro) in potem gor nalepkico, nekajkrat sem že kupila biserne barve in se lepo prelivajo in pride taka lepa perl barva. Tiste ampule iz Hoferja pa so bolj medle. Tudi s teranom sem barvala, vendar je vse prišlo čez na beljak in ni bilo primerno za otroke, pa tudi okus jajca ni bil ravno...stvar okusa. Lupino kuhanega jajca sem tudi že s čopičem premazala z beljakom in potem povaljala v različnih suhih začimbah, v peteršilju, baziliki ali timijanu, so lepo zeleni, v papriki v prahu pa za rdečo barvo. Nad temi so bili vsi še posebno navdušeni, ker je nekaj nenavadnega, a naravnega. Začimbe se lepo gor prilepijo in tam ostanejo. Nekatere tudi ovijem v krep papir in zavežem kot bombonček. Lahko pa tudi barvaš s krep papirjem. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. mar 2008 23:37

katjuška, VSAK vosek se bo med kuhanjem stopil. Namaka se v hladni vodi, mordamlačni, jajca, ki so z voskom prevlečena.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti