Barva za pirhe

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

tema odprta - 11. mar 2008 11:03 | ogledi: 4.790 | odgovori: 8

Ojla!

Že veliko se je pisalo po forumih, da se lahko uporablja barvo za pirhe tudi v druge namene (barvanje smetane, tičine, marcipana...).

Nekako nisem bila prepričana v to .

Zato sem poklicala v podjetje, ki to barvo izdeluje in mi je zelo prijazen gospod povedal, da je to čisto navadna jedilna barva, le mogoče malenkost močnejša.

Brez problema se jo lahko uporablja v živilstvu.

Sedaj sem pomirjena in si bom prav hitro naredila zalogo. Cenovno se za nas male potrošnike sigurno splača.

No, brez zamere tistim, ki so to barvo že uporabljali.... ampak ziher je ziher

Lep dan vam želim!

E.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

11. mar 2008 11:07

O kateri barvi točno govoriš? A misliš, da se lahko vse uporabijo (jih je kar nekaj na voljo)? Drugače pa hvala za info. Si bom tudi jaz zalogo nardila. alexis

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. mar 2008 11:32

Čao, ja, mene ste/so tudi na forumu prepričale, da uporabim te barve za pirhe za barvanje smetane, amrcipana, tičine... in sem res poskusila. No, zaenkrat ni bilo še nič narobe, razen to, da je barva ful ful ful močna v primerjav s tistimi jedilnimi, tekočimi v tubicah in da je potem vse rdeče, kamorkoli sem prijela in se dotaknila. Še posebej se ta prah oz. barva kar razprši naokoli in potem se ob stiku z vlago razpaca in prime kot nora. No, ampak jaz jih imam sedaj celo vrečo na zalogi, pa bom vseeno uporabljala, samo če imaš malo smetane za obarvat, je potem potrebno res zelo pazit, ker je takoj preveč tega prahu in je barva premočna. Lep pozdravček, S.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. mar 2008 12:28

Po mojem so vse barve narejene približno enako. Jaz pa sem klicala za te stare. Na vrečkicah je narisan zajc in pirhi, v zgornjem kotu pa je krogec takšne barve kot je vsebina vrečkice. Upam, da veste za katere barve gre E.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. mar 2008 12:54

Berčon iz Litije jih dela, te, ki je morska medvedka o njih pisala. Ampak, ker vsa barvila prihajajo v stik s hrano (živilom) bi, po mojem mnenju, morala trditev veljatii za vse barve.

rimljanka - zasebno mnenje

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

11. mar 2008 12:55

Mene pa nekaj zanima; a to bravo kar vsujete v smetano ??!! Mislim, da bi jo morali raztopiti v žlički vode ??!! Upam, da nimam napačnih informacij. Jaz sem do prejšnjega tedna sicer uporabljala barve namenjene prav za barvanje tovrstnih zadev ( tudi v prahu in sem raztopila v žlički vode in potem pobarvala tičino maso oz smetano ). Prejšnji teden pa sem barvala kar z barvami za barvanje pirhov in so super. Res so mal močnejše, pač prilagajam količino in to je to in okraski so bili fenomenalni. Edino, kar se še fuuuul mučim je to, da nikoli ne dobim temno zelene barve.... Morda ve katera kako..... ??!! Hvala in lep dan, kljub dežju......

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. mar 2008 13:16

štorklja - tudi jaz vse barve v prahu pomešam z kapljico vode. Tukaj ti dam primer torte, ko sem iz živo rumene, živo zelene, živo modre, živo rdeče in črne, celo popolndne barvala tičino, pa mi je le uspelo: http://www.moj-album.com/slike/10099354/tk4h Če želiš temno zeleno, moraš pač dodati res MALENKOST črne. E.

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

12. mar 2008 9:02

Morska medvedka kje pa se dobi črna barva za pirhe??? Lp Balu balu

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. mar 2008 10:28

Balu - če si prebrala forum od začetka, lahko vidiš, da do sedaj nisem uporablala teh barv za pirhe v druge namene. Jaz imam trenutno vse barve tekoče (razen rdeče) iz Brnčičeve.... Tako da .... črne barve za pirhe še nisem videla. Lep dan! E.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti