Smetana na torti

ma-ja  

član od: 5.2.2008

sporočila: 8

tema odprta - 11. mar 2008 8:53 | ogledi: 11.480 | odgovori: 32

Lepo bi prosila za nasvet. Pekla bom torto za nečakinjo in zaželela si je Pika Nogavičko. Slikco bom verjeno dala kar poskenirati. Zanima me pa kaj bi dala v smetano, ker mi do drugega dne ponavadi obliv razpoka in grdo izgleda.

Prebrala pa sem tudi, da se marcipanovi okraski raztopijo na smetani. Zanima me kakšen obliv (svetel) bi bil najbolj primeren pod marcipanovimi okraski (ki niso figurice).

Tičina masa pa ne pride v poštev.

Najlepša hvala!

ma-ja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. mar 2008 9:09

Jaz ti lahko dam nasvet le za smetano, z marcipanom nimam izkušenj, ker ga nihče pri nas ne konzumira. Smetana na torti ti razpoka, ker biskvit ni dovolj navlažen in vpije tekočino iz smetane (jo izsuši). Zgornjo plast torte navlaži. Lahko s sokom kompota, s sladko vodo, mlekom.... kar vam pač odgovarja. Smetane ne smeš preveč stepsti. Mora biti bolj "redka". Ko torto premažeš s smetano, paleto zmočiš z vročo vodo (je ne obrišeš) in pogladiš. Tako dabiš povsem ravno in gladko površino torte. Za primer si lahko ogledaš moje slikice "smetanovih" tort. http://www.moj-album.com/vstopnica/h4jrxgib2 Če te še kaj zanima kar z besedo na dan E.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. mar 2008 9:12

Marcipanovi okraski se meni na smetani ne topijo, baje se oni iz tičino mase. S smetano pa jaz torto ponavadi namažem tisti dan, ko se postreže. Začetnica

ma-ja  

član od: 5.2.2008

sporočila: 8

11. mar 2008 9:25

Najlepša hvala za nasvet. Tortice res dobro izgledajo. Slikice pa so tudi poskenirane, a ne? Res pa se nisem upala takih tort preveč navlažit, da se mi ne bi sesedle. Bom pa res upoštevala ta nasvet. Za marcipan pa ne vem, ker mi to kar sem spackala tako ali tako ni preveč všeč. Bom še videla. Za vsak slučaj bom vseeno poskenirala slikco. Še enkrat najlepša hvala ma-ja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. mar 2008 9:26

Marcipan na smetani se mi še nikoli ni stopil. Res pa je, da so bili okraski posušeni in zelo trdi. Ne vem, kakšne izkušnje imajo pa druge. Kaj pa maslena krema z vanilijevim pudingom (puding, lahko tudi instant, vmešaš v raztopljeno maslo in ne obratno). Morda tudi krema iz šlag pene, je bolj kompaktna in se lepo maže. Lahko tudi kaj iz mascarponeja. Ne vem, če so ti nasveti merodajni, ker obožujem maslene kreme in tudi te instant variante so mi dobre. Nekateri tega ne marajo, jaz pa nisem čokoladna in marmeladna . katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

11. mar 2008 10:58

smetana na torti se veliko bolj obnese, če uporabiš polovico navadne smetane in polovico rastlinske, ker je slednja bolj kompaktna, dalj časa vzdrži. Lahko pa dodaš tudi kremfiks. mimoza5

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. mar 2008 11:35

Čao, lahko obliješ tudi z belo čokolado.... Lep pozdravček, S.

neznan uporabnik

11. mar 2008 11:49

Meni so nekako ljubše te torte prelite s čokolado ali okrašene s smetano, ker mi delujejo veliko veliko bolj naravno. Totrte obložene s tičino maso mi delujejo tako "plastično" in neužitno. So pa res veliko bolj zanimive. Sama bi iz te mase izdelala le okraske, za kar je masa najbrž super. Res zelo lepe torte, morska medvedka. tedi

ma-ja  

član od: 5.2.2008

sporočila: 8

11. mar 2008 11:58

Vprašala bi še s čim naredite napise! Morska medvedka, na tvojih tortah so krasni napisi. S čokolado mi ne uspejo, s tubicami, ki jih kupiš v trgovini pa so pretanki. Pa še v parih trgovinah (Mercator, Leclerc in Spar) sem iskala čokoladni svinčnik. Povsod so me čudno gledali. Ali mi lahko svetujete v kateri trgovini v Ljubljani se to dobi? ma-ja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. mar 2008 12:30

Jaz sem si ta moder "svinčnik" kupila na Brnčičevi. Drugače pa pišem s čokolado, s svinčniki, malseno kremo,... kar je pač pri roki E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. mar 2008 12:54

Ja, to imajo na Brnčičevi, pa tudi črke za izsekovanje iz tičine ali marcipana. Drugače pa narediš škrnicelj in odprtino toliko veliko, kolikor debele črke želiš. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti