Smetana na torti

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. dec 2013 9:37

Tudi smetano lahko gladko poravnaš - če je dovolj trda in če imaš dovolj nož, tako da potegneš po površini z eno samo potezo. Malo prakse, pa bo šlo. Bo pa šlo laže s kako kremo (recimo skutino, če mora biti snežno bela).

Sonja

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

18. dec 2013 11:52

DBpek, Hvala! Ta del sem po moje rešla, mislim, da mi bo to uspelo naredit.

Za kremo pa še vedno nisem prepričana... je bolje nardit pol rastlinske, pol "normalne" ali kar šlag peno iz prahu?

Limnol kakšno skutino si imela v mislih? Skuta ima delce in si ne predstavljam, da bi bila tako lepo gladka.

Kaj pa smetana + mascarpone??

 

Hvala!

valikaben

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. dec 2013 12:36

Če mehko skuto spasiraš, postane povsem gladka. V mislih sem imela tisto s smetano in želatino (pol kg skute, pol litra sladke smetane, sladkor po okusu, sok 2 limon, 6 listov želatine).

Smetana + mascarpone - še nisem poskusila, ampak kolikor poznam eno in drugo, mora biti pregrešno dobra.

Sonja

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

18. dec 2013 14:40

Krema iz smetane in mascarponeja se obnese, je dovolj trdna in tudi dobrega okusa. Ne vem pa, če bi se lahko razmazala tako natančno in gladko kot na sliki od velikaben. Tista je najbrž res maslena krema, kot je napisal DBpek.

Tale krema je iz alpske smetane in mascarponeja, seveda gre tudi brez dodatka praška za kapučino

http://www.kulinarika.net/recepti/18535/sladice/kavni-k

aby

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

19. dec 2013 7:01

Hvala za nasvete. Ja, ravno to me zanima kakšno kremo uporabit, da jo bom lahko tako lepo razmazala. Malo sem skeptična glede maslene kreme... preveč masla (okus po maslu??)?

Pa nisem prepričana, če je to na sliki maslena krema... torta je iz Pohorske kavarne in po moje, da je smetana, kolikor poznam njihove torte.

Bolj se nagibam k smetani, samo ne vem ali navadno ali rastlinsko, ali mešanico....???

valikaben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2013 8:15

valikaben je napisal/a:

Hvala za nasvete. Ja, ravno to me zanima kakšno kremo uporabit, da jo bom lahko tako lepo razmazala. Malo sem skeptična glede maslene kreme... preveč masla (okus po maslu??)?

Pa nisem prepričana, če je to na sliki maslena krema... torta je iz Pohorske kavarne in po moje, da je smetana, kolikor poznam njihove torte.

Bolj se nagibam k smetani, samo ne vem ali navadno ali rastlinsko, ali mešanico....???



valikaben

 

Maslene kreme so izjemno dobre, okusne, ne prevlada maslo, pač uravnavaš razmerje maslo - sladkor v prahu.

Če veš od kod je torta, lahko greš tja in poskusiš (čeprav je ta izdelana po naročilu, bi rekla). 

Po moje je to belo smetana s kakšnim utrjevalcem ali morda celo z želatino, sicer se ne bi dala tako gladko namazat. 

 

 

mamamia

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

19. dec 2013 13:10

DBpek, super, hvala za dobre in koroistne povezave.

valikaben

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

27. dec 2013 7:43

No, da delim z vami moje ugotovitve. Smetana se, da zelo lepo razmazat, ampak mora biti zelo rahlo stepena, skorajda tekoča, se potem kljub temu strdi.

Kar se pa tiče čokoladnih okraskov, pa ni šlo in ni šlo!! Če ima kdo še kakšno idejo kako jih nardit se priporočam. 

valikaben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti