Smetana na torti

ma-ja  

član od: 5.2.2008

sporočila: 8

11. mar 2008 13:43

Najlepša hvala, konec tedna grem tako ali tako na Brnčičevo, da poskenirajo slikco in kolikor vidim bom nakupila še kup drugih stvari. S škrnicljem mi tudi ne gre ravno najbolje. Nisem ravno umetnica v risanju in pisanju, torte pa vseeno zelo dobre naredim. ma-ja

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

11. mar 2008 14:29

Nekatere ste pri okraševanju tort prave mojstrice. Splača se pokukat v album Katke - Lopatke. A je na tržišču kakšna knjiga, kjer so prikazane te spretnosti? Bil bi hvaležen za kakšen naslov. lp

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. mar 2008 15:06

Čao, ma-ja, pazi, na Brnčičevi imajo odprto samo med tednom.....pa še to samo do 16.00. Še tole za info - v Veletekstilu na Masarykovi sem kupila 50 modelčkov (črke+ostalo), v bistvu za piškote, ampak marsikateri pride prav tudi za kaj druhega za pičla 2,5 EURa. Lep pozdravček, S.

ma-ja  

član od: 5.2.2008

sporočila: 8

11. mar 2008 15:20

Anomis vem, da je odprto do štirih. Bom šla v četrtek ali petek dopoldan. Bi pa rabila koga zraven, da bi me nazaj držal. Moram narediti spisek vsega kar bi rabila. Hvala za odgovore, mi bo ZELO pomagalo! ma-ja

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

11. mar 2008 16:36

Meni so pa pri pisanju kr všeč une majhne vrečke za zamrzovanje, samo notri daš čokolado ali karkoli že, odrežeš na robu, pa pišeš. Edino moreš pa pazit da ni prevroča čokolada, ker se vrečka začne topit, ali pa preveč gosta, ker poči "po šivu" *Alisha*

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

11. mar 2008 19:55

Ja katka, js sm kr zadovoljna s tem. Potem pa samo v koš vržeš pa imaš pospravljeno *Alisha*

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

18. dec 2013 7:18

bom kar tukaj nadaljevala. Jaz bi pa rada naredila takšno torto. Problem je kakšno smetano ali kremo naj uporabim, da bo tako lepa in gladka?? Aja pa še to: kako bi naredila te čokoladne okraske oz. ali se jih da kje kupit? Hvala!

valikaben

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

18. dec 2013 8:56

Pomoje bi šlo s kakšno masleno kremo, da bi bila tako gladka.

Glede okraskov pa je tako, da takšnih verjetno nikjer ne prodajajo, lahko pa jih narediš sama doma. Tempiraš temno čokolado, jo na tanko namažeš na peki papir, z nožkom večkrat zarežeš po diagonali (kot trakove), nato pa paki papir zaviješ v široko rolo in pustiš, da se posuši. Ko je čokolada suha (trda), samo odviješ in se čokoladni trakovi sami ločijo.

 

Nekaj podobnega kot na tem videu, samo da narežeš daljše trakove.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti