Revija- dober tek

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

tema odprta - 11. mar 2008 8:37 | ogledi: 15.245 | odgovori: 44

V trgovini večkrat na hitro pogledam po tej reviji in me je že večkrat imelo, da se naročim nanjo.

Zdaj me pa zanima ali tisti, ki jo redno kupujete oz. ste naročeni nanjo, mi prosim lahko poveste ali jo veliko uporabljate in če so recepti dokaj "normalni" (mislim glede sestavin, da se dobijo v trgovini). Da ne bo samo nabiranje krame pri hiši. Izgled, fotografije so zelo privlačni.

Za mnenja se vnaprej zahvaljujem.

ann

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. mar 2008 9:11

Jaz sem bila na revijo naročena tri leta. V vsaki reviji sem našla nekje 3-4 recepte, ki so nam odgovarjali. Ko sem potegnila črto, se mi nikakor ni splačalo, tako da sem odjavila naročnino. E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. mar 2008 9:18

Jaz jo ponavadi prelistam v hipermarketih, kjer je to dovoljeno in poberem ven kakšno idejo, ki mi je blizu in se mi zdi uporabna. Včasih sem jo redno kupovala, samo se nekako ni splačalo. Recimo zdaj v zadnji mi odgovarja samo en recept. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. mar 2008 9:24

Mene vsako leto leto v prednovoletnem času premamijo slike iz raznih revij z recepti in običajno kupim vse, ki so takrat na voljo. Kakšna 2 tedna jih pregledujem, ko pa začnem delati seznam jedi, ki jih bom pripravila, pa zmeraj izberem recepte, ki jih najdem na internetu. Takrat si rečem, da naslednje leto ne bom kupila nobene revije, toda ker je leto dokaj dolgo, do naslednjega to pozabim in zgodba se ponovi, kup revij pa se veča. Nisem sicer odgovorila na tvoje vprašanje, toda meni so ljubši recepti, ki jih najdem tukaj in so "opremljeni" z mnenji tistih, ki so jih že pripravili. ajetam

Barolina  

član od: 1.2.2007

sporočila: 50

11. mar 2008 10:03

Meni je revija Dober tek oblikovno zelo vsec, ker so recepti zelo jasno in lepo predstavljeni ... slikca in nato navodila kako doloceno jed pripravimo. Veliko revij sem si sposodila v knjiznici in jih prelistala ter nato izbrala recepte za katere sem bila mnenja, da bi prisli prav meni. V vsaki reviji sta mi bila vsec samo 1-2 recepta in prav zaradi tega nisem narocena na omenjeno revijo. Kupila pa sem novoletno posebno izdajo v kateri so recepti za peciva in mi je zelo vsec. Barolina

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

11. mar 2008 10:09

Jaz sem tudi kupila to izdajo z recepti, potem pa doma ugotovila, da imam že knjigo s temi recepti (sem jo dobila za darilo), tako da imam zdaj čisto odveč revijo. Drugače pa se tudi meni dogaja, da ni kaj veliko receptov v teh revijah po katerih bi kuhala. Še vedno rajši vzamem kaj iz kulinarike. Se spomnim Lise in receptov v njej, kjer skorajda ni bilo recepta z neko "čudno" sestavino in mi je vse dol padlo, ko sem vidla da je nekaj extra noter (npr. rožna voda- mislim prvič sem slišala, da sploh obstaja). alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. mar 2008 10:18

Revijo redno kupujem že deset let, torej malo manj, kolikor izhaja, in imam vse številke. V njej je veliko uporabnih receptov, nekaj pa tudi takšnih, ki zame ne pridejo v poštev. Ampak saj je z vsem tako, kajne? Če nič drugega, velikokrat listam revije kar tako, pa dobim kakšno idejo, če že samega recepta ne uporabim. Poleg tega je v revijah tudi nekaj člankov o različnih stavreh, povezanih s kulinariko (siri, vina, recepti iz posameznih okolij, bodisi slovenskega krasa bodisi od kod drugod, pišejo o posameznih sezonskih vrstah sadja in zelenjave, novih prijemih v kulinariki in podobno). Zaradi vsega naštetega bom revijo tudi v naprej redno kupovala. Mamamia mamamia

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

11. mar 2008 10:24

Na revijo Dober tek sem bila dolgo naročena. Sedaj si jo pa kupujem. Lažje dam vsak mesec 3 eure kot pa naenkrat več. Je pa zelo kvalitetna, marsikaj sem že iz nje pripravila. Na koncu revije so vedno predstavljene tudi zelo zanimive zadeve. regina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. mar 2008 22:52

Sama sem tudi naročena nanjo. V primerjavi z ostalimi ima en velik plus. Npr. Lisinim izdajam jaz bolj malo verjamem, ko je napisano, da so bili vsi recepti preverjeni v uredništvu (je vseeno, ali v nemškem ali našem), ker sem jih že kar nekaj sprobala, pa je falila kaka osnovna sestavina. Ali pa je recept tak, da bi morala iti nekam čez mejo po sestavine. Ko bi vsaj omenili, kje se npr. kako malce bolj eksotično sestavino lahko kupi oziroma s čim se jo da nadomestiti.

Všeč so mi pa tudi posebne izdaje revije Dober tek.

Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

11. mar 2008 23:14

Jaz sem tudi že vrsto let naročena, na Dober tek in tudi na Pet zvezdic.  Se mi zdi, da sta obe  zadnja leta vedno slabši; tisti splošni članki so bolj površni, recepti pa se ponavljajo in le redko najdem več kot 1-2 uporabna. Predvsem me zadnje čase moti tisto trendovsko spakovanje v naslovu receptov: ... na posteljici iz..., ...podlito s ... , skratka naslov je spesnjen čez dve vrstici, v receptu pa ena dolgo znana in vsakdanja jed.

Se pa zaenkrat še nisem odločila, da bi jo odpovedala.  Je enostavno preveč zapeljiva, če nič drugega, vem, da bi me premamila radovednost in bi jo vseeno kupila - potem pa kritizirala

Če bi morala izbirat - ja, potem pa lahko rečem, da je čez KulSlo ni!

 

Nasja

anitab  

član od: 28.10.2007

sporočila: 15

11. mar 2008 23:55

Par let nazaj sem bila naročena,predtem pa jo redno kupovala. Potem sem pa opazla da so se začeli recepti malo ponavljat al je bla sal kakšna sestavina drugačna ostalo pa isto...Pol sem se pa odjavila in se naročila na Čarovnijo okusa pa mi je bl všeč.Kupila pa sem posebno izdajo od Dober teka-domače slaščice,mi je bolj všeč kot mesečne izdaje. anitab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti