Revija- dober tek

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. mar 2008 9:20

Jaz sem na to revijo naročena 4. leto. Četudi iz revije skham mogoče samo 1 ali 2 jedi, mi je grafično zelo lepa in mi ni težko dati tisti denar za neko tako informacijo, ki je trajne vrednosti. Recepti pa morajo biti različni, od bolj enostavnih do bolj zapletenih, pač ene kuharice so bolj pogumne, druge smo pa manj, mora biti pa za vsakega nekaj. Jelenckova

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

12. mar 2008 9:41

Ali ima mogoče katera tudi mapo-registrator Dober tek ? Jaz kupim včasih revijo in sedaj sem hotela naročiti, kupiti ta njihov registrator. Pa imajo ločeno za vsako leto, svoje naročilo. Sedaj pa me zanima ali se ti registratorji mogoče razlikujejo po letih, so višji, nižji.....ker revije se mi zdijo vedno iste dimenzije, vsa leta.... In še me zanima kako se to spenja...ali navadno, preluknjaš revijo z luknjačem ali kako drugače ? Ker, če se revijo kar preluknja z luknjačem, potem si lahko kupim tudi kakšen drugi registrator.... Sem jih že klicala vsaj 10x, pa se nikoli nihče ne javi.... Andreia

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

12. mar 2008 10:09

Jaz rada kupujem revijo Čarovnijo okusa. Ker pa imam že malo preveč revij, postaja vse to težko pregledno. Dober tek me odvrne predvsem zaradi cene, vseeno pa vedno kupim posebne izdaje, katere mi pridejo bolj prav, kot same mesečne izdaje. Pri Lisi pa sem tudi jaz ugotovila, da se številni recepti ponavljajo in jed tudi ne uspe tako, kot je napisano. Najbolj površni so pri piškotih. Lp

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. mar 2008 10:15

Andreia je napisal/a:
Ali ima mogoče katera tudi mapo-registrator Dober tek ? Jaz kupim včasih revijo in sedaj sem hotela naročiti, kupiti ta njihov registrator. Pa imajo ločeno za vsako leto, svoje naročilo. Sedaj pa me zanima ali se ti registratorji mogoče razlikujejo po letih, so višji, nižji.....ker revije se mi zdijo vedno iste dimenzije, vsa leta.... In še me zanima kako se to spenja...ali navadno, preluknjaš revijo z luknjačem ali kako drugače ? Ker, če se revijo kar preluknja z luknjačem, potem si lahko kupim tudi kakšen drugi registrator.... Sem jih že klicala vsaj 10x, pa se nikoli nihče ne javi.... Andreia
Jaz imam enega, pa ga ne uporabljam, ker nisem najbolj urejena glede teh reči. Drugače pa mislim, da so vsi enaki po velikosti, samo barva je druga, pa gor piše 05 ali 06,...različno od leta. Jelenckova

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

12. mar 2008 10:41

A, tako je to s temi letniki oz. registratorji po letih....samo ta razlika je - leto. Aja, kako se pa revije spenjajo ? Klasično...da jih preluknjaš z luknjačem in vstaviš v registrator ? Ker, če je tako, potem imam že doma ene lepe registratorje, pa bom kar v te uredila revije....ali pa jih bom dala vezat v knjigico... Hvala Jelenčkova Andreia

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

12. mar 2008 11:08

Revijo sem imela naročeno 5 let - do lani, se bolj splača, kot vsakomesečno nakupovenje, ker imajo naročniki določen popust. Popust imaš tudi pri vseh njihovih ostalih izdajah, tako da se splača. Revija res pritegne z izgledom, uporabnost pa mora vsak oceniti sam. Njihove recepte sem bolj malo uporabila, več najden na kulinariki. Lp Talija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. mar 2008 11:09

Spenjajo se s takimi plastičnimi alla sponkami. Je enostavna rešitev, potem imaš vse revije na kupu lepo po vrsti, listaš tako kot knjigo, toda jaz teh sponk ne uporabljam. Mogoče pa jih sedaj bom, ker je res bolj pregledno. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. mar 2008 11:10

Aja, te sponke se dobijo zraven mape. Luknjat je revije malo škoda, lahko pa neseš vezat h knjigovezu, tako kot naredimo v knjižnici. Jelenckova

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. mar 2008 11:13

mamamia je napisal/a:
Revijo redno kupujem že deset let, torej malo manj, kolikor izhaja, in imam vse številke. V njej je veliko uporabnih receptov, nekaj pa tudi takšnih, ki zame ne pridejo v poštev. Ampak saj je z vsem tako, kajne? Če nič drugega, velikokrat listam revije kar tako, pa dobim kakšno idejo, če že samega recepta ne uporabim. Poleg tega je v revijah tudi nekaj člankov o različnih stavreh, povezanih s kulinariko (siri, vina, recepti iz posameznih okolij, bodisi slovenskega krasa bodisi od kod drugod, pišejo o posameznih sezonskih vrstah sadja in zelenjave, novih prijemih v kulinariki in podobno). Zaradi vsega naštetega bom revijo tudi v naprej redno kupovala. Mamamia mamamia
Tudi jaz, le da je ne kupujem, ampak sem nanjo naročena. Kaj čmo, sem pač mahnjena na take stvari (lepe revije in knjige). Če delam kaj iz revije tudi marsi kateri recept priredim našim željam in okusu. Nekaj letnikov sem že dala vezat in nastale so krasne kuharske bukve. Če drugega ne, bodo prišle prav otrokom. Sploh pa bom v hiši imela svojo knjižnico in kaj hočeš lepšega kot to. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. mar 2008 11:14

Recepti v vseh revijah, tudi v Čarovniji okusa, Lisi, Anji in podobno, so agencijski. Nekaj evropskih agencij se ukvarja samo s tem, torej s pripravo jedi, fotografiranjem zbiranjem receptov in podobno, in potem se to prodaja založniškim hišam - te pač povedo, kaj pričakujejo oziroma potrebujejo, in ganecija jim to priskrbi, skupaj s spremljajočimi besedili. Saj je tudi z Dober tek tako in s posebnimi izdajami večih slovenskih časopisnih hiš. Gre samo zato, kako se kulianrični del vključuje v koncept revije, se grafično obdela in podobno. Ampak meni je Dober tek tudi zaradi videza revije vsakomesečna razvada. Imam pač rada lepe revije. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti