Tirolska omaka

Butterflygirl  

član od: 10.3.2008

sporočila: 1

tema odprta - 10. mar 2008 23:21 | ogledi: 11.348 | odgovori: 5

Jo zna kdo pripravit?

Se priporočam za recept

Butterflygirl

Butterflygirl  

član od: 10.3.2008

sporočila: 1

17. apr 2008 22:59

Imajo jo v Tunnelu na piščančji solati... Vem, da temelji na majonezi, več mi pa z brbončicami ni uspelo ugotoviti... Res bi jo rada znala pripravit, ker je noro dobra omaka za solato! Hvala Butterflygirl

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. apr 2008 8:25

Stric Google nič ne pove o tej omaki. Po moje kar pogruntavščina domačega kuharja, ki je solatnemu dresingu in steklenice moral dati neko ime. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. apr 2008 8:41

Na googlu sem našla tole TIROLSKA OMAKA ¼ l majoneze Hellmans ½ dl kečapa žlička sesekljanega peteršilja sesekljane kapre sladkor Majonezi primešamo vse sestavine in dobro premešamo. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 18. apr 2008 08:42:29

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. apr 2008 10:16

In zakaj je Tirolska?

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

18. apr 2008 10:20

Pozdravljena!! Tirolska omaka se lahko pripravi na dva načina: Prvi je podoben zgornjemu,majonezo premešamo z kečapom,malo pehtrana(v originalu piše sesekljan pehtran)dodamo sol, beli poper in ščep sladkorja.Klasična priprava je po tem receptu: 3 rumenjake 1 čajna žlička vinskega kisa sol 1 čajna žlička senfa noževa konica belega popra 1/4 l olivnega olja 2 jedilni žlici paradižnikove mezga (30 g) sesekljan sveži pehtran ali polovička čajne žličke suhega pehtrana V skledi zmešamo rumenjake, vinski kis,sol,senf in beli poper.Skledo postavimo v vročo vodno kopel.Mešamo,da nastane kremasta zmes.Odstavimo iz vroče vode.Počasi vmešamo po žlicah olivno olje.Dodamo paradižnikovo mezgo.Sveži pehtran fino sesekljamo in dodamo omaki.Po potrebi dosolimo in takoj serviramo.ta omaka se ponudi zraven pečenih rib,na hitro popečenem mesu,k fondue-ju in jajčnim jedem.Omako lahko servirate toplo ali hladno. Upam da sem bila v pomoč. vijolca73

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti