Jagode, borovnice, maline, robide, ...

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. jul 2008 6:22

tibe je napisal/a:
....vsak po svoje in so nekateri tudi zelo nesramni. Na primer, na kraju, kamor hodimo že dolga leta nabirat borovnice in ob robu gozda puščamo avtomobile, je lastnik na "parkirni prostor" navozil hlode lesa in sedaj nimaš kje parkirati. Tako nam je mnogim povedal, da nismo žaželjeni. lp tibe
Ja ne vem,tibe, ce so lastniki nesramni, ali pa so nesramni obiralci...ponavadi sploh ne vprasajo za dovoljenje, se manj, da bi kdaj nesli kak paket kofeta, ker lahko parkirajo tam. V drugih drzavah bi lahko dobila se kako preluknjano gumo...govorim iz izkusenj-ne sicer lastnih,ampak poznam nekoga,ki se mu je to zgodilo.! Torej, ce vemo kdo je lastnik ,je lepo, da vprasamo in da se obnasamo kot gostje in ne kot lastniki. Ljudje smo packi, pa ne mislim nate, govorim nasplosno, in nemalokrat za nedeljskim izletniki ne ostanejo samo sledovi gum ampak se marsikatera druga sara. Z leti sem se pac naucila gledati na vsako stvar tudi z druge strani! Lep soncen dan vsem ! Lp lucka

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

8. avg 2008 13:11

Ali ve kdo za kakšne nasade borovnic v Borovnici, jaz sme našla samo enega pa jih je baje več? Hvala

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. avg 2008 13:14

vesnal ali misliš to ameriške borovnice?? Nasad je v Paki pri Borovnici,tam jih ponavadi dobim jaz pa tudi na kmetijo Kržič v Borovnici če te kateri zanima,bom poiskala naslove,saj imam nekje shranjene od lani anaeva

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

8. avg 2008 15:54

Mene zanima, kaj delate iz bezgovih jagod. Marmelado, sok, vino? Je katera poskusila naredit kaj z žganjem? Božič bo kmalu :) Letos sem želela namočit drenule v šnops, a jih žal ni. Dren je prazen. PACKA

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

8. avg 2008 20:43

Anaeva ja to me je zanimalo, daj če imaš prosim kakšen kontakt bom hvaležna. Kržičeve sem ravno našla tele Pake pa ne, če imaš mogoče od njih kakšen telefon? Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 08. avg 2008 20:46:40

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. avg 2008 6:43

bom jih še danes vprašala,ker jih dostavljajo v našo trgovino čez cesto,pa javim anaeva

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

20. avg 2008 20:59

Upam da mi ne zamerite, ker bom izkoristila tole temo ampak imam nekaj vprašanj glede malin - rastlin. Lani jeseni smo posadili dve malini, ki sta letos bogato obrodili. Problem pa je v tem, da sta se tudi močno razrastli. To, da bo okoli polno novih poganjkov, mi je bilo sicer jasno in ni problematično, problem je, ker so šle v višino. Visoke so več kot dva metra in posledično povešeno šavje... Zanima me, ali jih lahko postrižem in kdaj. Ali bi morebitno striženje vplivalo drugo leto na rodnost? Če ima kdo kakršenkoli nasvet okoli "gojenja" malin, bom zelo hvaležna. Issi

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

22. avg 2008 14:50

Kaj res nobena ne ve? Nekako še vedno upam, da kakšna pa le ve, pa ne opazi vprašanja, zato dajem malo na vrh... Issi

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

22. avg 2008 14:54

Če so ti previsoke, jih lahko skrajšaš. Drugače pa je poata teh novih rastlin v rodnosti. Namreč rodi samo dvoletni les. Tako, da jih moraš pustiti. Skrajša se jih jeseni, spomladi potem poženejo tudi v širino, tako da ni strahu, da zaradi reza nebi rodile. Lp, Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti