Jagode, borovnice, maline, robide, ...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jul 2008 16:06

[/citat] Sicer pa Rimljanka lahko ti drugič sama nabereš svoji mami borovnice, če po tvojem mnenju ni s tem nobenega dela, ne pa da jih je morala kupiti. Črna mamba[/citat]

1.Te lahko prosim, da NAJPREJ prebereš, kaj sem napisala, potem pa me napadeš? Z borovnicami NI NOBENEGA DELA; samo nabereš jih, sem napisala, in še to lahko kjerkoli, ne glede na lastništvo gozda. Mar meniš, da je povsod po svetu tako?

2. Prav nič te ne briga, zakaj moja mama borovnice kupi in zakaj jih nisem nabrala jaz.

3. Z veseljem dam (moja mama tudi) zaslužiti komu, ki lahko nabira borovnice, ki mu denar pride prav, jaz pa ta čas počnem tisto, kar pač počnem.

4. Kje piše, da jih je morala kupiti? Morda jih je pa hotela?

Tako. Tole sem morala napisati. Si me užalila, pa ne samo mene. Niti prebrala nisi, kaj šele, da bi se potrudila razumeti, kaj sem napisala. Delček zapisa, vzet iz konteksta in lop po meni...

 

rimljanka - zasebno mnenje

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. jul 2008 16:15

Nabirala sem jih tako dolgo zaradi tega, ker se grmičevja nahajajo na zelo hribovitem terenu. Kot sem že napisala, borovnice vedno nabiram na roke, trgam eno in po eno borovnico, plodovi pa so bili srednje velikosti, tako da se jih je v mojem vedru nabiralo zelo počasi. Ker pri nas borovnice ne rastejo na kupu, je treba prehoditi veliko terena. Včasih sem morala hoditi tudi po 15 minut, da sem sploh prišla do drugega grmičevja. Verjemi, da tako čas hitro leti. Sploh pa nisem počasne sorte, ravno nasprotno, vse stvari delam zelo hitro. To, da sem počasne sorte, pa se mi zdi žalitev. To mislim resno. Drži, v gozdu sem bila v glavnem cele dneve. Na srečo imam za to delo voljo. Toliko v tvojo vednost, sicer pa se jaz nisem dolžna zagovarjati pred tabo. Kako pa lahko sploh napišeš, da si v življenju nabrala več borovnic, kot pa sem jih jaz videla? Kako pa veš, koliko borovnic sem jaz nabrala in videla v življenju? In kaj je narobe z izrazoma gospa in obiralec? Ko berem nekatere poste, imam prav tak občutek, da ste nekatere prav nevoščljive tistim, ki nam uspe (iz takšnih ali drugačnih razlogov) nabrati nekaj borovnic. Sicer pa si ti LIJANA očitno polna negativnosti in nevoščljivosti. Spomnim se tvojega posta (s slikama vred) o Katarini Kresal in njenemu partnerju odvetniku Senici, ki pa si ga potem raje zbrisala. Črna mamba

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. jul 2008 16:18

Rimljanka, lastništvo gozda nima nobene veze. Jaz lahko grem v tisti gozd, ki želim in nabiram borovnice, gobe... Samo škode ne smem delati. Takšna je uredba in lastnik gozda me ne sme vreči ven. Sicer pa mi v moji dolgoletni karieri nabiralke borovnic še noben lastnik ni nikoli težil. Moti me ta tvoj "samo nabereš jih". Vsak, ki je nabiral borovnice, ve, da ne poskačejo same v vedro. Pa lep pozdrav! Črna mamba Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 07. jul 2008 16:20:33

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. jul 2008 18:51

Pa daj vsaj preberi, kaj napišeš. Praviš, da je letos odlična letina in da nabiraš kilo  3-4 ure. Oprosti, ampak zame je to tu mač. In res je, če so, počepneš in nabiraš, to je vse delo, ki ga imaš z njimi. Aja, pa domov jih moraš nest. A sploh veš, koliko je dela s pridelavo, pa naj bo ljubiteljska ali pa tržna. Na koncu pa ti lahko velik del pridelka odnese toča ali suša.

 

 

Lijana

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. jul 2008 18:58

Letos sem samo na enem območju nabrala okoli 8 kg borovnic. Grmički pa so bili žal zelo razdrobljeni, tako da sem se morala kar veliko nahoditi, zato se je v mojem vedru tako počasi nabiralo borovnic. To je tudi razlog, zakaj sem potrebovala toliko časa, da sem sploh prišla do enega kg. Lani na tem območju na primer nisem nabrala niti ene borovnice, ker jih sploh ni bilo! To sem mislila z dobro letino. Zato sem bila zelo presenečena, ker so nekatere pisale, da ni letos borovnic, jaz sem pa jih začela nabirati že na začetku junija. Drugače pa, Lijana, mislim, da se da komunicirati tudi drugače. Jaz sem hotela samo razložiti, zakaj cena borovnic ni ravno nizka. Drži, samo počepneš in jih nabiraš, ampak bolečine v križu so mi pa ostale še kar nekaj časa. Črna mamba

martinka  

član od: 6.1.2003

sporočila: 3

8. jul 2008 9:21

Da prekinem ta besedni (tro)boj, bi vprašala do kdaj pa so borovnice. jaz se po 20.7. odpravljam na Koroško, pa me me zanima ali se takrat še da nabrat kaj borovnic. Malo višje, na hribu. Hvala in lep dan vsem.. Martinka Sporočilo je spremenil(a) martinka dne 08. jul 2008 09:22:19

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. jul 2008 9:39

Jaz sem jih nabirala v dolini in pri nas je čas borovnic žal že mimo. Imam sorodnike, ki jih nabirajo cel julij, živijo pa na nadmorski višini okoli 800 m. Pomembno je tudi, ali so borovnice na prisojni ali pa osojni strani. Tiste na osojni dozorijo pozneje. Vsaj pri nas je tako. Mogoče ti bo to kaj pomagalo. Upam, da je na forumu kakšen nabiralec borovnic s Koroške, da ti bo lahko bolje svetoval. Upam pa tudi, da še jih bo kaj ostalo zate. Črna mamba

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

8. jul 2008 10:07

martinka, pozdrav s koroške. mislim, da jih boš še lahko nabrala. sAJ je sedaj na grmičkih še veliko zelenih. jaz sem jih letos tudi veliko nabrala. (veliko za moje pojme) vsaj enih 15 kg sem jih razdelila. enih 8 kg sem dala v zamrzovalnik. tudi jaz jih nabiram na roke. za eno petlitrsko vedro (polno je tehtalo 4 kg) sem porabila 6 ur. res pa je, da jih nisem nabirala za prodajo, zgolj za mojo dušo. če bo še kak popoldan lep, se zna zgodit, da še za kakšni dve uri kdaj skočim v gozd živce spočit... res pa je, da sem videla ogromno nabiralcev za prodajo, ki so prišli vsak s po dvema 10l vedroma in nabirali na "rifel". koliko zaslužijo? vsekakor si ta denar zaslužijo. tistemu, ki jih še ni nikoli nabiral, se seveda zdi enostavno. klavdija

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. jul 2008 10:56

"Rifla" žal nimam, tako da nabiram na roke in včasih gre res po polžje. Pri riflu se mi zdi problem predvsem to, da potegne vse, tudi nezrele borovnice, listke ter ostale smeti. Ponekod ravno zaradi tega ne odkupujejo tako nabranih borovnic. Mogoče bom pa še letos šla kam višje v hribe ter jih še nabrala nekaj. Se pa strinjam s teboj KlavdijaB, tistemu, ki jih ni nikoli nabiral, se res lahko zdi, da jih nabereš na en, dva, tri. Črna mamba

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

8. jul 2008 11:03

Jaz sem jih kupila po 5 eur za kilogram. Bile so lepe , nič listov. Obiralec si zasluži tiste evre!

stara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti