Špageti na različne načine

n_eja  

član od: 29.7.2007

sporočila: 6

tema odprta - 9. mar 2008 19:12 | ogledi: 9.046 | odgovori: 27

Živijo!

Zanima me, če ima kdo kakšen nasvet glede kuhanja "špagetov na različne načine"? :) Predvsem bi želela kakšen nasvet za kuhanje sirove (gorgonzolne) omake za špagete?

Lp

n_eja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. mar 2008 20:10

Osnovni recept: v kastrolo nalij sladko smetamo, dodaj nadrobljeno gorgonzolo (ali kakšne druge sire), grej dokler se sir ne stopi, popraj. Dodaš lahko začimbe, zelo gre zraven žajbelj in malo peperončina. V kastroli lahko popražiš malo maka ali mletih orehov in na to naliješ malo belegas vina, ko povre pa dodaš malo juhe in smetano (ali pa mleko, če ne maraš smetane) če se ti bo zdela omaka preredka, dodaj rumenjak in mešaj, da se zgosti - zavreti pa ne sme več

nola

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

10. mar 2008 10:02

Meni je najboljša gorgonzolna omaka iz 100 g plesnivega sira in pol lončka kisle smetane (za 2). Brez začimb in dodatkov. piščanec

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. mar 2008 10:09

Jaz bi pa ob tej priliki vprašala kaj paše k posušenim paradižnikom? Mislim v kombinaciji s testeninami. Aja vloženi so v olju. Začetnica Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 10. mar 2008 10:09:39

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

10. mar 2008 10:39

Tudi meni je najboljša omaka, ki jo opisuje in pripravlja piščanec. Jem pa jo najraje k njokom. jaša

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. mar 2008 11:17

Posušen paradižnik sesekljaj na manjše koščke, dodaj malo olja, v katerega so vloženi, par razkosanih črnih oliv, malo na kocke narezanega mehkega "fetaki" sira (tisti iz tetrapaka), če so ti všeč kapre, dodaj se par teh, tudi strt česen gre lepo zraven, potem ta vse to vmešaj v še vroče testenine! pazi edino pri soli, ker je že sam sir kar precej slan. Dober tek! pa še ena: posušen paradižnik, konzerva tunine, spet olive, pest kuhane čičerike (lahko tudi koruza, če ti je všeč slajše), malo olivnega olja, origano - svež je še najboljši, zmešaj s pašto - dobro je hladno ali toplo! mamaF

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. mar 2008 11:24

Se opravičujem - zgornje je namenjeno začetnici, za n_ejo pa: malo sesekljane šalotke ali čebule popraži na olivnem olju ali maslu, če ti je bolj všeč, dodaj na lističe narezane šampinjone, rahlo osoli in poduši, da voda izhlapi. Dodaj svežo sladko smetano, malo popopraj, dodaj muškatni orešek in na kockice narezano gorgonzolo. Omaka naj ne vre, lepe počasi naj se topi na srednji temperaturi. Ko se gorgonzola stopi, potresi s sveže nasekljanim peteršiljem in prelij testenine. Če gob ne maraš, uporabi samo smetano in sir. jaz bom to naredila danes za kosilo. mamaF

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. mar 2008 11:35

Čao, tuna+narezani vloženi paradižniki+paradižnikova omaka, malo začimb, po želji olive. mnjami omaka!!!! Lep pozdravček, S.

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

10. mar 2008 11:49

stopiš maslo,vanj vržeš 4-5 strokov česna na fino narezanega na hitro premešaš,ter preliješ špagete.Zelo okusno za tiste ki obižujejo česen.So pa to špageti ala burro.lp vijolca73

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti