Špageti na različne načine

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. mar 2008 12:12

vijolca73 je napisal/a:
stopiš maslo,vanj vržeš 4-5 strokov česna na fino narezanega na hitro premešaš,ter preliješ špagete.Zelo okusno za tiste ki obižujejo česen.So pa to špageti ala burro.lp vijolca73
Še enega sem še spomnila - podobno temu: na stopljenem maslu na hitro pogreješ nekaj na koščke narezanih listov žajblja in preliješ čez domače njoke ali široke rezance. No, pa mi že spet kruli po želidcu... Aja, pa še ta: na olivnem olju pocvrt treviški radič (tisti rdeč špičast) samo malo posoliš, zmešaš z vročimi testeninami (najlepše izgleda z zelenimi rezanci), posuješ s parmezanom...mmmm! mamaF

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. mar 2008 12:27

Čao, danes mi je sodelavka povedala - prepražiš tuno, dodaš česen, poper, kuhan fižol (lahko tudi iz pločevonke), žlivo ali dve vode od testenin, pokuhaš in dodaš še odcejene testenine. Baje je ful dobro... Lep pozdravček, S.

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

12. mar 2008 20:51

Jaz bi pa prosila za kakšen recept z makaroni,mislim na hladno predjed. renata69

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. mar 2008 0:16

mamaF je napisal/a:
Posušen paradižnik sesekljaj na manjše koščke, dodaj malo olja, v katerega so vloženi, par razkosanih črnih oliv, malo na kocke narezanega mehkega "fetaki" sira (tisti iz tetrapaka), če so ti všeč kapre, dodaj se par teh, tudi strt česen gre lepo zraven, potem ta vse to vmešaj v še vroče testenine! pazi edino pri soli, ker je že sam sir kar precej slan. Dober tek! pa še ena: posušen paradižnik, konzerva tunine, spet olive, pest kuhane čičerike (lahko tudi koruza, če ti je všeč slajše), malo olivnega olja, origano - svež je še najboljši, zmešaj s pašto - dobro je hladno ali toplo! mamaF
Zgornja varianta je super tudi hladna - kot predjed. Sicer pa jaz obvladam bolj brezmesne - katerakoli zelenjava, ki jo imaš rada gre kuhana ali surova (če je take sorte) ali popečena na žaru dobro s hladnimi testeninami. Še malo olivnega olja ali pa kisle smetane, če ti je ljubša, lahko tudi sir...vse skupaj zmešaj in - kar je najbolj važno - pusti nekaj časa stati, da se okusi prepojijo. Če ljubiš morske sadeže, jih pripravi, kot bi delala za glavno jed, primešaj makaronom in ohladi. Spet ne boš "falila", če dodaš olive, suh paradižnik, česen... Prepusti se navdihu in tistemu, kar imaš v hladilniku. Testeninske solate so idealna priložnost, da se porabi ostanke! mamaF

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

13. mar 2008 15:20

Mamaf,hvala za odgovor.V enem mestu sem jedla takšno solato,pa se ne spomnim več kaj vse je bilo notri,samo ,da je bila z jogurtom ali kislo smetano. renata69

urskas  

član od: 26.9.2007

sporočila: 6

14. mar 2008 13:11

moja sirova omaka je precej drugačna... na stopljenem maslu prepražim malo žličke koruzne moke, dodam 1/2 dcl mleka in malo pokuham,nato raztopim sir, dodam začimbe in polijem čez testenine. urskas

n_eja  

član od: 29.7.2007

sporočila: 6

14. mar 2008 15:33

:D hvala usem. jaz imam sicer enostavnejši recept, ki pa je tudi zeloooo okusen. za 4 osebe: belo čebulo (1) seseklaj na koščke in duši v olju, tako da zastekleni. pred praženjem dodamo 2 čajni žlički soli. ko zastekleni dodaj paradižnik (v konzervi) in vanj dodaj poper, papriko ( v prahu), žafraniko, baziliko (svežo če je mogoče) ter origano. omako pusti da zavre, nato ji dodaj stisnjena 2 stroka česna. za tiste, ki imajo radi česen, ga dodajte bolj proti koncu, saj tako pride bolj do izraza. omako še nekaj časa vrejte, a pazite da ne "dehidrira." toplo umešajte špagetom. zraven paše parmezan (niami). za dodatne informacije pišite. n_eja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti