Špageti na različne načine

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. mar 2008 12:06

Hvala, vijolca, to bo pa nekaj zame!!! Samo, da je česen!(do sedaj sem tako delala z ol. oljem) mamaF

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. mar 2008 12:16

Torej paše s takimi sredozemskimi stvarmi. Hvala Začetnica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. mar 2008 12:23

Ja, sem pozabila tudi z artičokami zelo paše posušen paradižnik....pa s popečenimi bučkami, papriko in melancani, čez pa še malo parmezana naribaš..-, pa požirek vina...uff, tale tema o pašti me je čisto na kolena spravila. Alo, zdej grem pa res kuhat! LP mamaF

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. mar 2008 12:27

Čao, ja, pa še tale - por, paradižnik, paprika, bučke narežeš na kose, lahko naribaš kakšen korenček, žlica vložene koruze,...na hitro popečeš na močnem ognju, začiniš, dodaš kapljico dve olivca, kuhane testenine, še malo pokuhaš in preden postrežeš še žlico kisle smetane in malo naribanega sira. Super! Še boljše je, če zelenjavo narežeš na večje kose in daš za 20 min v vročo pečico in nič ne mešaš, potem dodaš testenine in naprej kot je opisano..... perfektno, ker pečena zelenjava, ki ostane v celih koščkih, naredi res pregrešno dober okus...uporabim pa vedno svežo zelenjavo, nikoli ne delam z zamrznjeno, torej zadeva pride v poštev bolj v poletnih dneh.... Lep pozdravček, S.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. mar 2008 12:29

Čao, mamaF, ja, sušen in vložen paradižnik je res enkraten, tudi jaz ga najraje jem kar "surovega", pa malo kruhka zraven, da olje popije, pa kakšen košček parmezana zraven... naravnost božansko! Pri nas rečejo "bi angelčki jedl, če bi ritke mel" Drugače so pa tudi meni testenine oh in sploh....enostavno najboljše! Lep pozdravček, S.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2008 14:02

Na trakove narezan pršut samo malo opečeš in streseš na vroče, ravnokar odcejene špagete (ali druge testenine), gor pa naribaš črn tartuf. Testnine - domače fuže - na ta način sem enkrat jedla v gostilni v Sočergi in so bile noro dobre (in pospremljene z domačim refoškom, jasno). Ali pa malce goljufaš in testenine in opečen pršut premešaš z žličko ali dvema olivnega olja z aromo tartufa (oziroma prirejaš količino glede na lasten okus), ali vmšeš žličko kakšne tartufove paste (z olivami in podobno). Mamamia mamamia

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

10. mar 2008 14:21

Anomis je napisal/a:
Čao, mamaF, ja, sušen in vložen paradižnik je res enkraten, tudi jaz ga najraje jem kar "surovega", pa malo kruhka zraven, da olje popije, pa kakšen košček parmezana zraven... naravnost božansko! Pri nas rečejo "bi angelčki jedl, če bi ritke mel

 

Jaz ga tud tako jem, njam njam

katti

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. mar 2008 14:40

Sladka smetana, brie sir, kapre in tartufova pasta. lidka [sonce]

n_eja  

član od: 29.7.2007

sporočila: 6

11. mar 2008 7:46

Hvala vsem! Bom poizkusila in napišem "rezultate" n_eja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti