Dugi otok

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

12. mar 2008 9:24

Pozdravjeni! Tudi zame je to raj na zemlji. Dobro poznam kraj Žman. Res je zelo mirno, malo je trgovin, lahko pa od domačinov kupiš zelenjavo. Domačini Dugega otoka nimajo posebne želje po velikem turizmu, zato se otok turistično ne razvija. So zelo skromni in izredno prijazni do tistih, ki jih večkrat obiščejo. Če si jim všeč te resnično vzamejo za svojega. Na otoku je kar nekaj celjanov, posebej v Žmanu, kjer imajo počitniške hiše in jih tudi oddajajo. Sin in snaha veliko pomagata tudi na polju, soseda - domačina, ki sta že v letih vozita v trgovino, pomagata v vinogradu, skratka živita z njimi. Ne bom pozabila, kakšno veselje je bilo, ko sta pripeljala našega trimesečnega otročička. Pričakala jih je skoraj vsa vas, prišel je tudi župnik, da ga je tudi on blagoslovil. Bila je prava fešta. Res so neverjetno prijazni in zelo skromni. Od njih se lahko veliko naučiš. Mislim pa, da to ni otok za mladino, ker ni nočnih zabav. Jutranji in večerni sprehodi so nepozabni, malo je avtomobilov, neokrnjena narava in ljubi mir. mestnac2

eranna24  

član od: 20.7.2007

sporočila: 63

12. mar 2008 11:35

Hello, sem že skoraj sama odprla to temo.... pa mi ne bo treba... Moj me je namreč za praznike povabil tja.... eranna24

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

12. mar 2008 12:40

Eranna, sem ti kar malo nevoščljiva, se bosta lahko šla romantiko v miru. Sicer pa mene Dugi otok, sploh pa Žman, središče Celjanov, vedno spomni na tisti naslov: Daleč od ponorelega sveta. In posledično bliže sebi in tistim, ki jih vzameš s sabo. Nekaj za vse, ki imamo radi tišino, vonj po morju, borovcih in občutek, da se je čas ustavil. Lep dopust, helenag

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. mar 2008 13:44

Sama na Dugem otoku še nisem bila, a imam prijatelje, ki tam uživajo iz razlogov, ki ste jih navedli zgoraj. Hobotka, pri 20-letnikih - če so tipični, ja žuriranje bistvo počitnic - pa bi malo razmislila, ali se prav odločam glede lokacije!? teta torta

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

12. mar 2008 14:05

Moja osebna izkušnja: Dugi otok-raj na zemlji. Zadnji dve leti smo letovali v kraju Božava. Kdor ljubi intimo, mir in malo turistov, bo zadovoljen. Plaže: kamnite v Božavi, 1km vstran: peščene in prodnate. Na plažah ni gužve, lahko si najdeš svoj kotiček. Letovali smo v hotelu. Privat ponujajo apartmaje. Trgovini sta samo dve, a zadostujeta za osnovne potrebščine. Voda je čista, možnosti za kakšen izlet peš, s kolesom ali avtom tudi ne manjka. Odličen otok za raziskovalce in za ne preveč "civilizirane"! Sonja

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

31. jul 2008 13:01

Tako, v mestu Sali smo preživeli dobrih 14 dni v solidnem apartmaju. Naši vtisi pa so naslednji: čisto morje, mir, tišina, brez gužve na plaži,ki so samo skalnate . Slaba preskrba z zelenjavo in sadjem, nova trgovina Konzum in mesnica, sorazmerno dobro založena. Do mile volje se lahko nagledaš jaht, govorilo se je o veliko ribe - žal je bila samo plava riba, pa še to je bila ali ni bila, o drugih morskih dobrotah sploh ni govora, na prijaznost domačinov nismo naletelim, ljudje imam občutek si niti ne prizadevajo veliko za turizem, če je je, če pa ni, pa tudi dobro, živijo v tretji prestavi v primerjavi z nami, ko smo pretežno v peti, šesti. Ampak naslednje leto bomo zopet šli, verjetno bomo spremenili lokacijo iz Salija na Božavo. Imate mogoče kakšno priporočilo za apartmaje? Hobotka

janesa  

član od: 27.5.2007

sporočila: 20

31. jul 2008 13:25

Lani smo bili v Božavi v apartmaju. Velja enako kot si napisala za Sali, plaže skalnate(tudi nudistična), trgovina (kar dobiš dobiš, mislim zelenjavo in meso) poleg majhna pekarna (kruh in druge dobrote), rib seveda ni, na brancina ali drugo greš v restavracijo in kar hitro porabiš kune (morajo kaj zaslužit, ker od tega živijo), ostalega pa ni. Enkrat smo se peljali do svetilnika in se tam kopali. V zalivu mislim, da se imenuje Sakarun, pa je bilo umazano in smo se samo malo sprehodili. Od daleč je videti zelo lep zaliv, ko prideš tja pa vse nastlano s smetmi in se sploh nimaš kam dat. S smetmi na sploh imajo probleme, zgleda kot da nobeden ne poskrbi za to. Iz Božave greš lahko tudi peš na drugo stran v Soline - majhna vasica , ima nekaj apartmajev in še večji mir kot drugje. Zame kar v redu, za mladino pa ne.

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

31. jul 2008 15:42

Mi smo bili lani in letos v Božavi. Vzamemo hotelski app z allinclusive ponudbo. To niso apartmaji v pravem pomenu besede, je bolj podobno dvosobnemu stanovanju brez kuhinje. Za nas je to raj na zemlji. gaja 1

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

11. avg 2008 11:03

Včeraj sem se po 18 dneh vrnila z Dugega otoka. Srčno upam, da kraja, kjer sem bila, množični turizem ne bo našel še vsaj naslednjih 50 let. In prav nič me ni motila brzina domačinov in vse ostale njihove navade. Itak sem bila na dopustu in urca gor al pa dol kar se tiče postrežbe... Le kje si še človek lahko v špici sezone zamisli svojih 100 metrov plaže, da ne govorim o čistem morju... Kaj takšnega lahko najdejo le še lastniki oz najemniki plovil. Res je raj na zemlji.

Ognjič

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

15. mar 2013 7:48

Pozdravljeni!

 

Mi letos razmišljamo o Dugem otoku pa me zanima ali imate kakšno priporočilo glede apartmajev. imamo pa majhnega sinkota, ko bo takrat star 9 ali 10 mesecev.

Želela bi miren kotiček s senčko, apartma blizu plaže, sprehajalnih poti je gor baje dovolj... če je v bližini kaka tregovinica in gostilnica pa tudi super, ne rabim pa tega ravno pred nosom... ne moti pa me niti če je v bližini kak bolj turistični kraj s stojnicami in da je malo bolj pestro (seveda pa to ni nikkršna obveza), radi se tudi kam zapeljemo in raziskujemo in ta otok naj bi bil zanimiv za to.

 

lepo lepo prosim za kakšen kontakt za apartmaje, ker tole po slikah in po opisu se je težko znajt... rada bi kaj iz izkušenj... zeloooo vam bom hvaležna za kakršne koli izkušnje, priporočila, kontakte...

 

lp

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti