Zobozdravnik- pomoč!!!!

ALJA3  

član od: 14.7.2007

sporočila: 39

tema odprta - 9. mar 2008 16:51 | ogledi: 3.698 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Zadnjič sem bila pri zobozdravniku. Brusla mi je zob in ne vem, kako ji je uspelo, spodaj ob strani mi je prerezala jezik(4 cm) .Tri dni nisem mogla jesti, ker mi je del jezika "štrelo"narazen.Sedaj sem spet naročena in si ne upam iti k njej.Zato vas sprašujem, kako naj se znebim straha, da ne bo spet kaj narobe.

ALJA3

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. mar 2008 16:54

če te je tako strah iti k njej, zamenjaj zobarja. 4 cm ti je prerezala? kaj pa kri, itd? ko napišeš ne vem kako ji je uspelo... kaj takega se zelo hitro zgodi, še posebej, če kdo opleta z jezikom. če te je tako strah iti k njej, zamenjaj zobarja. bannanna

ALJA3  

član od: 14.7.2007

sporočila: 39

9. mar 2008 17:02

Ne vem, če me bo vzel kdo drug, zdaj ko mi zob zdravi. Prerezala mi je spodaj, ko se jezik drži ust. Če bi opletala z jezikom, bi bil rez višje.Kri mi je tekla samo pri njej, ker sem to ugotovila šele, ko sem prišla domov. ALJA3

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. mar 2008 17:03

Kaj pa ji nisi rekla, kaj se je zgodilo? Jaz bi šla k njej in bi ji povedala, da ti je očitno nekako prerezala jezik, naj te ne bo strah. Jelenckova

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. mar 2008 17:32

To ji je uspelo samo enkrat. Naslednji poseg pri TEBI bo naredila kot diplomsko nalogo. Misliš, da si lahko privošći še eno napako. Torrat ti res ni treba skrbeti, v bodoče jo pa spomni, kako te je bolelo, kako te je skrbelo... Saj noče, da se izve.

F r i n a

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. mar 2008 17:34

Alja3, pa veš kaj je 4 cm? Skoraj pol jezika, naredi si obkladke s kamilico, kamilica celi vse rane.Svetujem ti, da si poiščeš predvsem takega zobozdravnika, da bo zobe popravjal.

Moja pa ima tak aparat, čim se dotika človeškega mesa  blokira...

lp

Anamarija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. mar 2008 18:47

A je mogoče prerezala tisti del, kjer je jezik vraščen, kar otrokom ponavadi še odrežejo (sicer meni niso, pred par leti me je en zobar vprašal, če mi naj prereže, pa sem rekla, da ne). Nekako na f se reče, pa se ne spomnim. Samo se mi zdi, da bi morala vprašati preden bi to naredila. Ja samo ko si ugotovila, da je nekaj narobe, zakaj nisi šla nazaj? Atina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. mar 2008 18:54

Gozno, res. Ti zobarji. Se spomnim kolegice s faksa, ki ji je pri granolomu pri čiščenju kanalov z iglo zobar iglo zlomil in pustil notri (spredaj zgoraj pri nosu), povedal pa nič. Revico je kmalu začela konstantno boleti glava in imela je čudne prisluhe, šumenje in glasove. Zvenenje v glavi. Seveda, ko je pa radijske valove lovila...Ji je slikanje šele prikazalo iglo. Sama na srečo še nisem kaj takega doživela, razen to, da sem morala pred leti pri bivšem zobarju poslušati mastne vice in otresanje pepela - skoraj v mojo odprto glavo. Tolažila sem se s tem, da sem ob zgroženosti pozabila na bolečino. Dobra taktika, ni kaj. Dandanes pa vedno poslušam kruljenje praznega črevesa moje zobozdravnice, kar ni ravno prijetno. Preglasi še plombiranje . Bo naslednjič dobila sendvič ali še bolje - kakšno sladico iz kulslo :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

9. mar 2008 19:12

Jaz sem imela podoben primer, Alja, samo da je moji zobozdravnici zdrsnilo pri vrtanju ( ko sem bila še mlajša ). Porezala me je tudi po licih..... Pa sem zamenjala zobkota.....Še zdaj me je strah vrtanja, brušenja in doživljam prave more že dan pred obiskom zobozdravnika....Groza... Kdor tega ne doživi, ne ve................Je pa dejstvo, da se pri vsakem delu zgodi kakšna negativna stvar in to ji moraš zagotovo omeniti in povedati, da bo v prihodnje pazljivejša in ne samo pri tebi, ampak pri vseh pacientih...... Sporočilo je spremenil(a) štorklja dne 09. mar 2008 19:13:49

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

9. mar 2008 19:40

Tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega pred leti (15) samo da je meni skoraj prevrtala ličnico.Bila sem vsa modra po licu bolelo je pa,kot.Zeloji je bilo nerodno,na mojo srečo so jo kmalu zamenjali,da mi ni bilo treba več k njej.Ti pa tvojo opozori.Pravijo,da živeum človek se marsikaj zgodi.Pa veliko poguma in sreče.S strahom boš morala pa sama opraviti. Milži

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

9. mar 2008 19:44

Meni je zobarca zavrtala pod jezik da sm dobila 3 šive ... ne hodim več k njej, se pa spomnim ko je pol očeta poklicala (tudi zobar) ji je vse skup spulu z rok, nazmerjal, meni zašil in sem šla domov. Marjeta Žniderčič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti