Zobozdravnik- pomoč!!!!

ALJA3  

član od: 14.7.2007

sporočila: 39

9. mar 2008 19:50

Da bi šla takoj nazaj? Nisem imela "jajc". Trajalo je 3 tedne, da se je vse skupaj lepo zaraslo. Hvala za vzpodbudne besede, kajti groza me je spet obiskati zodarja.Mislim pa , da niti sama ni vedela kaj mi je naredila. ALJA3

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

9. mar 2008 20:08

ALJA3, nekaj ne razumem. Kaj pa je zobarca več kot ti? In da ji nisi tega že takoj povedala, kaj ti je naredila, ko si bila se na stolu, si naredila največjo napako. 4 cm? Pa ne se hecat, saj to je za šivat. Poznam veliko ljudi, ki imajo kar nekakšen rešpekt pred zdravniki, zobozdravniki, policaji...skratka pred zaposenimi v uniformah. Če se meni nekaj ne zdi korektno opravljeno, to pač povem. Ampak povem takoj. In v tvojem primeru je bilo daleč od korektnosti. Če se pa bojiš, da bi ti zaradi tega, ker bi ji povedala, kaj ti je naredila, naslednjič se slabše delala, potem pa hvala lepa za tako zobarco. Zobarjev je malo morje, in verjem mi tud boljših od tvoje. vida70

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

9. mar 2008 20:21

Veš kaj Alja3 jaz te pa popolnoma razumem, ker je tudi mene neznansko strah zobarjev. Predvsem zarad tega, ker sem mela v otroštvu zobarko mesarko. Bila je stokilska, ko se je naslonila name in mi vrtala po zobeh sem komaj dihala. Poleg tega me je nekoč zavrtala v živo in sem skoraj znorela od bolečine. Potem je pa še zatlačila v usta svoje debele prste, pa tiste suhe tampone....in ko sem imela še njo na sebi sem se dušila in se utapljala v lastni slini. Saj vem da je zdaj popolnoma drugače, da so aparature bolj moderne in je vse manj boleče. Ampak ko se enkrat prestrašiš in ko te full boli je težko pozabit. Tako da vsakič ko grem k zobarju se psihično pripravljam par dni prej. Ampak je to treba naredit in potrpet. Naslednjič ko boš šla k njej ji povej kaj ti je naredila in da te je full bolelo in si imela probleme ker nisi mogla jest, pit,...kar malo pretiravaj , naj se malo zamisli nad sabo!! lp saš saš

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

9. mar 2008 20:34

Uffffff, zobar....jaz sem imela še v osnovni šoli tako grozno zobarco, njena asistentka je bla pa še dosti hujša, ampak pustimo to. No v glavnem ta zobarca mi je hotela enkrat živec iz zoba spulit (brez injekcije) in sem jo sam vprašala če je čist zdrava in sem lepo zaprla usta in rekla da ni šans. No in mi je rekla da če ji ne pustim mi nima pa kaj pomagat. Naslednjič je šel pa oče z mano in ko je njega vidla je bilo pa vse drugače in mi je lepo zrihtala zob, tako da še čutila nisem. Ampak takoj, ko sem bla z osnovne šole ven, sem zamenjala zobarja in zdaj pa nimam nobenih težav. Imam zobozdravnico v Ljubljani in če mi kaj dela, pa vidi da me zaboli, se mi lepo opraviči. Tako da tudi tebi ALJA3 svetujem, da čimprej zamenjaš zobozdravnika. Ker je škoda da trpiš in se živciraš najmanj en teden pred pregledom.... Veliko sreče! Follow your dreams.... Sporočilo je spremenil(a) tresk dne 09. mar 2008 20:35:49

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

6. nov 2009 19:54

Tudi jaz spadam v ta fobični krog. Vse se je začelo, ko sem bila v 5.razredu. Imela sem namreč eno plombo in naenkrat me je prav ta plombiran zob pričel grozno boleti. Zobozdravnica me je poslal na rentgen in ugotovila, da bo potrebno zob odpreti. Meni je bilo v bistvu vseeno kar bo naredila, samo da bi me nehalo boleti. Ko je začela vrtati je bil njen prvi komentar, očitno takrat nismo odstranili vsega, nato pa mi je začela z iglicami čistiti koreninske kanale in odstranjevati živec, vse to brez injekcije. Take bolečine nisem doživela ne prej, ne pozneje. Zob mi je pustila odprt in rekla, da ga ne bova zaprli, saj si jaz tega kao ne zaslužim, ker sem imela karies. Od takrat naprej se zobozdravnika bojim bolj kot vsega ostalega, seveda ne hodim redno, kar se seveda tudi pozna. Ravno zdaj me zob boli, samo si ne upam na pregled, povrhu vsega pa tudi ne vem kako je s plačilom. Nimam ravno zlatih rezerv, ki bi jih lahko porabila za zobe. Ali ve mogoče, če je za nujen pregled treba plačati in če, koliko to približno znaša? Hvala za odgovore, Nina nina _

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

6. nov 2009 20:19

Vsaka medalja ima dve strani, a ne? Jaz sem se samo zamislila nad tistimi 4cm. Pod jezikom je ogromno žil, že samo odrgnina sluznice krvavi ko hudič (in tudi tako boli). Če je rana krvavela samo tam, pa potem ne več (in to brez šivov), potem to z dimenzijami ne bo šlo skozi. Ni variante. Razen, če je bila samo površinska odrgnina. Drugače bi bila prerezana kaka večja žila in še kakšno izvodilo slinavke. Rana pod jezikom pa zelo hitro nastane pri tistih z zelo visokim ustnim dnom- dovolj je, da pacient požre slino, pa se tisti del kar dvigne čez zob. V takih primerih je nujna dobra asistenca in do poškodbe pride, ko ta zataji (ali pa je zdravnik prevelik ego in dela vedno vse sam, celo takrat, ko je to neumno)...

Take stvari se žal hitro zgodijo. Seveda je pa ignoriranje (zatajevanje) napake nedopustno in nestrokovno.

čoko

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. nov 2009 21:36

nina _ je napisal/a:
Ravno zdaj me zob boli, samo si ne upam na pregled, povrhu vsega pa tudi ne vem kako je s plačilom. Nimam ravno zlatih rezerv, ki bi jih lahko porabila za zobe. Ali ve mogoče, če je za nujen pregled treba plačati in če, koliko to približno znaša? Hvala za odgovore, Nina nina _
Čimprej pojdi k zobozdravniku! Dlje kot boš odlašala, več škode boš naredila - sebi in svojim zobem, seveda. Če greš k svojemu izbranemu zobozdravniku, te mora vzeti kot nujen primer (ponavadi imajo zjutraj dve uri rezervirani in planirani tako, da lahko jemljejo nujne primere). Če nimaš izbranega zobozdravnika, pojdi h tistemu, ki je dežuren. Nujno pomoč ti mora nuditi vsak. Če imaš urejeno obvezno in dodatno zdravstveno zavarovanje, ti ne bo treba nič plačati. Če imaš samo obvezno zdravstveno zavarovanje, potem je pregled in reševanje težave (odprejo zob ali pulijo) brezplačno, ostalo plačaš. Če nimaš nobenega zavarovanja, si ga čimprej uredi, ne hecaj se s svojim zdravjem. Obvezno zdravstveno zavarovanje urediš na zzzs, če nisi zaposlena, te zavarujejo brezplačno na občini. V takem primeru se ne meri velikosti zlatih rezerv, ampak se naredi to, kar se mora. Če boš zanemarila svoje zobe, boš nekega dne res potrebovala zlate rezerve, da ti uredijo nove zobe. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti