Mascarpone

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. mar 2008 9:40

Moje izkušnje glede zamrzovanja mascarponeja: zamrzovanje italijanskega mascarponeja se ni obneslo, ko sem ga odmrznila, je bil zrnast in se ga ni dalo gladko razmešati. Avstrijski mascarpone (mislim, da se mu je reklo Mascarino) pa je bil po odmrzovanju enak kot svež. teta torta

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

10. mar 2008 10:42

Moje izkušnje glede zamrzovanja mascarponeja so pozitivne, po odmrzovanju je bil enak kot svež. Sem pa imela vedno avstrijskega. Lep pozdrav jaša

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2008 14:23

Tudi za kakšno fensi omako za na testenine je super. Skupaj s sladko smetano in orehi. Se mi že cedijo sline. Sploh pa 1 kg, to se ga porabi tik tak. lp Vesna

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

26. okt 2009 20:51

Pozdravljeni Na posvet prosim, vse , ki imate kakršne koli izkušnje z odmrznjenim mascarpone sirom. Namreč do lanskega leta je bilo moje zamrzovanje ok, odtaljen je bil enak, kot svež- se ni opazila razlika, letos pa noben odmrznjen mascarpone, niti mascarino- kupljen pri nas ali v Avstriji ni več za uporabo, ne le, da je kašast, grudast..., še iz njega se ne da več nič narediti, kajti po kratkem času je zmes za tiramisu, ko narastla penasta masa začne "upadati", vodena, - kot bi se sesirilo in ostane po plasteh samo še grudice, pena in vodena jajca. Mogoče kdo ve, kaj je narobe. Odmrzujem ga počasi v hladilniku čez noč, jajca so prav tako sveža, sladkorja po navodilu- vendar ne gre in ne gre. Pa da nebi do nedavno delala enako in vedela, da gre, sedaj pa lahko samo vse odvržem. Lepo prosim kakšne koli vaše izkušnje glede tega. Hvala. Lp jaša

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. okt 2009 22:22

Samega mascarponeja nisem nikoli zamrznila, delam pa sadni sladoled z mascarponejem in je tako kremasto, da ni za verjet!

Uporabljam pa le italijanskega, ker je po mojem mnenju daleč najboljši!

Anamarija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. okt 2009 23:05

Tudi jaz ga zamrzujem, večer pred uporabo ga vzamem ven in pustim v kuhinji, pa nisem imela nikoli podobnih težav. Verjetno je problem res v mascarponeju oz. njegovi kvaliteti. Kupi čim boljšega, morda italijanskega, kot svetuje anamarija1. Na Gorenjskem dobiš odličnega, vedno ga kupim tam. Iz katerega konca Slovenije pa si?

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti