"svatbeni kupus"

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

tema odprta - 9. mar 2008 11:59 | ogledi: 4.175 | odgovori: 4

Rad bi recept za "svatbeni kupus". Če ga kdo pozna naj mi sporoči, kako ga lahko pripravim. Jedel sem ga pred leti v Guči, in nikjer ga ne morem več dobiti.

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

9. mar 2008 13:00

da to je tisto.ali ga je kje pri nas možno dobiti.

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

9. mar 2008 14:50

foxpapa, pa imaš tisti veliki lončeni pisker? No, če se tega lotiš, potem pokliči, he,he, to je jed, ki se kuha v velikih količinah. Tudi jaz bi kdaj pa kdaj z veseljem pojedla kakšno porcijo, za lušte in za obujanje spominov na Gučo. Mi je ful žal, da nisem kupila tega lonca, vsaj miniaturne verzije. Bo treba še iti kdaj dol... tigris

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

9. mar 2008 15:56

nimam ravno takega imam pa manjšega. podobnega so včasih imeli z v krušno peč. je bolj visoka kozica ali skleda z pokrovom, kjer so včasih kuhali ješprenj ali podobne krušne jedi. Za zunaj pa imam litoželeznega z pokrovom, katerega zasuješ z žerjavico in samo cmari v njem. toliko, sedaj pa primerna druščina in preizkus recepta.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti