Radič je grenak

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2008 18:44

Se strinjam z mamo vanjetajnsek. Poreži radič, zalij ga in počakaj, da zraste nov. Pa bo bolje.

rimljanka - zasebno mnenje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

9. mar 2008 21:01

Popolnoma se strinjam z obema, če je zima presuha je radič bolj grenak, meni je sicer vseeno všeč, moja vnuka pa res nista navdušena nad vso to grenkobo, zato jo malo omilimo s kuhanim krompirjem, fižolom ali jajci. Sicer pa zelenjave ne puščamo v vodi, posebno pa še narezane ne, ker zgubi vse vitamine. Bolje jo je skuhati na malo vode ali celo na sopari in to le par minut, da ovene.Ker jaz zelenjave pri kuhanju nikoli ne solim, vodo ki ostane, ohladim in z njo zalijem rože, tako da res ne gre nič v nič. Lep večer in dober začetek novega tedna vam želim! daga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2008 21:14

Vseh vitaminov gotovo ne izgubi. Tisti, ki so v nepoškodovanih (takih je pa pri normalno narezani solati velika večina) ostanejo seveda tam.

rimljanka - zasebno mnenje

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

9. mar 2008 21:47

Jaz pa radič namakam v vodi kateri dodam 2 žlički sladkorja, približno 1uro in grenkoba se porazgubi. balu

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. mar 2008 12:05

Živijo, Tedi! Danes je objavljen tale zanimiv recept. Poskusi z radičem. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11188#mnenja Na primorskem se je baje radič včasih jedlo poparjen in zabeljen, če je bil že grenak. Verjetno bi se ga dalo tudi v tej juhici porabit. mamaF

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

11. mar 2008 15:24

Ja, seveda - radič jemo enako pripravljen, kot regrat - torej tudi s toplim krompirjem in ocvirki. vanjatajnsek

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. mar 2008 15:55

V nasprotju s splošnim prepričanjem solata ob namakanju izgubi zelo malo vitaminov in mineralov (citiram dr. Dražigosta Pokorna, ki je strokovnjak za prehrano in prof. na Medicinski fakulteti). Kot pravi tudi Rimljanka- kar je v celih celicah, ostane tam... Sicer pa- resnici na ljubo je treba tudi priznati, da nobena solata neke blazne količine koristnih snovi ne more imeti, če je iz več kot 95% vode... Zato pa fino napolni želodec, doda nekaj balasta v prehrano in seveda tudi vodo.. Jaz grenak radič kar pustim namakat, vmes vodo parkrat zamenjam, na koncu pa še malo ožamem in je ok. Sicer je pa z radičem tako, kot s kumarami- če je suša, je vse grenko.. čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti