Radič je grenak

neznan uporabnik

tema odprta - 9. mar 2008 11:09 | ogledi: 10.230 | odgovori: 17

Na vrtu imam posejajo lepo gredico radiča - tržaški solatnik. Sedaj bi bil idealen za uporabo, preden bo prva domača solatka. Pred dvema tednoma sem ga tudi malo pokrila s pokrivalko, da bi lepše rastel, pa tudi pred zadnjo burjo ga je odlično obvarovala. Toda kaj vse to pomaga, ko pa je tako grenak, da se ga ne da jesti.

Enako se mi je zgodilo tudi z zimskim radičem na njivi - na pogled čudovit, žal pa zoprno res zoprno grenak.

Letos se mi je to prvič zgodilo, saj imam vsako leto posejan zimski radič na njivi in tržaški solatnik na vrtu, pa še nikoli ni bil tako grenak.

Ali ima kdo kakšno idejo, kako bi odpravili to nadlogo, saj imamo radič zelo radi.

Hvala in lep pozdrav.

tedi

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. mar 2008 11:37

Ga narediš kot regrat: s krompirjem pa panceto, pa daš malo več krompirja in ne bo tako greank, ali pa z jajci, s fižolom. Lahko ga tudi mešaš z motovilcem, s kakšno solato.

 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. mar 2008 11:40:03

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. mar 2008 11:44

E *ebiga tedi, meni je radič dober ravno zaradi grenkobe. Če se ti zdi pregrenek, nareži ga za solato in pusti mal naj bo v vodi, potem uporabi ( verjetno bo voda potegnila nekaj grenkobe.

Drugač:

- Radič vsebuje precej učinkovin ( grebčin, vitaminov.......... ) ( iz knjige: Pridelovanj zelenjave na vrtu)

-......Nekateri radiča ne marajo ker pogreni............................, lahko postane grenkoba prav prijetna

Kuhan pa zaradi nežnega grenko sladkega okusa tekne kot priloga k mesnim jedem (iz knjige: Zewlenjavni vrt ).

Pa kakšno kuhano jajce zraven nareži, se mi zdi, da mora bit .

ežoj

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

9. mar 2008 11:51

Navadno narežem radič kot za zeljnato solato in dodam zraven krompir, fižol in koruzo. Koruza je sladko in ublaži grenkobo. Moycaa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. mar 2008 12:09

Ne maram grenkih stvari, tudi piva prav zato ne. Radič bolj greni, če je namočen v vodo, zato pri nas peremo vsak list posebej.

Ker jem solato brez soli, olja in kisa, lahko povem, da sem z leti ugotovila, da je enaka solata različno grenka. Najbolj greni ob suši, tudi prva solata je zelo grenka. Radiča pa itak ne jem.

F r i n a

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. mar 2008 13:00

Meni se zdi, da mraz vzame grenkobo, kako je pa letos z njim, pa vemo. Moja mama enako kot ežoj pravi, da bolj kot je grenek, bolj je zdrav. Samo to ni  nobena tolažba za tistega, ki  tega ne mara.

 

 

Lijana

neznan uporabnik

9. mar 2008 16:42

Ampak mi imamo radič zelo zelo radi in tiste malo grenkobe, ki jo večina okuša niti ne zaznamo. Toda letos je res zelo zelo grenak, tako da ga jaz res težko jem. Ko sem zadnjič med radič zamešala še motovilec, nariban korenček in fižol, mi je radič popolnoma pokvaril solato. Meni se zdi, da je letos radič celo bolj grenak kot regrad, ki pa je pri nas sedaj že v popkih, tako da je sezona skoraj mimo. tedi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. mar 2008 16:47

Če ga za kakšno uro namočiš v hladni vodi, to pa nekajkrat zamenjaš, izgubi radič precej grenkobe.

 

nola

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

9. mar 2008 17:00

Operem ga najprej dvakrat s toplo vodo, nato z mrzlo in mislim, da manj greni. Kristalka

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

9. mar 2008 17:25

Tudi pri nas je radič zelo grenak, tako da se ga skoraj ne da jesti. Kot bi jedel kakšne grenke tablete. Zato ga jaz zelo na tanko narežem in namočim. Vsake toliko časa vodo zamenjam (3-4 krat) in to mu vzame vso grenkobo (pa najbrž tudi veliko koristnega), ampak se ga vsaj da jesti.

lp Saša

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. mar 2008 17:54

Tudi midve z mamo sva ravno danes ugotavljale, kako grenak je radič -mami pravi, da zato, ker je bilo presuho vreme. vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti