Zeleni čaj

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

8. mar 2012 16:01

Jaz pijem china gunpowder, kupujem ga pa v čajnici. Spada med bolj močne, meni je všeč. Nimam pa nikakršnih problemov z želodcem in imam visoko toleranco do kofeina in teina.

Sicer pa verjamem, da je v vrečkah tudi lahko dober čaj, vendar večinoma ni. Se tudi ne spomnim nobenega čaja v vrečkah, kjer bi izrecno pisalo, da je iz listov. (kar vsak veselo napiše, če je iz listov)

Jutica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. mar 2012 16:13

Najboljši (resda črni) Earl Grey, kar sem jih v življenju pila, je bil iz filter vrečk, Twinnings - resda pa prinešen iz Indije, in tudi tam seveda v vrečke spravljen.

Drugače se pa da antioksidante (rutin, kvercetin) dobiti tudi s čajem iz tatarske ajdove kaše, recimo. Dober, domač, če je ajda pridelana v Sloveniji (in je).

rimljanka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

8. mar 2012 21:52

Moji najljubši čaj poleg senche je zeleni čaj z jasminom. Pa gunpowder je tudi dober. Pa white monkey. Matcha je sicer drag kot žafran, a kljub temu dober.

 

Drugače pa se lahko naročijo po pošti. Evo link od CHA:

 

http://www.cha.si/caj/zeleni-in-beli-caj.html

 

 

yulchi

alxteam  

član od: 21.4.2007

sporočila: 41

9. mar 2012 7:28

Jz pa čaje naročam v tujini.

 

Pa sm kupovala jih in v CHA in v Kranju (pa se mi zdi da so iz tiste trgovine v Kranju boljši - moje mnenje)

ampak ko sm pa probala čaj iz tujine jih ne kupujem več v sloveniji.

Cena je tam tam, le da lahko iz ene porcije naredim 2x.

 

Moj med bolj priljubljenimi zelenimi je zeleni čaj z limonino travo.

 

 

 

 

 

 

 

 

I

alxteam

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

9. mar 2012 10:47

Men so ga znanci prinesli iz potepanja po Aziji... tudi povedali, da ga lahko porabim 2 krat, da ne sme biti prevroča voda, čas priprave...in mi je všeč..tak naraven okus ...Ga spijem nesladkanega, brez kakršnihkoli dodatkov ....pa mi je res všeč ta okus. Moram poskusiti te naše, če so res tako zanič, kot eni pravite, da so



vd007

Sporočilo je spremenil(a) vd007 dne 09. 2012 10:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti