Zeleni čaj

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

7. mar 2012 14:17

Sencha je najbolj blag zeleni čaj, čeprav ima ogromno pozitivnih lastnosti. Edino tega upam piti na tešče, ker ne povzroča nobenih stranskih učinkov na želodec. Je kot kamilica med zelenimi čaji. Nežen, učinkovit.

Pijem pa res samo čaje iz čajnice, ker je v filtrih tudi mnogo drugega not kot samo listi.

yulchi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2012 16:06

Kako pa veste, da je v filter vrečkah to, kar trdite? So tudi čaji v filter vrečkah, ki zelo presegajo kvaliteto marsikaterega čaja v razsuti obliki.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. mar 2012 16:46

Meni so iz filta cisto okej. Da dosezem blazji okus  vedno naredim iz enega filtra cel liter in to cez dan srkam

www.mojalbum.com/naredilaana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2012 17:02

Sploh so pa zeleni čaji dosti boljši, če zmešamo prvi in drugi nalivek, lahko celo še tretjega (pri vrečkah ga ne bi, je res že prazen, ker se iz mletega čaja prej izlužijo snovi).

Vrečke uporabljam v službi, ker res ni časa, da bi se šla neke čajne obrede, doma pa, kakor kdaj. Res pa je, da je meni ena vrečka (trenutno zeleni s pomarančo ali limono iz Hoferja) za pol litra tekočine čez glavo zadosti močan, pa še več vode tako popijem.

rimljanka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

7. mar 2012 19:25

Hojla!

Zeleni čaj pijem siguro že 10 let, šla sem tudi na seminar in na tečaje kako pravlino pripravti čaj.Vedno smo pripravljali čaj v "plevah" in ne čaj v vrečkah zato mi ne praviti da ni razlike v kvaliteti.Sama sem kar nekaj čajev sprobala predno sem našla pravega.

Želim vam veliko užitkov ob pitju čaja.

mijamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2012 19:29

Nihče ni rekel, da ni razlike, ampak, da so tako eni kot drugi lahko dobri ali slabši ali celo slabi.

rimljanka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

7. mar 2012 21:30

Jaz sem že mnogo čajev poskusila: s filtrom in brez filtra. Razlika je ogromna. Tisti s filtrom nekak nima okusa. Je okej za spit, uživaš pa ravno ne v njem.

yulchi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. mar 2012 21:52

meni je dober tisti, ki je meni dober... al mi ne bi smel bit.. jaz ga ne pijem zaradi antioksidantov.. škodljiv upam da ni, kar je pa tudi važno ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

8. mar 2012 9:49

ja moj je u liskih..najprej zgleda kot da so pačke vendar se v vodi odprejo listki. Zadeva je pakirana preprosto v vrečkici. Ker sem prebrala veliko pozitivnih lastnosti sem se zdaj vrgla na zeli čaj:D

 

Ja saj je bolj blag ja...a mi lahko kdo priporoči še kakšnega mogoče, ker z želodcem nimam težav pa bi probala tudi kaj močnejšega. Res pa je da v sanalaborju nisem zasledila drugega, kupovala pa sem v kamniku v qulandiji. ali je v tem okolišu domžal in kamnika tudi kakšna čajnica??

 

Naredim si ga pa približno 3 čajne žličke v liter vode in to srkam.

 

brusketka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. mar 2012 14:11

Jaz imam trenutno zelenega sencha znamke Spar Premium. Mi je zelo všeč.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti