Zeleni čaj

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 8. mar 2008 10:33 | ogledi: 14.210 | odgovori: 25

Prosim, če mi poveste, če je zeleni čaj res zdravilen in za kaj je namenjen. Zadnjič sem enega kupila v DM in je vsem tako zanič, da ga tudi piti ne moremo. Katerega kupujete ve?

Hvala in lp!

beki

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. mar 2008 10:52

Ja, je zdravilen, antioksidanti in to. Ti predlagam, da pogledaš malo po netu. Jaz tudi nimam rada samega zelenega čaja, zato kupujem po večini tiste aromatizirane, recimo z okusom pinekolade, pa češnje, jagode, limone,..itd. Pa obvezno tiste iz čajnice, ker iz filtrov meni niso preveč dobri. Jelenckova

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

8. mar 2008 10:58

Iz filter vrečk so itak najslabše kvalitete. Dobri so za noge not namakat :P ker menda zeleni čaj dobro deluje tudi na noge - proti neprijetnemu vonju. Zeleni čaj iz filter vrečk s pravim zelenim čajem skoraj nima veze. LP

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. mar 2008 11:30

beki, zeleni čaj je treba tudi pravilno pripravit - preliti ga moramo z ne preveč vročo vodo, tam okoli 70 stopinj, prvo prelivanje pustimo stati le 3 minute, čaj iz čajnice pa lahko uporabimo še enkrat, takrat ga pustimo stati enkrat dlje. Tudi ni potrebno pripravljati močnega, če ti okus ne odgovarja. Jaz za liter vode uporabim 1 čajno jajce čaja in mi zadošča. Če si se odločila "nekaj narediti zase", seveda lahko piješ tudi aromatizirane čaje, a najkvalitetnejši so ponavadi "natur". Filter je pa res samo za skrajno silo. Vsak. Lisa

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

8. mar 2008 22:51

jaz grem najraje v čajnico v Ljubljani-od rotovža (mestna hiša) se sprehodiš proti Staremu trgu, vmes je čajnica, not je tudi trgovina s čaji črnimi, rdečimi, zelenimi, sadnimi, za beli čaj pa ne vem tam vprašaj za nasvet, dali ti bodo tudi brošurico kako čaje pripraviti-samo moraš jim reč jaz mam najraje aromatizirane čaje n.p : japonska češnja, jasmin pearl-ta je blazno drag, jing seng limona... so različne mešanice-zbereš sam količino in ti jo dajo v vrečkico cene srednje njihove čaje kupujejo tudi razni bari, čajnice po sloveniji, če se ne motim so oni uvozniki in distributerji upam, da sem ti kaj pomagala krokodilček

neznan uporabnik

9. mar 2008 9:34

kupujem ga v mullerju.. lovebeyba

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

20. mar 2008 19:51

Danes sem v šparu kupila zeleni čaj "sencha"- natur pur. Sem bila prijetno presenečena nad okusnostjo. Nisem rabila nič dodajat, razen malo medu, ki pa gre pri meni itak povsod. Res je dober. Najboljši mi je pa iz čajnice zeleni z aromo japonske češnje! Tisti iz filter vrečke pa tudi podobni niso zelenemu čaju- ogabni so! beli

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

20. mar 2008 22:46

Beki na zeleni čaj se je treba malo navadit... jaz ga pijem vedno samega, brez sladkorja in brez mleka!!! Se mi zdi da mu s tem pokvariš okus. Prva skodelica tudi meni ni bila ne vem kako všeč, potem pa postane en ritual, brez katerega več ne gre-kot za nekatere kava. Ima pa zeleni čaj veliko zdravilnih učinkov, od že omenjenih antioksidantov do pozitivnih učinkov glede izgube telesne teže, priporočajo ga pred fizičnimi napori (treningi), meni so ga v eni "bio trgovinici" svetovali celo za izpiranje dlesni po čiščenju zob-samo tisti je bil tudi zame predrag, ok 4000 sit za 100g (naj bi bil samo iz vrhunskih vršičkov... hmmm saj verjamem, ampak vseeno ostajam kar pri Cha). mala zelena

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

6. mar 2012 11:24

hy

 

Zanima me, če je tukaj kakšen strokovnjak za čaj. V sanalaborju sem kupila zeleni čaj sencha pa me zanima če je to ok???' samo tako malo informativno??

brusketka

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

7. mar 2012 13:43

Pomembno je, da je čaj iz listov in ne iz steblov in drugih ostankov. Ponavadi so čaji v filter vrečkah slabi, saj so ravno iz teh ostankov, ker je lepo skrito v vrečkah. Če je iz listov, vedno na škatlici na veliko piše: leaf tea. Prav v listih so pa polifenoli, predvsem ECGC.

Jutica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti