Potrebujem nasvet za sacher torto!

zangaja  

član od: 15.1.2007

sporočila: 24

tema odprta - 7. mar 2008 18:14 | ogledi: 3.297 | odgovori: 6

če veste kako narediti testo sacher torte mokro mi poslite na e-mail: zangaja@volja.net ali na messenger zan_zupancic@hotmail.com

hvala in srecen 8. marec

zangaja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. mar 2008 18:30

saher torta ni iz biskvitnega, ampak umešanega testa in se pač obnaša malo drugače. Če želiš imeti sočno torto, jo naredi dva dni pred rabo. Sicer pa ženske na Kulinariki torte pretežno namakajo z raznimi sirupi, kar zadevo lahko pospeši - samo da saherca potem ni čisto prava. Se pa končno ni treba ozirati na to. Glede na to, da se torta namaže z marelično marmelado, po moje ne bo nič narobe, če jo namočiš z mareličnim sokom, ki ga eventuelno še malo osladkeš. Lisa

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. mar 2008 18:36

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=8186

Živjo zangaja, me veseli, da si se spet javil. Sem pogledala recepte v bazi, pa ni noben tak, kjer bi testo kaj posebej namakali. Po moje jo naredi sočno marmelada. Ti pa pripenjam link za takšno torto, ima lepe ocene in bi rekla, da je tudi dobra.

Pa še kaj se oglasi.

Ognjič

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. mar 2008 18:38

Jaz dam ponavadi noter malo več čokolade, kot piše v receptu. Pa paziti moraš, da je ne pečeš predolgo. Večkrat poskusiš z zobotrebcem in ko ostane čist, takoj ven iz pečice, ker se potem samo še suši. Marmelado najprej dobro segrej, lahko do vretja in jo še vročo namaži na prerezan biskvit, ga pokrij z drugo polovico in obmaži še celo torto. matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2008 18:59

Zangaja, živjo! Končno si spet med nami!

Torta bo postala sočna, če bo kak dan ali dva počakala na hladnem. Najboljša tovrstna torta, ki sem jo jedla, je slučajno ostala, v celofan zavita, pol meseca v hladilniku. No, smetana za zraven je bila pa seveda sveža.

rimljanka - zasebno mnenje

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. mar 2008 19:03

Uporabi precej vroče marelične marmelade, odvisno od gostote razredčene z vodo.

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti