Obarvano belo perilo

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

tema odprta - 7. mar 2008 9:49 | ogledi: 36.672 | odgovori: 18

Prosim za pomoč! Ravno sem ugotovila, da sem v stroju pozabila kavbojke, s katerimi se je sedaj opralo fino belo perilo (puloverji, majice) in je zdaj krasne sive barve. Pa me zanima, če lahko kako popravim, da bo spet belo (ali vsaj približno bele barve)? Imate kakšne izkušnje...

Na vseh etiketah belih majic in puloverjev pa piše, da lahko na največ 40 stopinj perem.

Hvala za nasvete, izkušnje!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. mar 2008 10:56

Vse kar si obarvala operi brez kavbojk) še nekaj krat pa bo.
lp
Anamarija

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

7. mar 2008 11:02

N dolgo nazaj sem prala same bele stvari - vmes bel pleten puli! - pa mi je v stroju ostala rdeča nogavica. Vse je bilo roza. Za dve uri sem namočila v škaf mlačne vode, ki sem ji dodala Nina Oxy, poonovno oprala in je bilo vse belo. Nina Oxy je v taki ciklamni plastenki, dobiš jo pa v vsaki trgovini poleg praškov, mehčalcev... Issi

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. mar 2008 11:17

Lahko kupiš tudi sol za razbarvanje občutljivega perila - v takih srebrnih vrečkicah prodajajo pri pralnih praških in sredstvih proti madežem. matilda

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

7. mar 2008 11:27

Žal, imam tudi sama smolo z obarvano belo perilo.. Kupila sem marsikatero belilo, vendar žal perilo ni več belo.. MYCHELLE

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

7. mar 2008 11:45

Tudi jaz uporabljam Nina Oxy za madeže na kateremkoli kosu oblačila. Do sedaj je bilo še vse v redu. dixi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2008 12:42

Edini način, da si človek ireverzibilno vcepi v glavo to, da se - perilo ločuje, ločuje, ločuje. - da se perilo jemlje ven iz pralnega stroja, suši, lika, zlaga in to sproti je to, da se mu zgodi incident z razbravanim perilom. Tisto fino belo perilo sicer ne bo nikoli več fino belo perilo. Zna biti, da bo belo, bodo pa čistila in belila fino teksturo materialov poškodovala. Bo pa opomnik na to, da se počneta opravili iz zgornjih alinej. Te drugače pozdravljam v klubu tistih, ki smo že kaj zabarvale. Meni je enkrat zadoščalo. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2008 12:53

Mene pa to muči, ker se mi ne nabere dovolj hitro zadosti oblačil za zraven indigo kavbojk, ki spuščajo kot nore in zafarbajo dobesedno karkoli, pa tudi nimam ne vem koliko temnih cot...Da bi jih pa prala samostojno mi je pa škoda. Pa nujno potrebujejo pranje katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

7. mar 2008 12:54

Jaz perem kar z navadno varikino...v belo perilo ga dam v predpranje in pranje - je malo bolj belo,ni pa tako belo kot novo.... drugače pa če se mi to naredi, je res najbolje dat še mokre v vodo s čistilom in pustiti uro, dve in takoj še enkat oprati. IN UPATI, DA BO BELO...........)))) smrkolina

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

7. mar 2008 13:18

Hvala vam za predloge. Mislim, da se je že vsaki pravi gospodinji to vsaj enkrat zgodilo...zaradi neznanja ali po pomoti. Meni se je po pomoti. Sem namreč hotela oprati temno perilo, dala v pralni stroj kavbojke...potem pa mi je telefon zvonil...potem sem šla še malo na internet...nato sem se spomnila, da se mi je pa finega belega perila nabralo ravno za eno žehto. In sem vrgla belo v pralnega, nisem pa opazila kavbojk na dnu. Po eni uri (ko sem šla slučajno mimo pralnega stroja) pa opazim, da je voda nekam pretemna za samo belo perilo. Potlej mi pa še vode ni hotelo izčrpati iz bobna, da bi vzela ven bele stvari in sem vseeno potem morala odpreti vratca...sem imela še malo poplavo v kopalnici...v glavnem super dopoldne sem imela, mi vsaj dolgčas ni bilo. A bo polna luna kmalu? Vse kaže na to. Zdaj se mi perilo namaka v nekem Oxy magic (za 12 ur), potem pa ga bom še enkrat oprala, kar bo pa bo. Se pa strinjam s tabo Vendelina, da je to najboljša šola in verjamem, da bom zdaj čisto vsakič preverila še boben, preden bom kaj naložila. Glede ločevanja po barvah...s tem pa nimam težav. Lep dan vsem!

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. mar 2008 13:44

Varekine ne bi dajala v pralni stroj. Sem to enkrat poizkusila po nasvetu sosede, je že vsaj 25 let od tega. Od takrat je stroj puščal rjaste madeže na perilu. Tudi arekini, ki je prav temu namenjena ne zaupam. Sicer se mi ni že dolgo zapralo, pa vseeno trikrat potrkam. Mene pri pranju najbolj skrbi naša firbčna mačka, ker vtika nos  povsod, kamor ga ne bi smela in ko nalagam cunje v stroj prav z veseljem skoči noter. Sem že parkrat, preden sem vključila stroj vajo ven in not ponovila.

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti