Salonarji

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

tema odprta - 7. mar 2008 6:38 | ogledi: 4.258 | odgovori: 29

Imam problem... že pred časom sem kupila super fine salonarčke. Po pomerjanju sem vzela škatlo s svojo številko in vanjo na žalost nisem pogledala. Doma sem škatlo odprla, vendar si čevlja nista podobna- sicer je namen, da se srebrna in rjava (svetla in temna) prelivata, vendar sta čevlja tako različna, da jih sedaj nočem obuti (pa takoooo so mi všeč). Bi bilo možno na kakšen umetniški način to pobarvati (s kakšnim sprejem, barvo ali čemerkoli drugim)? Ker se barve med seboj res fino prelivajo, nebi smel biti problem (samo napotek, kako naj se stvari lotim potrebujem).

 

P.S. Vrniti pa jih na žalost ne morem več (nimam ne računa, pa tudi predolgo nazaj sem jih že kupila).   

[metuljcek] Lep dan in veliko se smejte [metuljcek]

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. mar 2008 6:46

Kaj takšnega sicer še nisem nikoli počela, vendar bi ti po moje znali svetovati v kakšni trgovini s pripomočki za prosti čas (npr. Prometej in podobno). P.S. Ne vem, če sem te čisto razumela........a vzela si dva različna čevlja? Ah, to pa je smola. Ampak ne skrbi, po moje se bo to dalo rešiti, pa še unikatne čeveljce boš imela na koncu. katjushka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. mar 2008 7:33

Ne katjushka model levega in desnega čevlja je isti, le barvi se tako razlikujeta, da je katastrofa (pri teh čevljih, ki se prelivajo, je res običajno problem, da niso popolnoma identični- ampak vseen je razlika tako očitna, da je kar hudo. Pa nisem tako zelo "picajzlasta").

 

Upam, da se bo dalo rešiti. Težko namreč dobim čevlje, ki so mi tipi topi všeč (na, ko jih pa dobim, pa že naredim katastrofo  )

Lep dan in veliko se smejte

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2008 7:55

Simona, da te malo potolažim, špičasti s peto itak niso več v modi Sicer pa nesi h kakem čevljarju, mi smo imeli enega v naši ulici, ki je vse take stvari lepo poštimal, samo je šel zdaj v penzijo. Sama se jaz ne bi spravila delat tega. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

7. mar 2008 7:58

Iz kakega materiala pa so čevlji? Če so usnjeni ti jih čevljar brez problema pobarva. K

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. mar 2008 7:58

Simona, mislim, da ti bo privat čevljarstvo lahko pomagalo. Meni so pred časom prebarvali čevlje, ker mi barva ni pasala k večini oblačil. Tudi doma se lahko spraviš k poslu- Mavrici bi verjetno dobila barvo za usnje. V študentskih časih, ko smo imeli želje po odštekanih modnih dodatkih (dobil pa pri nas nisi nič), sem že barvala/packala čevlje in sicer z barvo za usnje in vato.

Če pa si natančna in želiš ohraniti prelivanje barv, bi bilo morda kakšno modno čevljarstvo primernejši (vendar dražji) način. V NM je podjetje Lopatec, za tvoje področje pa ne vem.

LP, V.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. mar 2008 8:49

katka lopatka je napisal/a:
Simona, da te malo potolažim, špičasti s peto itak niso več v modi katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

 

Ha katka, hvala za tolažbo, ampak na žalost se ne dam prepričati modi- špičaki z astronomsko peto bodo zame vedno v modi (pa če bi morala na Kitajsko ponj )

Lep dan in veliko se smejte

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. mar 2008 8:49

Si pomislila da jim je v trgovini morda ostal še en tak par pa bi ti morda bili hvaležni,da greš zamenjati? Čeprav nimaš računa. Poskusiti ni greh, saj nimaš kaj izgubiti.

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 07. mar 2008 08:50:03

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. mar 2008 8:50

KARMINA je napisal/a:
Iz kakega materiala pa so čevlji? Če so usnjeni ti jih čevljar brez problema pobarva. K

 

Ne, niso usnjeni (imitacija usnja). Bo zato kaj težje?

Lep dan in veliko se smejte

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2008 8:51

Stvar je naslednja: - z barvanjem v domači izvedbi jih boš zanesljivo uničila, - čevljarji jih sicer še znajo pobarvati, vendar se usnja ne da pobarvati tako, da ne bi ves čas barva puščala (kombinacija potenja nog + dodatno barvano usnje ....to vodi v madeže na nogavicah, pa še kje) - če bi usnje pobarvali tako, da ne bi puščalo barve, bi morali to narediti tako, kot počnejo pri kemičnem čiščenju usnjenih oblačil, vendar pa je to pri čevlju zelo težko (pa še lepilo bi stopili) - to make a long story shorter, ne da se čevlja korektno pobarvati če ga poprej ne razstaviš, - cena razstavljanja in ponovnega sestavljanja čevlja je višja od cene novih čevljev Skratka, ali si kupiš nove čevlje - in od sedaj naprej in do konca življenja ti preverjaš, kaj ti dajejo v vrečko in to na dnevni svetlobi (vse, ki smo kdaj kiksnile pri nakupu, to počnemo) ali pa narediš iz barvnega neskladja (morda ga pa vidiš samo ti) edinstveni modni dodatek. Jaz bi k takim čevljem nosila še šarene nogavice ( v kombinacijami s konservativnimi oblačili in temnimi barvami in nobenih drugih vpadljivih modnih dodatkov). Vendelina jr.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. mar 2008 8:54

VilmaS je napisal/a:

Simona, mislim, da ti bo privat čevljarstvo lahko pomagalo. Meni so pred časom prebarvali čevlje, ker mi barva ni pasala k večini oblačil. Tudi doma se lahko spraviš k poslu- Mavrici bi verjetno dobila barvo za usnje. V študentskih časih, ko smo imeli želje po odštekanih modnih dodatkih (dobil pa pri nas nisi nič), sem že barvala/packala čevlje in sicer z barvo za usnje in vato.

Če pa si natančna in želiš ohraniti prelivanje barv, bi bilo morda kakšno modno čevljarstvo primernejši (vendar dražji) način. V NM je podjetje Lopatec, za tvoje področje pa ne vem.

LP, V.

 

Super nasveti Vilma, sem vesela, da se da zadevo vseeno urediti. Kje pa dobiš te barve za usnje (poleg Mavrice)? Najraje bi se kar sama spravila k stvari (čepravv meni na žalost ni umetniške žilce- MajaMarko, če slučajno tole bereš se priporočam .

 

 

anamarija1 je napisal/a:

Si pomislila da jim je v trgovini morda ostal še en tak par pa bi ti morda bili hvaležni,da greš zamenjati? Čeprav nimaš računa. Poskusiti ni greh, saj nimaš kaj izgubiti.

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 07. mar 2008 08:50:03

 

Anamarija ve, ti čevlji so bili kupljeni že 100 let nazaj in vem, da jih ne bom več dobila. Ker v tej trgovini imajo nove modele iz tedna v teden, zato ni šans, da bi dobila zamenjavo

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti