Pomarančni piškoti

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

tema odprta - 5. mar 2008 18:53 | ogledi: 7.409 | odgovori: 12

ali kdo ve recept za kakšne pomarančne piškote?

snezinka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. mar 2008 18:57

V kakem smislu pomarančne misliš? Filane s pomarančno marmelado ali take, kjer bi noter naribala pomarančo? To po moje lahko v tako navadno testo za piškote naribaš pomarančno lupino, no, veliko te lupine. Pa pazi da bodo bio pomaranče, lupina je ponavadi strupena. Jelenckova

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

6. mar 2008 8:15

Aja, namesto pomarančne lupinice, dam jaz kar arancine, ki jih še malo bolj na drobno sesekljam, čeprav bi se tisto, kar predlaga KlavdijaB tudi dobro obneslo, le da še tega nisem zasledila na policah trgovin! piščanec

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

6. mar 2008 8:43

V tušu imajo od Schwartaua aromo pomarančne in limonine lupine. Je v vrečkah. Jaz vedno uporabim to.

lp Saša

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

6. mar 2008 8:48

Tudi jaz uporabljam te arome (tudi vanilijevo), ni pa to čisto ista aroma, kot jo da prava pomarančna ali limonina lupinica (še najbolj spominja na Cedevito). Poskusila sem tudi že s suho limonino lupinico, ki jo v vrečkah prodaja Kotany, vendar je čisto brez vonja in jo je popolnoma brezveze kamorkoli dodati. Na koncu še vedno dam rajši to aromo od Schwartaua, kot pa pravo, zelo pošpricano lupinico. Aja, pa arancine. piščanec Sporočilo je spremenil(a) piščanec dne 06. mar 2008 08:48:42

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

6. mar 2008 9:13

Kot so že dame napisale pred mano, lahko dodaš aromo pomaranče in sesekljane arancine. Enkrat sem na ta način delala cookije in sem namesto navadne čokolade noter dala (saj vem, greh se je delal) Lindtovo čokolado z okusom pomaranče, tiso, ki je v tankih lističih. Ali pa narediš navadne piškotke, z dodatkom pomarančine arome in jih potem pomakaš v prej omenjeno čokolado. Lep pozdrav! Moycaa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. mar 2008 11:00

piščanec je napisal/a:
Tudi jaz uporabljam te arome (tudi vanilijevo), ni pa to čisto ista aroma, kot jo da prava pomarančna ali limonina lupinica (še najbolj spominja na Cedevito). Poskusila sem tudi že s suho limonino lupinico, ki jo v vrečkah prodaja Kotany, vendar je čisto brez vonja in jo je popolnoma brezveze kamorkoli dodati. Na koncu še vedno dam rajši to aromo od Schwartaua, kot pa pravo, zelo pošpricano lupinico. Aja, pa arancine. piščanec Sporočilo je spremenil(a) piščanec dne 06. mar 2008 08:48:42
Te lupine od Kotanya so čisto zanič. Jelenckova

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

6. mar 2008 13:31

V teso daj nekaj kapljic pomarančnega soka iz sveže pomaranče, žličko ali dve, ni treba več. Potem pa naredi preliv iz beljakov in pomarančnega oska ali saldkorja v prahu in pomarančnega soka in s tem premaži piškotke, pa koščem arancina na vsakega in okus po pomaranči je tu. Z aromo ga pa lahko še malo okrepiš, tako kot s sveže naribano lupinico (če so pomaranče škropljene, jih temeljito umij z vročo vodo, nobene katasrrofe ne bo).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti