Princes krofi brez jajc

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 5. mar 2008 18:10 | ogledi: 16.791 | odgovori: 10

Prijateljici, ki je "nora" na princeske, a ima alergijo na jajca, bi rada naredila princeske. Ali je mogoče narediti testo in kremo brez jajc in kako?

Jedla jih ni že več let, vendar bi ji rada naredila presenečenje za rojstni dan

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. mar 2008 18:27

Za testo ne vem, ker paljeno testo vsebuje jajca, če narediš kakšnu drugo testo, pa po moje to ni to. Lahko edino uporabiš listnato testo. Za kremo bi pa lahko v trgovini kupila vanilijevo kremo v vrečki, pa prej poglej, če ne piše kje, da vsebuje jajca. Čeprav kakor koli gledaš, to verjetno ne bodo princeske. Ker paljeno testo ima pač nek svoj okus. Mogoče ima kdo drug boljšo idejo. Jelenckova

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

5. mar 2008 18:50

kuplena krema po mojem sigurno vsebuje jajca :( kaj pa vanilijev puding?? mala zelena

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. mar 2008 18:58

Za kremo vzemi vanilijev puding, skuhaj ga z manj mleka, vanj lahko zmešaš (ko je kuhan in ohlajen) še stepeno smetano. Glede testa pa, kot je že napisala Jelenckova - vzemi listnato. Lahko pa poskusiš narediti paljeno testo, samo da jajca nadomestiš s kislo smetano ali čim podobnim? Vsekakor v tem primeru naredi prej kak poskus ali dva, da vidiš, če je vsaj približno ok :) Od uporabnice mcmaye sem skopirala "recept" za paljeno testo. Upam, da ne bo jezna :) paljeno testo sestavine:2 dl vode, 70g masla, 100 g bele moke, 3 jajca, sol. priprava: vodo zavremo, vanjo damo maslo, da se stopi, potem med mešanjem dodajamo moko in mešamo, da masa odstopi od posode (mora biti samo en velik "cmok"). Testo pretresemo v drugo (stekleno) posodo in počakamo, da se malo ohladi. Ko je testo še toplo, vendar ni več vroče, eno za drugim primešamo jajca. na koncu posolimo, premešamo in z maso napolnimo brizgalko za piškote, nastavek za smetano. Testo brizgamo v obliki kupčkov na pomaščen pekač. preden damo v pečico, poškropimo s hladno vodo. Pri 250 stopinjah pečemo pribl. 8 minut oziroma toliko časa, da postanejo zlatorjavi (ne smejo biti presvetli, sicer "sedejo skupaj"). Dober tek. maja s0ncek*

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

5. mar 2008 20:07

Ko smo že pri princeskah - a je katera že naredila mini princeske, prelite s čokoladno omako (ali kremo)? Mislim, da jim v tujini rečejo "profiteroli". Zanima me predvsem omaka. Lep pozdrav vsem Barbra

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. mar 2008 20:17

Nisem še pekla profiterolov, mislim pa si, da za omako samo stopiš čokolado z maslom, pa poliješ čez. Jelenckova

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

5. mar 2008 20:20

Ja, to sploh ni tako kunštno, kot zgleda. Samo krogljice napolniš s kremo in preliješ z običajnim čoko. prelivom. gaja 1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. mar 2008 20:33

Sem poskusila z jajčnim nadomestkom, o rezultatih bom raje tiho

Loni Makaroni

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

5. mar 2008 20:49

Vem, da ji vanilijev puding ni to, kar hoče. Drugače pa hvala. Bom še malo brskala in če kakšno pogruntam, sporočim.

ALJA3  

član od: 14.7.2007

sporočila: 39

5. mar 2008 21:19

V trgovinah se kupi krema za kremšnite, vendar ne vem ali vsebuje jajce ali ne.Jaz ponavadi kupim to kremo, ko delam kremšnite. ALJA3

kuzma  

član od: 3.11.2009

sporočila: 6

30. okt 2010 8:36

barbra je napisal/a:
Ko smo že pri princeskah - a je katera že naredila mini princeske, prelite s čokoladno omako (ali kremo)? Mislim, da jim v tujini rečejo "profiteroli". Zanima me predvsem omaka. Lep pozdrav vsem Barbra
PROFITEROLI se naredijo iz paljenega testa, nadevajo s smetano, položijo drug poleg drugega v pekač in vse skupaj se prelije s čokoladnim moussejem. Potem se postavi v hladilnik za nekaj časa, da se ohladijo. kuzma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti