Čufti

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 5. mar 2008 15:01 | ogledi: 10.064 | odgovori: 10

Zanima me kako naredite mesne kroglice ,ki jih z paradižnikovo omako imenujemo čufte.

Lep pozdrav!

Romanad

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

5. mar 2008 15:31

Zmešam: mleto mešano meso (pol govedina-svinjina), malo riža, jajce, sol, poper, muškatni orešček, pražena čebula, peteršilj. Naredim kroglice in hop v paradižnikovo omako kuhat. zvezdica55

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

5. mar 2008 15:33

Zvezdica55 najlepša hvala!

Bom poskuslila pa bomo videli.

lep dan!

Romanad

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

5. mar 2008 16:07

 

Jaz pa skuham riž na polovico, ohladim in vmešam v mleto meso kateremu dodam še sol, poper, čebulo in česen ter malo peteršilja. vse dobro pregnetem. Posebej v kozici naredim paradižnikovo omako, ki je zelo gosta (na olju prepražim česen, čebulo, zeleno gomolj, peteršilj, korenček in zalijem z pelati. Solim, popram, dodam lovor morda malo sladkorja in ko je kuhano zmiksam z paličnim) V višji kozici, ki gre tudi v pečico in ima pokrov, na štedilniku spečem kroglice, da so zlatorumene, zalijem z omako, pokrijem z pokrovko in postavim za eno uro v pečico pri 150°c. Odlično...

 

Lp Saša

Mir in dobro!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

5. mar 2008 17:42

Mesne kroglice lepo zlato zapečem, preden jih vložim v paradižnikovo omkico ) Otroci pravijo, da so take najboljše. Pa zelo jim je všeč, če v maso zamešam namesto riža kar malo skute. Se pravi mleto mešano meso + skuta + peteršilj + pražena čebulica (smo delali že velikokrat brez čebule, pa je ravno tko dobro) in začimbe. Paradižnikov omakica pa odvisno, Včasih se potrudim in jo delam z veliko zelenjave in potem pasiram, ampak otroci imjo najraje čisto klasiko... Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 05. mar 2008 17:43:07

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. mar 2008 18:56

Tu na Kulinariki sem našla recept (ne vem, kdo je avtor), namesto riža dam namočene (v mleko) žemljice ali bel kruh, pa seveda prepražim čebulo in dodam vse potrebne začimbe. Mesne kroglice (preden jih dam v omako) prepražim na maščobi, omako pa naredim po receptu ligojne. galja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. mar 2008 20:04

Maso oblikujem iz  mletega mesa, namočenega toasta v kockah ( zmrznjen se krasno reže), jajc in začimb, zelenega sesekljanega peteršilja ( v resnici je zmrznjen in potem zmečkan), nekaj moke. Oblikujem kroglice velike za oreh in jih povaljam v krušnih drobtinah ter ocvrem v malo olja. Ko se odtečejo na papirnati briscački, jih nekaj skuham za ta dan v paradižnikovi omaki, preostanek pa razdelim v vrečke in shranim v zmrzovalnik. Zagotavlja bliskovito kosilo.

Čufte z rižem imenujemo grške čufte in ne mesne kroglice.

Omenjene kroglice moji kradejo že takoj po pečenju in jih včasih komaj kaj ostane za omako. Menim, da bi bile odlične za kako dopolnitev narezka , ali haldnega bifeja, saj so dobre tudi hladne.

F r i n a

afrika  

član od: 26.11.2005

sporočila: 17

5. mar 2008 20:29

V čufte ne dodajam ne riža ne kruha ali česa podobnega. Samo mleto meso in začimbe (sol, poper, česen), obvezno tudi sesekljano čebulo in malo rdeče mlete paprike. Potem jih opečem in šele potem dam v paradižnikovo omako. Mamamia afrika

neznan uporabnik

25. avg 2008 15:54

mmmmmm lorica

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

12. sep 2008 20:33

jaz pa oblikujem mesne kroglice in jih namesto v ponev dam za nekaj časa v mikrovalovko(samo toliko časa da zakrknejo). Ponavadi jih naredim večjo količino, da jih lahko dam še v skrinjo (vzame manj prostora, kot narejene) in potem, ko rabim naredim še omako in to je to. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti