Masleni keksi iz hoferja

đeri  

član od: 10.8.2007

sporočila: 27

6. mar 2008 9:26

25 dag moke,14 dag masla,7 dag mletega sladkorja,1 vanili,4 trdo kuhani rumenjaki Rumenjake stisneš skozi cedilo in jih zmešaš z sladorjem in vanilijem, dodaš maslo in nazadnje zgneteš z moko v testo,ki naj počiva vsaj 1 uro. Zvaljaš testo izrežeš poljubne piškote, pol celih pol z srčkom,zvezdico ali kaj podobnega,jih spečeš ohlajene namažež z domačo poljubno marmelado in to je to. đeri

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

6. mar 2008 10:08

đeri, a si pogledala link, ki ga je dala klavdija? Močno dvomim, da gre za piškote, podobne tistim, ki si jih ti opisala. s0ncek*

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. mar 2008 11:55

Receptov za maslene kekse je ogromno, ampak mislim, da nobeni doma pečeni, ne bojo imeli isti okus kot tej kupljeni. Tudi čokoladni obliv ima drugačen okus kot tisti na kupljenih piškotih. Lahko si iz baze najdeš nekaj receptov super piškotov, jih sprobaš in najdeš piškote, ki bojo še boljši od teh;) Sicer pa če rabiš recept zaradi stroškov.... mislim, da se piškote vseeno splača kupiti, ker peka doma ni tako poceni - so pa domači neprimerno boljši:) matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. mar 2008 11:58

Mislim, da bi tem bili še najbližje brizgani keksi po receptu atija zlatija, ki jih pomočiš v čokoladni obliv. Če ne najdeš recepta javi, pa ti ga jaz napišem. matilda

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. mar 2008 12:10

matilda, bom probala najti recept. zdaj nimam časa za iskanje. in ja, seveda bom kekse še naprej kupovala. recimo, da me enkrat na mesec pikne in kupim dve škatli pa jih doma takoj zmažemo (medtem, ko mi lahko razne bonbonjere kot so Merci ipd. stojijo v omari in me sploh ne ganejo) pač, toliko sem vprašala za recept, da bi lahko rekla saj jih jaz tudi znam, bi jih enkrt, dvakrat naredla....in še vedno naprej kupovala. punce, hvala za trud. klavdija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. mar 2008 12:28

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8419 tukaj so, sicer s kokosom, ampak jaz ga kar izpustim ali dodam kaj drugega. Da bi bilo podobno tistim na sliki, bi verjetno lahko dodala še malo vanilijeve arome, pa seveda dober mlečni obliv. Oprosti, če si me narobe razumela (ai pa sem se jaz slabo izrazila), seveda razumem, da če je neka stvar dobra, si jo želimo tudi sami doma narediti. Lahko bojo pa tej domači prirejeni še boljši;) matilda

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. mar 2008 12:58

nisem te narobe razumela. finta je v tem, da kar sama pečem MANJ POJEM (kot da bi me že sama peka nasitila) pri kupljenih pa ne morem nehat. Evo, priznala sem. klavdija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. mar 2008 13:07

Zdaj te pa res ne razmem, ker pri nas je ravno obratno - domačega je vedno vsaj 1 kg od ene peke, kupljenega pa vsaj prej zmanjka Ti želim, da bi ti uspelo... matilda

buba11  

član od: 11.2.2005

sporočila: 28

6. mar 2008 14:59

Sve že dve ki obožujeve te kekse. Glih zdaj imam škatlo na mizi no sicer že napol prazno. buba11

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

6. mar 2008 15:59

Na pol polno se lepše sliši magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti