Colpo di fulmine

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 3. mar 2008 11:23 | ogledi: 2.151 | odgovori: 24

Festival popevk v San Remu - moj guilty pleasure. Poleg podelitve Oscarjev, Georga Clooney-a in še nekaj latino bombončkov.....

Vsako leto se neizmerno zabavam, ko ima Pipo Baudo vedno nekaj las več in ti lasje se divje upirajo zakonom gravitacije in so obrnjeni tja gor proti stropu dvorane.

Vsako leto se oči napasejo ob dobrih oblekicah za vse starosti in stasove in vsako leto znova ugotavljam - po večdnevni raijevski torturi in petminutnem govorjenju o ničemer - da, če nič drugega, na tem festivalu vsaj znajo peti! Tonalitete, lege, prepona - to ljudje znajo, preden primejo za mikrofon (pri nas jim še po nekaj letih držanja mikrofona te zadeve niso jasne).

Spodaj je letošnja zmagovalka, pesem pa je zložila Gianna Nannini. Na posnetku je tipiš: pet minut govorjenja o ničemer, lasje od Bauda, okoli Bauda bejbe, dvorana, ki jo nekako povečajo (pa tale Ariston takole v resnici prav zanikrno zgleda!) in na koncu Colpo di fulmine. Strela, kako dobra vokala!

Enjoy

http://www.youtube.com/watch?v=gDzSJSR6Gzw

Vendelina jr.

majdka13  

član od: 2.3.2007

sporočila: 30

3. mar 2008 12:24

Ja je res kar praviš Vendelina, tudi jaz sem spremljala finalni večer, dobra prireditev, dobra glasba, odlični izvajalci, nobenega razkazovanja pretirano golih oblin, je pa res, da je nastopalo malo žensk pevk, sta pa zato sovoditeljici toliko bolj zasijali. Zmagovalna pesem je super, moj favorit pa je bila pesem Grande sud.     Pa lep pozdrav!

majdka13

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. mar 2008 12:39

Naša Ema naj se kar skrije. To ti je glas, še posebno moški. Sweetie

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

3. mar 2008 13:24

Meni pa komad ni tako zelo všeč, kar mi je, je moški vokal. Ema res ne vzdrži primerjave. Ne morem si pomagat, oprava in komad Turbo angelsov mi ne gre iz spomina, žal...pa bi rada pozabila juma

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. mar 2008 13:48

Ko se moški pa ženska zaljubita na prvi pogled pri nas rečemo colpo di fulmine, malo sem razočarana.

Glede Sanrema pa sem zelo malo spremljala, ker se vedno tako vleče pozno v noč in seveda jaz vedno zaspim. Pričakovala sem bistveno boljšo uverstitev Miette z Neri per caso, zmagovalna... no ja, vedno isti stil petja, če ne bi bilo napisano, da je pesem od Gianne Nannini bi vedela, da jo je ona napisala. 

Drugače moram reči, da ni slaba pesem. Kot pri hrani tudi v glasbi so okusi različni.

lp

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2008 14:40

Juma, te razumem. Tisti škorenjci človeka res pripravijo do tega, da se ob pol dveh zjutraj zbudi ves znojen in prestrašen. Pa jaz sem dala ton na off, si raje ne predstavljam, kako bi bilo še s tonom..... Tale ljubezen na prvi pogled (oli ti strela z jasnega) me malo spominja na tisto klasiko od Ranierija Perdere l"amore....pa me v bistvu ne moti, ker dobro je tudi reciklirano dobro. Tudi si mislim, da bi nam (tistim s kontinenta) naši glasbeni uredniki lahko prihranili kakšne škorenjce in podobne izdelke in dali več prostora tudi glasbeni produkciji naše zahodne sosede (pa ne mislim samo na pop). Bi bilo manj nočnih mor in manj bi se trudili pozabiti.... Vendelina jr Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. mar 2008 14:58:11 Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. mar 2008 16:48:47

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

3. mar 2008 16:08

Se podpišem pod tvoj post, Vendelina. rosie

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. mar 2008 16:55

Vendelina ;) PIPPO je, Pippo Baudo;D kar praviš o njegovih laseh...joj...vedno ko ga vidim se nasmejem na ta račun! V glavnem pa se ne strinjam ravno s tem kar praviš...EMA se lahko skrije...ampak San Remo se ji približuje, leta nazaj je bila to prireditev kot se šika, dobre pesmi, zabavno, itd...zdaj, se mi dozdeva kot da nimajo več idej za pesmi, besedila, glasbo nasploh, ne vem. V glavnem ti lahko zagotovim, da leta in leta nazaj je bil to res FESTIVAL DOBRE GLASBE...zdaj ni to ravno več tako...no seveda se EMA lahko skrije, daleč od tega...ampak San Remski Festival ni več kar je bil, in verjemi, da se bo vsak, ki ga je gledal leta nazaj in danes, strinjal z mano. Mislim, da slaba kvaliteta slovenskega festivala zviša kvaliteto italijanskemu in zato je potem tako, da se vam zdi da je tako zelo ok! Jaz pa ga že nekaj let nerada gledam, ker vidim ta padec kvalitete, ampak vsakic znova si recem mogoce bo boljse..pa ni tako :( ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2008 9:36

Ah, ycrna, meni se je pa zdelo, da so dno dosegli tam enkrat v obdobju 1999-2001, potem je pa caro Pippo dobil nove lasne implantate...in se je začela krivulja dvigati, tako kot njegovi lasje...:-D Sicer je pa štos v tem, da ima omenjeni festival svoje vernike. Eni to vsako leto gledamo, malo šimfamo in te stvari, ampak gledamo pa vseeno...Sama sem ga začela spremljati v osemdesetih, ko se je bilo treba nekje naučiti dobrih praks oblačenja in ličenja in stajlingi od Ane Hoxhe so bili vedno za dol past. Nekje v tem procesu je Eros zatulil tisto Adesso tu in od takrat naprej sem vernik.... BTW, ti si bolj od tistega konca, kateri duet je pel Fiumi de parolle - džazna pesem, pa je ne znam poiskati na netu? Vendelina jr.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

4. mar 2008 10:28

Sicer nisem Ycrna, ampak Alessandra Drusian and Fabio Ricci? Je to to? Fiumi di parole... Lep dan, Mateja Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 04. mar 2008 10:32:52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2008 10:39

To je TO! Hvala. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti