Megla pod nanosom

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

tema odprta - 2. mar 2008 21:20 | ogledi: 1.855 | odgovori: 5

Živijo! Danes je bil na krasu prvi sončen dan po uf, uf, uf, meglenih dnevih. Cela Slovenija pa misli, kako krasno sončno je na Primorskem vso zimo...Je, če si dovolj visoko! Potem pa mi je prijatelj svetoval, naj si pogledam tale filmček:

http://www.youtube.com/watch?v=X5wAo2fHiY0

Če gledaš meglo iz druge strani, je pa vse nekaj drugega, a ne! Priporočam vsem, ki živite v kotlinah ali ste se te dni že jezile na meglo!

mamaF

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. mar 2008 21:44

Lep filmček. Ma je čudno vreme povsod po Sloveniji, ne samo na Primorskem. Ravno danes je pri vremenu Pečenko povedal da so bile temperature februarja za skoraj 3 stopinje višje od dolgoletnega povprečja in tudi padavin je bilo pol manj kot ponavadi, samo 4 dnevi so bili deževni...da ne govorimo o tem da snega itak letos ni...no mogoče bo kaj ta teden. Smo veliko sami pripomogli k takemu vremenu se mi zdi... lp saš

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

2. mar 2008 22:05

Res je, saj ni čudno, da je tako, ko tamo smetimo po planetu - na vseh področji. Narava ima vedno zadno besedo. Kar se pa megle tiče: pogled od zgoraj je pa vedno čudovit, tudi če si na primer v letalu in nad oblaki ... Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 02. mar 2008 22:08:11

neznan uporabnik

3. mar 2008 5:22

Ja, prejšnji teden smo v Vipavski dolini in pod Nanosom imeli toliko in takšno meglo, da je ne pomnim. Oba filmčka sta čudovita, vendar so meni veliko ljubši prizori iz zadnje minute drugega filmčka, ko se čez Nanos in Goro vleče "zastava" (tako mi pravimo tisti megli, ki se vleče čez naše hribe), ki pomeni, da bo v dolini burja in lepo vreme. Jerneja a si iz naših krajev? Če si, te popolnoma razumem, da ti je ljubša burja kot pa megla, ki je pri nas v zadnjih letih vse pogostejša in na drugi strani je vse manj dni z burjo. tedi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. mar 2008 9:08

Avtor teh dveh filmčkov ima še na tisoče fotografij oblakov, megle itd. na tej strani: http://www.weather-photos.net/gallery/thumbnails Jerneja, če ti bo hudo, da nisi doma, se pa na nas tukaj obrni. Toliko nas je, da bomo skupaj že našle kakšne lepe slikce ali pa filme, ki bodo Jerneji potešile domotožje, a ne punce!!! Kar pa se Nanosa tiče - veš, moj mož je ob pogledu nanj postal ganjen vsak vikend, ko se je vračal domov s študija v LJ. Sem ga že hecala, če pogreša mamico, ker je bil zmeraj med prvimi štoparji za domov, pa sem kmalu videla, da so vsi Primorci taki. In zdaj se še meni, Štajerki milo stori, ko ga na poti iz osrednje Slovenije zagledam - Nanos, pa naj bo s kapo sli brez! mamaF

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti