Ostanki sadja iz sokovnika

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 2. mar 2008 19:46 | ogledi: 5.079 | odgovori: 5

Za rojstni dan sem dobila (že kar nekaj časa želeni) sokovnik in ga tudi pridno uporabljam.

Me pa nekaj zanima. In sicer, kaj vi naredite z ostanki sadja in zelenjave? Meni se zdi škoda vreči v smeti toooooooliko "kaše".

Danes sem ostanke kar namazala po listnatem testu, posula s sladkorjem, zvila in spekla. Hitro, enostavno, poceni in zelo, zelo dobro.

Mmmmmmmmm, so še obiski rekli. No ja, recepta za nadev jim seveda nisem izdala

Ker se ne želim močno zrediti zaradi ostankov iz sokovnika (+ velike količine listnatega testa) se priporočam za kakršnekoli namige kako na drugačen (a prav tako koristen način )porabiti te ostanke.

Hvala vnaprej

blažkaa

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. mar 2008 19:53

Lahko dodaš ovsene kosmiče in malo iztisnjenega soka. Če želiš lahko tudi posladkaš z javorjevim, agavinim ali jabolčnim koncentratom. Tudi prej namočene rozine ali brusnice lahko dodaš...

kobra 1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. mar 2008 20:50

V muffine. Poglej Verin recept, tam so predvidena naribana jabolka. Zamenjaj s poljubno sadno kašo. Zelenjavno pa lahko zamešaš v jajce, posoliš in spečeš kot frtaljo http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11048 ali pa zmešaš s kislo smetano in kako začimbo, namažeš s tem palačinke in gratiniraš ali spohaš kot kanelone.

tjas

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. mar 2008 22:18

Mi smo ta problem rešili na drug način, ki ti verjetno ne bo odgovarjal. S sokovnika smo prešli na blender, ker gre pri sokovniku tolko dobrih stvari v nič. Veliko jagodičevja damo v skrinjo in  potem  pridno pijemo zmešano z vodo. Ostanke od kakšnega sadja se da tudi posušit in potem uporabit za čaj, ampak tega je hitro dovolj. Prav tako razne kaše za peciva  enkrat že uporabiš, ne moreš pa vsak dan.

Lijana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. mar 2008 8:13

Ostanke od sadja in korenčka se da porabit kot en del sestavin za marmelado.

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti