Kaj ponuditi na šolski prireditvi

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 2. mar 2008 10:38 | ogledi: 2.467 | odgovori: 16

Imam en problem.

Na naši šoli smo se prostovoljke odločle da organiziramo prireditev za stare starše. Vse je že urejeno, samo za "prigrizek" se še nismo odločli.

Ali mi lahko svetujete kaj ponuditi na prireditvi (lahko je sladko,slano, skratka karkoli)?????

že v naprej hvala

ledenka

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

2. mar 2008 12:44

Lahko bi skupaj z otroci delale piškote, mini kanapeje, napolitanke, ... marsikaj. Odvisno je le od organizacije, denarja, prostora. Volje pa vidim, da jo imate dovolj. Lepo, da boste v šolo povabili tudi stare starše. limonca26

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

2. mar 2008 17:16

Mi smo v osnovni šoli ponavadi stvar hrane rešili tako, da smo se zmenili, da vsaka mama (ali babica) doma nekaj speče. Tako smo potem zbrali kar zajeten kupček jedače. Glede tega, KAJ so spekle: ponavadi nič tako strašno posebnega. Ponavadi kekse, potico, ali pa, če se je katera še posebej potrudila, tudi kako posebno pecivo, recimo kokosove ali orehove kocke. V glavnem pa nič toplega, ker bi se stvar do takrat že ohladila. Prigrizke skratka. Pozdravček, ***amy***

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

2. mar 2008 19:05

Mogoče bi bilo fajn, če bi kdo spekel tudi kaj brez sladkorja oz. kaj primernega za sladkorne bolnike. Če bi našli kak recept, seveda. Sicer je pa najbrž res najbolje, da napečete različno pecivo oz. piškote. Važno je, da se malo posladkajo oz. pocrkljajo, namen najbrž ni v obilni pojedini.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. mar 2008 22:37

Ledenka, boste sami kaj spekli in sprašuješ za recepte ali sprašuješ za prigrizke, ki naj bi jih kupili?

stana

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. mar 2008 6:33

kaj pa če bi te stare starše vprašali kot nekakšno anketo,kaj so včasih pekli in pripravljali in , jih potem s tem presenetili. anaeva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. mar 2008 6:51

Pa preveč trdo ne sme biti, ker dedeki in babice ponavadi težko žvečijo bolj trde jedi in prigrizke.

Je pa zanimiva ta od aneve, za kake bolj stare, že pozabljene ali pa v današnjem času malo uporabljene stvari. Recimo kakšni keksi, zlevanka, posolanka, gibica, gibanca,ocvirkove in salove pogačice...to velja za naš kraj.

Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2008 9:23

Kakih pet dni nazaj je darling mamamia objavila svoj džazni seznam predjedi in bifejev za vse generacije. Poglje tja in se ti bo zadeva sama zložila. Ti raje organiziraj ekipo izvajalcev - v smislu, kdo bo kaj naredil, da se ne bo zgodilo, da boste imeli nečesa prevečkrat enako, drugega bo pa zmanjkalo. Dasiravno gre za pogostitev dedkov in babic - to vendarle niso ljudje iz 19. stoletja in jih ni treba ravno fopat z nekimi "pozabljenimi jedmi", ki razen tega, da so mastne, slane, nezdrave in prepovedane vsakomur (zlasti pa populaciji od 55 let naprej)......nimajo nobene informacijske vrednosti. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. mar 2008 09:25:26

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

3. mar 2008 17:10

limonca26 a imate mogoče kak posebno dober recept za kanapeje?? ja problem je v tem da smo mi prostovoljke zadale da bomo enkrat res presenetli tako z nastopom kot pogostijo, zato žeimo narediti vse sami. tole za diabetike mi je zelo všeč pa tudi en recept sem našla tako da Zara-marisa hvala za predlog. kaj pa menite o tem a bi bilo vredu, če naredimo kakšne muffine ali kaj takega?? ledenka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

3. mar 2008 19:06

Uhuhu, katti, pridna, pridna! ***amy***

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti