Krema stracciatella

neznan uporabnik

tema odprta - 27. sep 2002 0:35 | ogledi: 3.905 | odgovori: 2

Povsod sem že iskala recept za kremo stracciatella za torte ali kremne rezine a ga nikjer ne dobim. Ali mogoče kdo od vas pozna ta recept?

Lep pozdrav

Jasna

Ula  

član od: 15.3.2002

sporočila: 7

27. sep 2002 10:55

Recepta sicer nimam, samo po mojem ce naredis dobro vanilijevo kremo in ji dodas kupljene koscke cokolade bo krema odlicna. Ula

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. sep 2002 12:22

Jasna, stepete 1/2 l sladke smetane (jaz vzamem pol rastlinske Pomurskih mlekarn in pol naravne Ljubljanskih mlekarn ) z 2 vanili sladkorjema ,dodam 10 dak mletih mandeljev in 15 dak jedilne čokolade - čokolado razstopim jo vlijem na pergamentni papir ,ko se strdi jo z nožem postružem med že pripravljeno kremo ,ker mi je okus čokolade popolnejši kot pa če bi čokolado naribala .S kremo prekrijem čokoladni ali navadni biskvit okrasim s sladko smetano in ostružki čokolade.Sem pa enkrat poizkusila primešati zraven kuhan puding z okusom smetane -super. LEP POZDRAV VSEM SKUPAJ MARTIKA Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti